*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

STA JE NORMALAN SEKSUALANI ZIVOT???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorPoruka
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: STA JE NORMALAN SEKSUALANI ZIVOT???   Pon Feb 23, 2009 3:59 am

Voditi normalan seksualan život podrazumeva pre svega da ga imate uopšte.

Postoje neki standardi koji se očekuju, a zaključci koje ćemo vam predstaviti rezultat su istraživanja koje je sprovedeno u oktobru prošle godine.

Ovo istraživanje nije otkrivanje velike istine o seksualnosti i ovom vidu aktivnosti, već uobičajen način razmišljanja kod ljudi i odgovori koji su oni dali na postavljena pitanja. Dakle, možda i tačnije od teoretisanja naučnika.

Seksualno iskustvo – koliko ste seksualnih partnera imali?
    Prosečna osoba imala je 9 seksualnih partnera, iako prosek predstavlja prilično nepouzdan podatak. Interesantnija je činjenica da je samo 20 odsto populacije imalo više od 10 seksualnih partnera.

Ljudi mi često govore da ih nedostatak seksualnog iskustva čini da se osećaju neuzbudljivim i da se ovo odražava na njihovo samopouzdanje. Postoji pretpostavka da što više partnera imate, bolji si ljubavnik, odnosno seksualnija si osoba.

Nijedna od ovih pretpostavki nije istinita i većina ljudi zamišlja da drugi ljudi imaju daleko više partnera nego što ustvari imaju. Računa se kvalitet, ne kvantitet. Ne mislim da je naročito teško da se nagomila prilično veliki broj partnera. Mnogo teže je da se fokusirate na to da imate seks na obostrano zadovoljstvo.

Nijedna od ovih pretpostavki nije istinita i većina ljudi zamišlja da drugi ljudi imaju daleko više partnera nego što ustvari imaju. Računa se kvalitet, ne kvantitet. Ne mislim da je naročito teško da se nagomila prilično veliki broj partnera. Mnogo teže je da se fokusirate na to da imate seks na obostrano zadovoljstvo.

Seksualno samopouzdanje – kako biste ocenili vaš seksualni performans?

Jedna od stvari koja umanjuje ljudsko verovanje u sopstvene seksualne veštine je pretpostavka da su drugi ljudi daleko sposobniji i bolji ljubavnici nego što smo mi sami. 24% ocenilo je svoj seksualni performans kao veoma dobar.

Ovo znači da tri četvrtine ljudi misli da su osrednje dobri, loši ili očajni u krevetu. Mnogi ljudi su veoma uznemireni kada je seks u pitanju, zaboravljaju da identitet našeg partnera ima veliki uticaj na seksualni performans. Ovaj čin je zapravo pitanje samopouzdanja i partnera koji podržava vaše verovanje u sopstvene sposobnosti. Seks ne bi trebalo da bude samo tehnika.

Ako jeste, vaša uverenja o seksu mogu da se zasnivaju na stalnom preispitivanju. Stavljajući fokus na svoje tehnike i performans učiniće da želite da zadovoljite partnera samo kako bi održali visoko samopoštovanje, pre nego da želite da pružite zadovoljstvo radi njega samog.
    Seksualno zadovoljstvo – da li ste trenutno zadovoljni svojim seksualnim životom?
    76 odsto je reklo da, 24 odsto ne. Četvrtina ljudi ne može da stvori seksualnu vezu i iskustvo kakvo bi želeli da imaju. Ovo istraživanje pokazalo je neko odstupanje od uobičajenih studija, koje su pokazale da je preko 50 odsto nezadovoljnih.

Čak, ljudi koji imaju preko 65 godina rekli su da imaju zadovoljniji seksualni život od onih koji imaju između 16 i 24 godine. Ljudi koji su u dugim vezama ili u braku zadovoljniji su od samaca, iako se pokazalo da samci imaju češće seks. Opet, učestalost nije garancija dobrog seksa, niti je to mladost i lepota.

Naravno, mi ne znamo šta tačno znači zadovoljavajuće za ljude koji su odgovarali na pitanja. Ipak, nemanje seksa može biti zadovoljavajuće za neke ljude. Šta više, 36 odsto mladih između 16 i 24 godine veruje da je moguće imati srećnu vezu/brak bez seksa.

Seksualna učestalost – koliko često imate seks?

Mislim da je ovo najčešća briga koji ljudi imaju. Da li imam seks dovoljno često? Da li je moj stepen požude normalan? 25 odsto ispitanika reklo je da nema seks čak nijednom mesečno. Nemaju svi često seks i vrlo je verovatno da su ti ljudi savršeno srećni sa svojom situacijom.

Drugih 25 odsto ima seks 6 do 10 puta mesečno. Mnogi ljudi veruju da svi imaju češće seks od njih samih, i veoma su zabrinuti zbog ovoga, međutim, učestalost mora da se gleda zajedno sa zadovoljstvom. Ako ste i vi i vaš partner zadovoljni, vi ste srećni – bez obzira na to koliko često imate seks.

Seksualna požuda – kako ocenjujete svoju vožnju?
    Stepen želje je još jedno pitanje koje zadaje glavobolje. Ljudi brinu, da li bi trebalo da žele seks više nego što oni to osećaju? Istraživanje pokazuje da 32 odsto smatra svoju požudu prosečnom, dok 24 odsto ocenjuje svoj libido kao veoma nizak.

Većina ljudi ne vidi sebe kao željne česte vožnje. Samo jedan od pet ispitanika ocenjuje svoj libido kao veoma visok. Požuda dođe i prođe i to je sasvim normalno i očekivano.

Seksualna iskrenost i dubok razgovor o seksu sa velikim brojem ljudi nije nešto što mnogo ljudi ima sreću da iskusi. Mi se oslanjamo na naše zaključke, nesigurnosti i strahove, te mislimo da drugi ljudi imaju češća, bolja i uzbudljivija iskustva od naših. Ovo istraživanje pokazalo nam je prosek i uobičajena iskustva, ali nam je i otkrilo da je seksualnost raznolika i da je u većini slučajeva teško definisati “normalno”.

Ko želi da bude normalan?

Mi smo slobodni da izaberemo šta znači naša seksualnost i ne bi trebalo da padamo pod uticaj onoga što je prihvaćeno našim kulturnim standardima. Ista obuća ne pristaje svima, pa tako ne možemo svi da imamo jednake želje, potrebe, verovanja, preferencije niti mišljenje.

Neki ljudi osećaju da ako ne žele seks “dovoljno” da nisu veoma seksualni ljudi, što može da se pretvori u verovanje da neko nije poželjan. Zaboravljamo da se seksualnost menja tokom godina i iz dana u dan i tako definisanje nečije seksualnosti nije fiksno i nije finalni proces.

zaljubljeni zaljubljeni
    Nazad na vrh Ići dole

STA JE NORMALAN SEKSUALANI ZIVOT???
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    » Najbolja domaća serija...
    » Lud, zbunjen, normalan
    » zivot posle zivota
    » Nadam se da postoji zivot posle smrti
    » Zasto zivimo kad iz zivota niko nije izasao ziv?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: ljubav-
    Skoči na: