*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

PREPORUCUJEM KNJIGU

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorPoruka
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 62
    Datum upisa : 15.12.2008

List lica
    x: 6
    y: 6

PočaljiNaslov: PREPORUCUJEM KNJIGU   Sub Apr 11, 2009 8:12 pm

Bas sam uzivala citajuci knjigu Davidova Carica - Indija Edzhil

Radnja knjige je slicna onoj u Crvenom satoru - Anita Dajamant. Zaista se cita u jednom dahu cita Bilo bi mi drago da ulepsate vase tuzne trenutke citajuci ovu knjigu
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: PREPORUCUJEM KNJIGU   Sub Apr 11, 2009 8:50 pm

Predlazem knjigu>
    BESKRAJNA MUZIKA
    Vikram Set

.......pismo koje nikada nije trebalo procitati,pijanistkinja cija tajna obuhvata i samo srce muzike koju svira...Beskrajna muzika,knjiga o ljubavi,izguibljenoj,nadjenoj i ponovo izgubljenoj,zene koja je u stanju da iz osnova izmeni zivot coveka koji je voli...

..uzor mudrog uzlece al nikad ne luta.........
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 62
    Datum upisa : 15.12.2008

List lica
    x: 6
    y: 6

PočaljiNaslov: Re: PREPORUCUJEM KNJIGU   Sre Jul 01, 2009 1:07 pm

S velikim odusevljenjem preporucujem

Knjiga je Radovanova zivotna prica pre zenidbe. Za pisanje ove knjige bilo je potrebno mnogo hrabrosti.

Iskrena, Teska, Lepa, Poucna
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: PREPORUCUJEM KNJIGU   Čet Sep 17, 2009 11:59 am

*Mali princ*
    Ubrzo sam bolje upoznao taj cvet. Na planeti malog princa bilo je uvek jednostavnog cveca, ukrasenog samo jednim redom krunicnih listica, koje nije zauzimalo mnogo mesta, i nije nikome smetalo. Ono bi se pojavilo jednog jutra u travi, zatim bi uvenulo uvece. Ali ovaj cvet iznikao je jednoga dana iz neke semenke, donete neznano otkuda, i mali princ je vrlo brizljivo nadgledao izdanak koji nije licio na druge. To je mogla biti neka nova vrsta baobaba. Ali ubrzo prestade da raste i poce da pupi. Mali princ, koji je prisustvovao razvoju tog ogromnog pupoljka, osecao je da ce iz njega iznici cudesno prividenje, ali cvet nikako da dovrsi ulepsavanje u zaklonu svoje zelene sobe. Brizljivo je birao boje. Oblacio se polako, dodavao je jedan po jedan listic. Nije hteo da izide sav zguzvan kao bulka. Hteo je da se pojavi u punom sjaju svoje lepote. Eh! naravno. Bio je to vrlo razmetljiv cvet. Njegovo tajanstveno udesavanje trajalo je, dakle, danima i danima. A onda, jednog jutra, upravo u trenutku kada se sunce radalo, on se pokazao.

-- I ruza, koja je tacno sve pripremila, rece zevajuci:
    -Ah! Tek sto sam se probudila... Molim vas oprostite... Jos se nisam ocesljala...
    Tada se mali princ nije mogao uzdrzati od divljenja:
    -Kako ste lepi!
    -Zar ne, odgovori slatko ruza. I rodila sam se u isto vreme kad i sunce...
    Mali princ shvati odmah da nije narocito skromna, ali bila je tako dirljiva!
    -Cini mi se da je vreme dorucku, dodala je uskoro, budite dobri i mislite na mene...
    I mali princ, sav zbunjen, potrazio je vedro sa vodom, i zalio ruzu.Tako ga je vrlo brzo pocela da muci svojom malo podozrivom tastinom. Jednog dana, na primer, govoreci o svoja cetiri trna, rekla je malom princu:
    -Mogu doci tigrovi sa svojim kandzama!-Na mojoj planeti nema tigrova, odvratio je mali princ, a zatim, tigrovi ne jedu travu.
    -Ja nisam trava, odgovori slatko ruza.
    -Oprostite mi...
    -Ja se uopste ne bojim tigrova, ali uzasavam se promaje. Zar nemate neki zaklon?
    -Uzasavati se promaje... to nije velika sreca za jednu biljku, primetio je mali princ. Ova ruza mnogo zanoveta...
    -Uvece ce te me stavljati pod stakleno zvono. Kod vas je vrlo hladno. Niste na dobrom mestu. Tamo, odakle ja dolazim...Ali je ucutala. Dosla je u vidu semenke. Nije mogla nista da zna o drugim svetovima. Ponizena sto je dopustila da je iznenade kako priprema tako naivnu laz, nakasljala se dva-tri puta da bi dokazala malom princu da nije u pravu:
    -A zaklon?
    -Upravo sam hteo da odem da ga potrazim, ali ste mi vi nesto govorili!
    Ona tada poce jace da kaslje da bi kod princa izazvala grizu savesti.
    Tako je mali princ, i pored sve njene dobronamerne ljubavi, brzo posumnjao u nju. Ozbiljno je shvatio beznacajne reci i postao vrlo nesrecan.
    "Nije trebalo da je slusam, poverio mi je jednog dana, ne treba nikad slusati ruze. Treba ih gledati i mirisati ih. Moja je obavila mirisom planetu, ali ja nisam znao u tome da uzivam. Ta prica o kandzama, koja me je toliko razdrazila, trebalo je da me gane..."
    Jos mi je poverio:
    "Nisam tada uopste nista shvatio! Trebalo je da je cenim po delima, a ne po recima. Omamljivala me mirisom i nadahnjivala me. Nisam smeo da pobegnem! Trebalo je da pogodim njena osecanja koja su se krila iza sitnih lukavosti. Ruze su tako pune protivurecnosti! Ali, bio sam isuvise mlad da bih umeo da je volim."
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: PREPORUCUJEM KNJIGU   Čet Nov 12, 2009 8:26 am

MUSKARCI NE PLACU/Mirjana Rankovic Lukovic

*Roman za sve one koji su izgubili veru u ljude,ljubav i sudbinu.Uverljiv u svojoj ispovesti,daje i drugima nadu,posebno mladima koji tek grade svoj put,svoju licnost ,svoja prijateljstva,ljubavi i kodekse........Roman setnih tonova i ispovesti ljudi u kojima se prepoznajemo,pun ljubavi,strasti i iskusenja..........
    Ovo je prica o coveku u potrazi za pravom ljubavlju i pitanjem/da li ce je pronaci,da li u zivotu za svakog postoji ona prava,i sta ako je sretnemo.....kasno....*
    *...ko zivi u zabludi da su muskarci bica od kamena,
    da ne placu i neveruju u bajke
    tada u ruci,sasvim sigurno,drzi pogresnu knjigu,
    a u zivotu povez preko ociju...*
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PREPORUCUJEM KNJIGU   Danas u 9:13 am

Nazad na vrh Ići dole

PREPORUCUJEM KNJIGU
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics