*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
    AutorPoruka
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Sub Jan 30, 2010 11:48 pm

Petnaestogodišnjak visok 210 cm i još raste.

Bredli Fišer iz Velike Britanije definitivno nije običan dečak. Iako ima 15 godina, visok je 210.8 cm i još uvek raste. Bredli, koji ide u gimnaziju u Lankaširu, prerastao je svog oca, visokog 182 cm, još dok je bio u osnovnoj školi.

Bredli je ušao u nacionalni košarkaški tim za mlađe od 16 godina, i kaže kako ga ovaj sport čini veoma srećnim. ’Volim košarku, a visina mi pomaže’ kaže ovaj tinejdžer.

Iako mora da se saginje svaki put kad ulazi na vrata, Bredli voli svoju visinu, a kaže i da ga prijatelji i porodica podržavaju. ’Vrlo je praktično što u prodavnici mogu mami da dohvatim stvari sa najviše police’ šali se ovaj učenik drugog razreda gimnazije, i priznaje kako mu je teško kada nabavlja garderobu.

Ovaj 15-godišnjak je, uprkos svojoj zastrašujućoj visini, vrlo nežan, popularan i dobronameran, sudeći po komentarima direktora škole. Bredli je 20 cm niži od najvišeg tinejdžera u Britaniji, Pola Stardžesa (19), koji je visok 231 cm.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pon Mar 01, 2010 10:51 pm

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Čet Mar 04, 2010 8:24 pm

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pon Mar 29, 2010 8:00 pm

Najekstremniji delovi tela.

Ljudi čiji su delovi tela u svojim dimenzijama pomalo ’preterani’ našli su svoje mesto u Ginisovoj knjizi rekorda, a njihovi ’rekordi’ čine ih neobičnim i različitim. Evo nekih od najvećih ekstrema:

1. Keti Jung, najtanji struk na svetu

Keti Jung ima najtanji struk na svetu, sa obimom od svega 38 centimetara. Kraljica korseta, kako sama sebe naziva, godinama je utezala telo u vrlo tesne korsete, kako bi postigla ovakvu širinu struka, i 2007. godine je dospela u Ginisovu knjigu rekorda. Ona trenutno drži rekord najtanjeg struka na živoj osobi, ali rekord najtanjeg struka ikada držala je Etel Grendžer, čiji je obim iznosio svega 33 cm.

2.Liu Hua, najveća šaka na svetu

Kinez Liu Hua pati od retkog poremećaja zvanog makrodaktilizam. Kada je u junu 2007. hospitalizovan u Šangaju, izmereno je da mu je levi palac dug 26 cm, a kažiprst gotovo 30,5 centimetara. U julu su hirurzi podvrgli Liua sedmočasovnoj operaciji kako bi smanjili veličinu njegovih prstiju, i tom prilikom uklonili 5 kilograma mesa i jednu kost. Predstoji mu još jedna operacija.

3. Anika Irmler, najduži jezik kod ženske osobe

Nemačka učenica Anika Irmler dospela je u Ginisovu knjigu rekorda, zbog svog jezika dugog 7 cm. Dvanaestogodišnja devojčica iz Tangšteta blizu Hamburga može da oliže sladoled sa dna korneta bez imalo muke, našalili su se neki mediji.

4. Mehmed Ozjurek, najduži nos na svetu

Turčin Mehmet Ozjurek sa 8,8 centimetara zvanično ima najduži nos na svetu. Njegov nos izmeren je u julu 2007. godine, i do sada se nije pojavio niko ko je oborio ovaj rekord. Mehmed trenutno živi u Artvinu u Turskoj.

5.Frenk Ejms, najduže obrve na svetu

Ovaj Njujorčanin našao je svoje mesto u Ginisovoj knjizi rekorda, zahvaljujući svojim žbunastim obrvama, dugačkim 9,6 centimetara. Odlučio je da se prijavi za ovu titulu 2003. godine, i otkrio da takva kategorija uopšte ne postoji. Tada je kontaktirao zvaničnike iz Ginisa, koji su mu izmerili obrve i utvrdili da su rekordne dužine.

6. Vivijen Viler, najduža brada kod ženske osobe

Vivijen Viler iz Ilinoisa vlasnica je najduže brade na svetu kod pripadnica nežnijeg pola. Njena brada duga je 27,9 centimetara. Njen otac je insistirao da Vivijen počne da se brije još kao 7-godišnja devojčica, ali od 1993. Vilerova pušta bradu da raste.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Sre Apr 07, 2010 9:41 pm

Krojačica bez ruku šije nogama.

Kineskinja Liu Džianming svaki dan postavlja krojački štand na uglu jedne ulice u gradu Kunming Junanu i radi na porudžbinama. Međutim, ono što nju izdvaja od konkurencije je činjenica da – šije nogama.

Liu je rođena bez obe ruke, ali uprkos ovom hendikepu, ona se bavi šivenjem još od tinejdžerskih godina. I mada nema novca da otvori svoju radnju, trudi se da održava posao i radi sve krojačke poslove koje dobije.

„Ponosna sam na svoj rad. Kada vide moje kreacie, ljudi mi uglavnom prvo ne veruju da sam ih ja sašila, ali sve sumnje nestaju kada vide kako baratam iglom,“ kaže Liu, koja priznaje da joj šivenje i vez sa godinama padaju sve teže.

„Još uvek mi nije teško da šijem nogama, ali moj vid je sve lošiji, pa mi je teže da vidim šta radim,“ rekla je krojačica.

Liu nije usamljen primer: poznat je slučaj Mari Bel de Vargas, koja je takođe rođena bez ruku, ali je umela da crta, slika, kuca na mašini i šije nogama.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pon Apr 26, 2010 8:00 pm

Dečak star godinu dana će uskoro prerasti majku.

Amanda Mur (25) je sa svoja 93 centimetra najniža Britanka koja je rodila dete. Najmanja britanska majka se rodila sa 14 slomljenih kostiju, a zbog svoje bolesti ne može da se osloni na noge, pa je njen 14-mesečni sin Ejdan veći od nje dok se igra sa njim na podu.

’Ejdan je već sada toliko veliki da mislim da će biti na supruga Stivena. Svaki dan moj sin je sve veći i veći, pa ćemo uskoro morati da ga upozoravamo da bude nežan prema majci’ šali se Amanda. Mali Ejdan je sada visok 75 centimetara.

Nakon što se dobro upoznala sa svojom bolešću, Amanda je čvrsto odlučila da neće zatrudneti, a lekari su joj rekli kako njeno malo telo ne bi moglo da podnese trudnoću. Međutim, Murova je slučajno ostala u drugom stanju i odlučila da ne abortira, uprkos upozorenjima lekara. Imala je vrlo rizičnu trudnoću, tokom koje je često padala u nesvest. Svoje jedino dete Ejdana, rodila je carskim rezom 27. februara 2009. godine, a dečak je na rođenju bio težak 2,7 kilograma i nije nasledio poremećaj kostuje od kojeg Amanda boluje.

Stiven Mur, suprug ove hrabre Britanke, rekao je kako još uvek nisu odlućili da li će imati još dece, jer je Amandina trudnoća bila vrlo teška i opasna.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pon Apr 26, 2010 8:07 pm

Najviša tinejdžerka na svetu visoka je 210 cm.

Tamnoputa Marvaden Anderson (16) je sa svojih 210 centimetara najviša tinejdžerka na svetu. Trenutno ide u srednju školu u Nju Džersiju, a igra u školskom košarkaškom timu i prava je noćna mora za svoje protivnice.

Marvaden je poreklom sa Jamajke, a izgleda da je natprosečna visina karakteristična za njenu porodicu, jer joj je starija sestra Kimberli visoka 193 cm. Andersonova je viša i od svog idola, košarkaške legende Majkla Džordana. Njen trener tvrdi da će tinejdžerka postati svetska košarkaška zvezda i da se od nje mnogo očekuje, iako je tek počela da se bavi ovim sportom.

’Ona je odlično pojačanje za naš košarkaški tim. Druge devojke su, baš ka i ja, bile zaprepašćene kada su je prvi put videle. Danas je ona gotovo nezamenljiv deo tima’ zaključuje trener.

Titulu najviše tinejdžerke, Marvaden je preuzela od Mali Duangdi, koja je visoka 208 cm. Andersonova je viša od svih svojih profesora u školi, a kaže da se prema njoj ljudi uglavnom lepo ophode.

’Ljudi se prema meni ponašaju prijateljski zbog moje visine i ličnosti. Najzlobnija stvar koju mi je iko rekao u vezi visine je da neću moći da nađem muža’ rekla je Marvaden.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pet Jun 11, 2010 7:39 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Sub Jun 19, 2010 11:05 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI ljudi po izgledu i osobinama   Uto Jun 29, 2010 11:30 am

Devojka (21) jede 60 puta dnevno, a ima samo 25 kila.

Lizi Velaskez (21) iz Teksasa teška je svega 25 kilograma iako dnevno pojede do 60 manjih obroka. Naime, zbog retkog poremećaja od kojeg boluje svega troje ljudi na svetu, Lizi ne može da se pomeri sa težine 8-godišnjeg deteta.

Dnevno unosi između 5.000 i 8.000 kalorija i na svakih 15 minuta pojede po nešto. Ipak, Lizi nikada nije bila teža od 27 kilograma na svoju visinu od 157 cm.

'Redovno se merim i ako dobijem samo pola kilograma, srećna sam. Jedem male porcije čipsa, pice, čokolade, piletine, kolača, krofne jedem ceo dan, pa se prilično uznemirim ako neko kaže da sam anoreksična' kaže Lizi.

Rodila se četiri nedelje pre termina, sa svega 1190 grama, a lekari su tek naknadno otkrili da je u stomaku njene majke bila minimalna količina plodove vode. Lizinim roditeljima su rekli da ona neće moći normalno da govori i hoda, ali su se uprkos prognozama, njene kosti, unutrašnji organi i mozak normalno razvili.

Lizi je ceo život je provela po bolnicama, ali lekari i dalje ne znaju šta joj je. Kada je imala četiri godine, desno oko koje je nekada bilo braon, promenilo je boju u plavo i Lizi je oslepela. Iako ne znaju šta je uzrok svemu ovome, stručnjaci su je savetovali da jede puno masnoća, šećera i ugljenih hidrata, tako da ona sada hranu nosi u torbi gde god da pođe.

Velaskezova odnedavno učestvuje u genetskoj studiji profesora Abhimanija Garga,koji veruje da ona ima sindrom zbog kojeg ubrzano stari i gubi masnoće iz tela. Iako ne želi da predviđa njenu budućnost, Gerg smatra dobrim znakom to što su joj organi, kosti i zubi zdravi.

'Srećna sam ovakva, ovaj sindrom me je učinio osobom kakva jesam' kaže Lize, i dodaje da je u srednjoj školi počela da prihvata svoj izgled i stiče prijatelje.Njeni brat i sestra, Kris (12) i Marina (15) su prosečne visine i težine.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI PO -izgledau i osobinama   Pet Jul 02, 2010 6:35 am

Tek mu je 15 godina, a visok je 224 centimetra.

Petnaestogodišnji afrički košarkaš Bjenvenu Letuni već je porastao 224 cenimetra, pa mu mnogi predviđaju da može da nasledi legendarnog Manutea Bola.

Sudanski košarkaš, koji je pre desetak dana preminuo u svojoj 47 godini, bio je visok 231 cm, i dugo je bio najviši čovek koji je ikada igrao u NBA.

Afrički tinejdžer koji pretenduje da nasledi Bola će ipak morati mnogo da radi kako bi postao profesionalni košarkaš. Naime, Letuniju lopta često ispada iz ruku, a uprkos tome što je već pravi džin, i dalje ne može da zakuca. Zbog loše koordinacije tela i nezgrapnosti, neka brža ili ozbiljnija akcija su gotovo nezamislivi. Njegovi roditelji nisu preterano oduševljeni košarkom, ali su sinu ipak poželeli sreću.

Najviše potencijala u mladom džinu za sada vide čelnici Huventuda. ‘Ako ne bude imao ozbiljnijih poteškoća sa zdravljem, najkasnije za tri godine Letunija ćemo priključiti seniorskoj ekipi. Za četiri do pet godina očekujemo da postane jedan od naših najboljih igrača ' rekao je direktor Huventuda.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Sub Jul 24, 2010 12:59 am

Beba iz Kine zbog bolesti izgleda kao da nosi masku.

Jednogodišnjeg dečaka iz Kine zbog retkog sindroma sa kojim je rođen zovu ‘beba-maska’.

Četrnaestomesečni Kangkang pati od poremećaja zbog kojeg mu je lice podeljeno na dva dela, a zbog deformisanog lica ima problem sa hranjenjem.

Bolesni mališan je zbog silnih defomiteta na licu koji mu otežavaju žvakanje i neuhranjen, ali se lekari nadaju da će moći da mu pomognu.Mali Kangkang patio od makrostomije, retke bolesti koja se leči vrlo skupim operacijama.

Međutim, lekari iz klinike u Šangaju su odlučili da dečaka operišu besplatno, a posle intervencije bi trebalo da jede normalno. Za sada se ne zna da li će za rešavanje njegovog stanja biti dovoljna jedna operacija, ili će biti operisan više puta.

Dečakova majka kaže da su je svi nagovarali da ostavi dete nakon što ga je rodila. ‘Jedino što sam mogla da uradim jeste da mu dam još više ljubavi i brige, i uradim sve kako bi mu život bio što normalniji’ kaže majka ‘bebe-maske’.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Sub Jul 24, 2010 1:35 am

Život Alija Sroura rođenog bez ruku, naučen kako da vodi razne dnevne aktivnosti kao što su: igranje igara na računaru i jedenje pomoću noge u Amanu, Jordan.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Sub Avg 28, 2010 11:14 pm

Čovek bez ruku postao priznati pijanista.

Jednog Kineza činjenica da nema ruke nije sprečila da postane odličan pijanista. Liu Vej je nakon nezgode u detinjstvu morao da bude podvrgnut amputaciji obe ruke, pa klavir svira nožnim prstima.

Ovaj 23-godišnjak je svojim sviranjem oduševio kada je učestvovao u emisiji ’China’s Got Talent’. Prilikom svog prvog pojavljivanja na TV-u, Liu je dobio ovacije, a mnogi ljudi u publici su zaplakali kada je na klaviru izvodio ’Mariage D’amour’ Ričarda Klajdermana.

’Sve što drugi ljudi rade rukama, ja radim nogama’ rekao je Liu. Od desete godine života, kada su mu amputirali ruke, on je navikao da svakodnevne stvari poput jedenja, oblačenja i pranja zuba obavlja nogama. Talentovani mladić otkriva da mu je jedino krivo što ne može da vozi, jer mu to deluje kao nešto zabavno.

’Muzika je za mene postala navika, kao udisanje vazduha’ kaže nova kineska zvezda.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pon Sep 06, 2010 9:29 pm

Najmanji čovek na svetu ima samo 70 centimetara.

Sa visinom od samo 70 centimetara, Edvard Ninjo Ernandes je najniži čovek na svetu.

Ovaj 24-godišnjak je na prvi pogled tipični Kolumbijac - voli da pleše, sanja da poseduje automobil, po mogućnosti mercedes, i želi da proputuje svetom.

Od slavnih ličnosti najviše bi voleo da upozna Džekija Čena, Silvestera Stalonea i bivšeg kolumbijskog predsednika Alvara Uribea. Sve u svemu ništa neobično za jednog mladog latinoamerikanca osim što nije viši od kofera i teži samo 10 kilograma.

Ninjo (Mališa na španskom) je upravo dobio i zvaničnu potvrdu od predstavnika Ginisove knjige rekorda da je sa visinom od 70 centimetara najniži čovek na svetu. "Prestao je da raste kada mu je bilo dve godine", rekla je njegova majka Noemi Ernandes koja ima još četvoro mladje dece.

Prethodni rekord držao je Kinez He Pingping koji je bio svega četiri centimetara viši od Ninja i koji je preminuo 13. marta.

Ginisovi predstavnici, koji su Ninja otkrili tek nedavno, kažu da će njegova vladavina verovatno biti kratkog veka jer se očekuje da, osim ako u medjuvremenu ne poraste, Nepalac Kagendra Tapa Magar preuzme titulu 14. oktobra kada bude napunio 18 godina. Mladi Nepalac je visok 56 centimetara i trenutno je najniži tinejdžer na svetu. Lekari nikada nisu mogli da ustanove zašto je Ninjo ostao tako mali.

"Nikada nisu uspostavili dijagnozu", kazala je njegova majka, navodeći da je na rodjenju njen sin prvenac težio 1,5 kilograma i bio dug 38 centimetara. "Srećan sam jer sam jedinstven", kaže Ninjo u intervjuu za agenciju AP.

Osim katarakte na oba oka koja mu otežava vid, i za čiju operaciju porodica nema novca, Ninjo nema drugih zdravstvenih problema. Bistar je i vedar, voli da igra domine i šah, da se druži sa ljudima kao i da putuje, mada dosad nije nikada izašao iz svoje zemlje. Zaradjuje tako što povremeno pleše po trgovinskim centrima, a nedavno je glumio narkodilera u jednom filmu.

Kaže da ima i devojku po imenu Fani koja ima 18 godina i duplo viša od njega - 1,5 metara. Ninjo kaže da uživa u novoj slavi, ali da mu smeta kada ga ljudi dodiruju i podižu.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBICNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pon Okt 11, 2010 10:33 pm

Zvali ga 'Čovek-slon' zbog lica punog tumora.

Jedan Amerikanac pati od genetskog poremećaja zbog kog mu se nervna tkiva pretvaraju u tumore, pa mu je celo lice izdeformisano. Uprkos činjenici da su ga zbog toga zvali 'Čovek-slon', Moris Simpson svakog dana sebi kaže da je najzgodniji na svetu i živi kao da nikada nije imao zdravstvenih problema.

Ovaj 34-godišnjak rođen je sa neurofibromatozom, zbog koje je još u detinjstvu desna strana lica počela da mu klizi na dole. Moris se podvrgavao brojnim operacijama koje nažalost nisu uspele da mu zaustave tumore.

„Roditelji su me uvek učili da prihvatim sebe onakvog kakav jesam i da budem srećan. Sa 15 godina sam odlučio da prestanem sa operacijama,“ kaže Moris, koji je u jednom trenutku ipak morao da se operiše, jer su tumori toliko porasli da nije mogao da stavi kacigu za motor na glavu. Jedan anonimni muškarac ponudio se da mu plati troškove operacije koja mu je zapravo spasila život i tokom koje mu je uklonjeno 95% kože koja mu je visila sa glave.

Morisovom novom izgledu raduje se i njegova devojka Čeriti, sa kojom je pre pola godine dobio bebu, inače svoje peto dete. Simpson je medijima otkrio da je uprkos tumorima uspeo da postane košarkaški trener i menadžer jednog restorana, ali i da pronađe devojku koja se u njega zaljubila uprkos ne baš uobičajenom izgledu.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Pon Nov 07, 2011 10:41 pm

Odsekli joj džinovsku nogu od 32 kile, ali joj ona ponovo nekontrolisano raste.

Britanka Mendi Selar (36) iz Akringtona jedna je od 120 ljudi na svetu koja boluje od Proteusovog sindroma, zbog čega je rođena sa ogromnim nogama i stopalima.

Uprkos ovom deformitetu, Mendi je imala normalno detinjstvo. Lekari su prvo mislili da ima limfedem koji uzrokuje oticanje udova, ali su onda otkrili da je reč o bolesti koja je najsličnija Proteusovom sindromu.

Pošto je rast njenih nogu poprimio drastične razmere, pre 22 meseca podvrgnuta je amputaciji dela noge od 32 kilograma. Osim toga, problem je bio i što je nesrećnoj ženi pretila sepsa, a pre operacije imala je127 kilograma, dok je svaka noga težila po 45 kg. Međutim, i nakon operacije noga je opet počela nekontrolisano da raste.

'Nadala sam se da će amputacija stabilizovati moje stanje, ali u srcu sam znala da će mi noga opet porasti. Gotovo odmah nakon operacije, patrljak je počeo da se povećava i nisam mogla da uguram nogu u protezu' ispričala je očajna Mendi za 'Daily Mail'.

Dodala je kako se nada da će doktori pronaći lek za njeno stanje, ali se trudi da ostane pozitivna uprkos tome što i deca i odrasli zure u nju kada izađe napolje.

'Živim dan po dan. Dobila sam život kakav sam dobila i moram da izvučem najbolje iz toga. Postoje ljudi kojima je mnogo gore nego meni' rekla je Mendi.
    Nazad na vrh Ići dole
    SLAVICA D

Broj poruka : 2241
    Datum upisa : 16.01.2012

PočaljiNaslov: NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Čet Feb 09, 2012 8:27 am

INDIJA: TRI SESTRE VUKODLACI .

Savita (23), Moniša (18) i Savitri (16) Sangli imaju redak poremećaj zbog kojeg im dlake rastu po celom

licu

Sestre Savita (23), Moniša (18) i Savitri (16) Sangli iz centralne Indije imaju redak poremećaj hipertrihozu koja je u narodu poznata kao 'sindrom vukodlaka'. Zbog toga im dlake nekontrolisano rastu po licu.

Svaki dan koriste specijalnu kremu kako bi stanje držale pod kontrolom, ali dlake im opet narastu po celom licu.

Devojke se zato nadaju da će nekako prikupiti novac za lasersku operaciju, a njihova porodica nema toliko novca.

Njihova mama Anita Sambhaji Raut (40) tvrdi kako su sindrom vukodlaka nasledile od oca.

- Naterali su me da se udam kada sam imala samo 12 godina. Svog budućeg supruga nisam videla sve do venčanja i nisam znala da mu je celo telo prekriveno dlakama. Kad sam ga prvi put videla uplašila sam se, ali su mi pretili i da će me ubiti ako se ne udam za njega. U braku smo bili do 2007. kada je moj suprug umro - rekla je Anita.

Ona ima ukupno šest ćerki, a kojih tri imaju redak sindrom.

Anita se nada da će ih ipak udati.

- Nadam se da će neko hteti da oženi moje ćerke, ako ne moraće da rade kako bi preživele - kaže Anita. Dodaje kako Savita radi, ali njeni je poslodavci posle 10 do 15 dana pošalju kući, odnosno čim joj dlake opet počnu da rastu, prenosi 24sata.

Savita kaže da su im se u školi rugali zbog izgleda.

- Brak nije opcija za nas, verovatno se nikada nećemo udati. Ko bi se hteo da se venča sa nama ako nam dlake i dalje budu rasle na licu - pita se Savita, piše Dejli mejl.

Sindrom "vukodlaka" genetska je greška i vrlo retko stanje u kojem gusta dlaka pokriva lice i gornji deo tela. Muškarci sa tom bolešću imaju dlake po celom licu, uključujući kapke. Kod žena kosa pokriva veći deo lica.
    Nazad na vrh Ići dole
    SLAVICA D

PočaljiNaslov: NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Sub Apr 21, 2012 11:58 pm

Nazad na vrh Ići dole
    SLAVICA D

PočaljiNaslov: NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Uto Jun 26, 2012 10:44 am

Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama   Danas u 10:58 pm

Nazad na vrh Ići dole

NEOBIČNI LJUDI-po izgledu i osobinama
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
     Similar topics
    -
    » Ko su ljudi koje volimo?
    » Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo ''ono nesto''?
    » Zasto ljudi mrze sve one koji ne misle kao Vi
    » Mikročipovanje ljudi
    » Deset najbogatijih ljudi na svetu ikada

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: razno-
    Skoči na: