*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

VLADO GEORGIEV

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorPoruka
    drugasansa

Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 37
    Datum upisa : 26.08.2008

PočaljiNaslov: VLADO GEORGIEV   Sub Feb 21, 2009 12:28 pm

Vlado Georgiev - Biografija

Vlado Georgiev, pjevac i kompozitor, rodjen je 06. juna 1977. godine u Herceg Novom, a živi i radi u Beogradu. Pisao je pjesme za, sada pokojnog, Rodu Raicevica ("Sudnji dan", "Budi srecna s drugim"...), a sa zajednickom duetskom pjesmom "Draga" osvojili su nagradu na festivalu "Pjesma Mediterana" u Budvi 1997. godine.

Vlado Georgiev je nastupao na festivalima širom zemlje i pravio pjesme za mlade pjevace zabavne muzike, strpljivo cekajuci svoju pravu šansu. S njegovom pjesmom "Žena kao ti", puno uspjeha je imao mladi pjevac Željko Vasic na festivalu "Budva 2001". Ujedno, Vlado piše tekstove, aranžmane, a planira da izda i jednu knjigu svoje poezije.

U ljeto 2001. godine je u duetu sa Igorom Lazicem (bivši clan "Montenigersa"), otpjevao nagradjenu poletnu ljetnju pjesmicu "Tropski bar". Potom je izdao debi album "Navika" za diskografsku kucu "Goraton" iz Podgorice. Pojavom albuma pocela je i "vladomanija". Diskografi su bili iznenadjeni i zateceni, jer je za samo mjesec dana "Navika" postala najtraženije izdanje pop muzike u zemlji. S albuma su se odmah izdvojili hotovi "Sama bez ljubavi", "Bolesni od ljubavi", "Zbogom ljubavi", "Reci mi da znam"... Dobio je i nagrade za muziku "Zlatni Melos", "Oskar popularnosti" i "YU-dani estrade", a u mnogim anketama proglašavan je najvecim muzickim iznenadjenjem, a njegov CD za najbolji album godine.

Izmedju dva albuma Georgiev je objavio singl "Andjele" koji je odmah postao hit i zauzeo vrhove top lista širom ex-YU.

Drugi album, "Žena bez imena", izišao je takodjer u izdanju "Goratona" (kao i prvi). Nešto duže se cekalo na njegovo objavljivanje jer je Georgiev želio plasirati zaista kvalitetne pjesme i ne iznevjeriti publiku. Kako ima svoj studio, vodio je racuna o svim pojedinostima. Uz audio CD izišao je i još jedan, multimedijalni (kao special edition) na kojem su prikazane scene iz backstagea, film o svemu što se dogadjalo od 2001. godine pa do izlaska CD-a, foto galerija by Dušan Ivanovic, spotovi "Andjele" i "Andjele" rmx, live izvedbe pjesama "Zbogom ljubavi", "Andjele", "Lažni ljudi", "Reci mi da znam", "Sama bez ljubavi".

Svi dosadašnji spotovi uradjeni su vrlo profesionalno i filmskom kamerom. U spotu za pjesmu "Andjele"(koji je promoviran u beogradskom hotelu "Hayat", na Vladin 26. rodendan), više je vodjeno racuna o ljepoti kadrova, a u ostalima o scenariju ("Žena bez imena", "Jedina", "Mi nismo mi"...).

Album "Žena bez imena" promoviran je u Beogradu 11./12. januara 2004. godine. Promocija je protekla uspješno i na radost brojne publike završila živom svirkom koja je trajala do 6 sati ujutro. Nakon 10 dana uslijedila je promocija i u Podgorici.

Prvi beogradski solisticki koncert bio je 28. juna 2004. godine na popularnom Tašu.
    To je samo prvi u nizu uspješnih nastupa u SiCG i šire.
    Ljeta 2007. izdao je single "Do svitanja" kojim najavljuje novi album.

Georgiev je veliki protivnik tabloida i borac za autorska prava.

svaštara.com

Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Sub Feb 21, 2009 12:48 pm

Citav svijet mijenja se
    zasto ne bi mogli ti i ja

Ako treba ja mogu sve
    poci s mora na vrh planine
    da vidim ljude s druge strane
    jer dobre lako prepoznajem

Gdje god podjem mozes ti
    al' dugo mislis pa odustanes
    i budem sam u divljini
    jer ti to ne razumijes

Kad smo skupa
    sve nam je blisko
    al' hocu novo, a ti bi isto

Ref.
    Citav svijet mijenja se
    misliti drugacije
    zivjeli bi bez kajanja

Citav svijet ljubi se
    pa zagrli me toplim usnama
    ljubiti nije grijeh
    ljubimo se do svitanja
    do svitanja

Meni sve je avantura
    i sve mi prija, al' ti me namucis
    kad si hladna kao bura
    i svakog bi sve da naucis

Kad smo skupa
    sve nam je blisko
    al' hocu novo, ti hoces isto

Ref.

Citav svijet mijenja se

Ref.

Poslednji izmenio oblacic dana Ned Feb 22, 2009 3:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Sub Feb 21, 2009 12:55 pm

Poenta je naći srodnu dušu

Autor: Simonida Stanković | 03.10.2007

Vlado Georgiev

Vlado Georgiev ovih dana završava novi album koji će izaći do Nove godine. Nakon toga sledi jedna velika i duga turneja. A kada se i to završi, Barba planira da krene u još jednu avanturu. Popeće se još više (Himalaji su već odavno osvojeni), a svojim „harli dejvidsonom“ otići će još dalje. U razgovoru za „Blic“ jedna od najvećih zvezda na našoj sceni priseća se i trenutaka s početka karijere kada je za celovečernji honorar u klubu mogao da kupi samo dve paklice „marlbora“.

- Rado se sećam tog vremena. Danas, kada sam napravio sebi veoma pristojan život, vidim da je to u stvari bio jedan ružičasti period u mom životu. Iako je bilo teško, sa velikim zadovoljstvom ga se sećam.
    Kako ružičasti?
    - Ma, to je sve bilo super. Bile su mi sasvim dovoljne te dve kutije cigareta i neki sendvič. Valjda kada je čovek tako mlad i pun snage za sve, ne treba mu mnogo. Treba mu dobro društvo, neka lepa devojka i to je to.
    Je l’ trebalo hrabrosti da iz sigurnosti roditeljskog doma krenete u jednu džunglu kakav je bio Beograd početkom 90-ih?
    - Sigurno da je trebalo hrabrosti. Ali osetio sam se baš zatvorenim u Herceg Novom i izgledalo mi je da tako mogu da sviram i radim narednih 20, 30 godina i da se ništa neće promeniti. Jednostavno, odlučio sam da se pokupim i krenem trbuhom za kruhom. Bio sam jako mlad, samo 15 godina sam imao.
    Šta ste izgubili od te komotnosti danas kada ste velika zvezda?
    - Svi vi koji niste po televiziji i ostalim medijima sigurno mnogo lakše živite. Užasno ružna stvar je izgubiti privatnost! To je veoma nezgodno, jer vam u restoranu broje zalogaje, na ulici gledaju kako hodate... E sad, jedna druga, veoma bitna stvar jeste da ja na to uopšte ne obraćam pažnju! Trudim se da živim svoj život kao svi normalni ljudi. Svi smo mi isti. Samo neko je uradio ovo, neko nešto drugo... Neko ima puno dece, pa ga to ispunjava. Ne treba ništa i nikoga idealizovati. Mene zadovoljnim čini to što ljudi vole moju muziku.
    Bilo je mnogo kriminalaca tada po klubovima. Jeste li imali problema?
    - Bilo je svega. Ali to se sve pripisuje tom turbulentnom vremenu. U tom trenutku nigde i nikome nije bilo dobro. Mi smo uspeli da sve to prevaziđemo zbog našeg temperamenta i duha. I da krenemo dalje. I dalje mislim da smo možda i najpametnija nacija u Evropi. A najlepše žene sigurno imamo! (smeh) Sad, imamo svi svoje mane. Možda smo malo konzervativni, teže prihvatamo neke stvari, ali to je sve Srbija.
    Jeste li na početku znali da ćete dovde dogurati?
    - Ne. Verovao sam u to što radim i bio siguran da to neće proći nezapaženo. Ali daleko od toga da sam očekivao ovako vrtoglav uspeh. Verovao sam da ovde ljudi slušaju samo neke gluposti, turbo folk i tu katastrofu.
    Smatrate li sebe zaslužnim za menjanje muzičkog ukusa ovog naroda?
    - Da. Na kraju sam i to shvatio. Mada, ne mora mi niko reći hvala za to.
    Uzor ste mnogim pevačima, kopiraju vas...
    - Pa, na kraju krajeva, i ako me kopiraju, bolje da kopiraju to nego nešto što nije kvalitetno. Ovoga puta na novom CD-u idem stilski malo dalje, jer se pojavilo prilično puno ljudi koji kopiraju taj stil, neki ga zovu i „georgievizam“ (smeh). Ne govorim toliko o pevačima koji pevaju takve pesme, već mi smeta što su aranžeri krenuli da ganjaju taj neki zvuk. Oni treba malo više da slušaju muziku i da nađu svoj stil, a ne da pokušavaju da stvore zvuk sličan mom.
    Otkud ta potreba da osvajate planinske vrhove, drumove?
    - Takav sam. Jednostavno, takav sam materijal (smeh). Tražim avanturu. Na taj način razbijam monotoniju u životu. Mislim da čovek koji stalno sedi u kući vremenom postaje letargičan i samom sebi beskoristan. Gubi interesovanje i gubi ambicije. Kad god osetim zasićenje od studija, jedne sredine, okoline..., samo se pokupim i odem. Ima tu i želje da vidim koliko mogu. Čovek treba da ima takmičarski duh, ali da se takmiči sam sa sobom. Da stalno ispituje koliko može. Ja se nadam da ću otići i više i dalje. Sada mi je plan da završim ovaj album koji toliko dugo i studiozno radim i da ljudima dam moje nove pesme... (smeh) zauvek. I da posle toga napravim jednu dugu i, nadam se, dobru turneju.
    Žene vas prosto obožavaju...
    - I ja njih!
    Jeste li našli mirnu luku ili ste još uvek slobodni strelac?
    - Mirna luka postoji. Ali i u mirnu luku može da dođe vetar, pa se brod odveže. Zato ne mogu ništa da govorim na duge staze. Mislim da moram još malo da ludujem. A trenutno jesam u jednoj mirnoj fazi i u mirnoj luci.
    U mirnoj vezi.
    - U mirnoj luci. (smeh)
    Jeste li kao umetnik teški za zajednički život udvoje?
    - Ja to ne znam. Sigurno da nismo isti kao ljudi koji rade poslove koje može raditi bilo ko. Sigurno nisam isti kao neko ko radi na šalteru ili u elektrodistribuciji. Naši životi su dijametralno suprotni. Treba naći srodnu dušu. To je poenta. Umetnicima je to teže. Retke su uspešne veze između umetnika i nekoga ko radi od 7 do 15 sati. Tu sigurno ima sukoba. Svakoj svojoj devojci sam rekao da mora konstantno da me deli sa muzikom. Neke žene saznaju da su delile muškarca sa drugom ženom, a mene svaka deli sa muzikom.

Sa bajkerima na Kosovu
    Georgiev kao zaljubljenik u motore i jedan od osnivača „Harli Dejvidson kluba“ u Srbiji učestvovaće u „Bajk rok mirovnoj misiji“ u Kosovskoj Mitrovici u petak, 5. oktobra.
    - Skup bajkera je u 10 časova ispred Skupštine Srbije. U Kosovskoj Mitrovici ćemo biti oko 18 časova. Koncert na kom će osim mene nastupiti i „Riblja čorba“, „YU grupa“, Đorđe David sa bendom... počinje u 19 časova na trgu. Očekujemo oko 700 motociklista. Osim nas iz Srbije, doći će i motociklisti iz Republike Srpske, Makedonije i Grčke. Izuzetno je važno da naglasim da iza ovoga ne stoji niko. Mi bajkeri smo se sami udružili i idemo na Kosovo u mirovnu misiju. Želimo da ljudima donesemo zabavu jer je, nažalost, nemaju baš mnogo - kaže Georgiev.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Sub Feb 21, 2009 12:58 pm

Intervju:Blic-plus

Možemo li da pomerimo intervju za sutra,mnogo bi mi značilo?-rekao nam je VG kada smo ga pozvali,a mi odmah pomislili da od intervjua nece biti nista.
    -Voleo bih da budem tu kada brod ode na servis,pa ako bismo mogli da se nadjemo..A trebalo bi i da se ošišam..-dodao je.
    Uf,dobro je-pomislil smo!Ma,ako je riječ o brodu,pomeramo intervju.I,sutradan,pred sam zalazak sunca u HN,seli smo sa Vladom,ćaskali opušteno na jednoj terasi iznad samog mora,dok je padao mrak...

-Morao sam da izvadim brdo zbog prvog servisa i farbanja,zato sam hteo da pomerimo intervju.Eto,a bili ste fini da me sačekate da odnesem pojaseve za spasavanja koje sam morao da kupim jer hoću da plovim za Hrvatsku.Ako nemaš tačan broj pojaseva koliko je putnika ,ogromne su kazne,pa sam morao da se opremim.

A kakve su kazne ovdje u CG?Plaćaš li ih?
    -Ovdje ne.Nešto su miroljubiviji prema nama.

Prema tebi zato što si Vlado Georgiev ili...?
    -Ma ne prema meni!Ma kakvi...Ovde su svi isti.Javljam se ja klincima,klinci meni,stariji ljudi meni,ja starijim ljudima.stariji ljudi klincima.Ovde je ekipa primoraca.Nema tih laznih kasti,svi su isti.Ovde je samo fora,znaš li na moru ili ne.

Ideš li na kupanje tamo gdje i turisi ili ne?

-Pa,ne.Bezim brodićem na neka mesta gdje mogu lepo da se odmorim.Ako sam na plaži gde svi drugi,sve se svodi na slikanje i autograme.Ne zameram ljudima koji žele da se slikaju,ali ne mogu da odem na plažu a da ne mogu da se pošteno kupam,sunčam ,čitam knjigu.Zato na brodić pa isplovim i sve u redu.Kupam se gdje ja hoću,ne gledam ljude koje neću,ne gledam čudne fizionomije koje neću...brod je odlazak u svoje.Uskoro ću ići na krstarenje do Italije i Grčke.

S kime obično ideš na brod?
    -Pa,ovdje imam staro društvo...

Sa kime ćeš ići na krstarenje?
    -Sa lepšom polovinom.
    Kupio si novi brod ,o tome su svi pisali...
    -Da!Jel to toliko vazno?

Zašto tako pitaš,zar ne voliš da pričaš o tome?
    -Vredno sam radio i zaradio i kupio brod.A pitam jer znam da novinari vole takva pitanja,pa onda i lupetaju,jer ne znaju ni šta sam kupio.Lupetaju tako neke nazive,a to me strašno nervira.Užasno me nervira kada mi neko od nečega kao što je bila izjava nakon koncerta,napravi intervju.Gomilu stvari ubacuju u upravni govor.Svi dopisuju,pa je ispalo da se hvalim svojim novim brodom.Ali,šta me briga,ja ni od koga nisam ukrao taj brod,nego sam ga zaradio.I dalje nemam svoj stan u Beogradu,ali imam brod.

Draže ti je da imaš brod nego stan...
    -Taj brod je mogao da bude i stan,ali ja sam izabrao da imam brod i budem i podstanar.Za mene sinonim "Lupetarenje" sa novcem koji se zaradi su zlatne kvake,zlatne slavine...Ja nisam takav.U stanu u Novom razvalio sam vrata od kupatila i stavio neka iz 1720.godine!I nikako im tu nije mjesto,ali meni se svidja.Eto ja nemam bela PVC vrata,ha,ha...

Kada smo se čuli rekao si da moraš da se ošišaš zbog slikanja,a čini mi se da...?
    -Eto kao što vidiš,nisam se ošišao!To je bio samo jedan mali trik da te privolim da intervju uradimo dan kasnije.To je sve zato sto mi je mnogo stalo da izvadim brod.

A da budeš lep za slikanje,to ništa...?
    -Ja sam čovjek koji ne koristi ogledalo,sem kada se brijem.Ne zato sto ne smem da se susretnem sa sobom...

Uze mi reč iz usta...
    -Ha,ha...ne,nije zbog toga,nego jednostavno ne viidm razloga da čovek kao nešto dugo stoji ispred ogledala.Dobro,žena da,ako se šminkaju,lickaju,pa moraju da provode sate ispred ogledala,ali mislim da muškarac nema šta da traži ispred ogledala.Evo ja u Herceg Novom u stanu nemam uopšte ogledalo u kupatilu,imam tamo negdje u sobi...

Ha,tamo negdje,pa kako se briješ...
    -Idem u sobu.Ozbiljno!Ha-ha-ha...

Nije ti bitno kako ćeš da izgledaš?
    -Pa to me stalno pitaju.Imam neke stare farmerice koje se više ne proizvode i imem neke šortseve stare po 10-15 godina koje danas ne mogu da kupim,pa me onda ljudi iz zezanja ,kada dodjem da sipam gorivo ili ovi što izdaju jedra pitaju:"Imaš li ti šta drugo za obući?".Ne vezujem se za stvari,ali za neke sitnice da.

A ipak si se danas malo doterao za naše slikanje...
    -Nisam se sredio nego sam se presvukao,jer sam danas izašao malo bez veze...

Ženski

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Sub Feb 21, 2009 12:59 pm

Pa,vidiš,ipak ti je stalo do toga kako ćeš da izgledaš.
    -Pa,nema potrebe da budem lazno skroman.A i što bi me ljudi koji čitaju novine
    videli u "normalnom" stanju.

A koliko te ljudi iz toga što novine pišu poznaju?
    -Mislim da me niko ne poznaje iz toga što se piše.Mogu da me poznaju onoliko koliko ja želim da kažem ali i zbog kvazinovinara koji svašta dodaju,a ne poznaju me.Možeš da me poznaješ samo ako se družiš samnom.

Tekstovi o tebi uvek su nekako uštogljeni,upakovani,a za ovo vreme dok smo sedili nisamo stekli takav utisak o tebi.Baš naprotiv skroz si opušten.
    -Pa to je zato što novinari vole da pišu da je sve lepo.Eto dok smo se fotografisali,namrštio sam se.Ne vidim šta je tu loše ako čovjek ima neku boru na licu.To je sve deo karaktera i deo čoveka i tako treba da bude i prikazano.

A tvoj privatan život,zašto ne voliš da pričaš o tome?
    -Ne volim!Ne volim da ljudi iscrpljuju.Ako neko voli moju muziku ne mora da zna koje su boje moje gaće u oovm trenutku.

Ih,sada gaće...
    -Pa ,kada bi pustio,došli bi novinari i dotle.Mislim da,ako sam već izgubio svoju ličnost u toj mjeri da mi broje zalogaje,gledaju kako hodam,koje papuče imam i na koji motor ću da sjednem,e,pa ,onda ne moraju da znaju sta se dešava u mojoj spavaćoj sobi,dnevnoj ili mome dvorištu.Ali,pošto si ti normalna osoba mogu da ti kažem da se kod mene dešavaju muzika,roštilj,zezanje,prijatelji i to je to.Mrzim kada ljudi probaju da demistifikuju javne ličnosti i od njih naprave ono što nisu.Ako išta želim to je onda druženje sa normalnim ljudima i bavljenje prizemnim stvarima.Ništa ne može da te usreći kao te neke normalne stvari.Eto pre neki dan sam pojeo sladoled rumenko,jer ja volim da pojedem taj sladoled i šta je tu loše.Neku sliku o meni su stvorili neki ljudi od kojih sam se ja distancirao.Zato više neću ni da dajem intervjue,a sa svojim fanovima ću da se družim na forumu,facebooku i oni će me upoznati kako treba.I užasno me nervira kada me na fejsbuku pitaju da li sam to stvarno ja.
    To je zato što ima mnogo poznatih koji uopšte nisu na “fejsbuku”, već se neko predstavlja kao oni.
    Pa dobro... ali ja nisam takav. I kakav god da sam, to sam ja.
    A kakav si?
    Ne znam kakva sam ličnost. Poznajem sebe već 32 godine i suviše dugo implementiram sa samim sobom tako da uopšte ne znam šta da ti kažem kakav sam. Eto, mislim da sam vrlo pristupačan čovek i mislim da sam uvek dobre volje, hoću i da učinim, ali mogu i da budem vrlo nezgodan ako me neko baš nagazi. I to je istina, ali mogu da priznam i gomilu svojih mana.
    Na primer?
    Mene svi nešto dižu da sam ja kao neki frajer. Mislim da ima mnogo zgodnijih muškaraca od mene, a “omiljena” priča mi je najpoželjniji neženja i slične rubrike.
    Tu si broj jedan..
    Tu sam, i uopšte mi nije jasno šta to ljudi pričaju.
    To je zato što te žene vole.
    Dobro, to je lepo. Volim i ja žene. Za jednog muškarca vrhunac življenja je jedna zgodna, dobra, normalna žena. Pa, onda sve uz to.
    Je l' ti to imaš?
    Ja to ne znam.
    Ti to ne znaš?
    Naravno da imam ženu i da sam imao žene pored sebe, hvala bogu. Ali, ne znam da li u ovom trenutku imam to što si me pitala.
    Vidim, dok ćaskamo, malopre si upalio svećicu na stolu. Uvek vodiš računa o sitnicama, kako bi nam bilo lepo dok sedimo sa tobom?
    Naravno. Pao je mrak.. To je samo vaspitanje. Ako sedimo u sumrak i sveća stoji na stolu, zašto je ne bih upalio, ha-ha. Mogu da priznam da sam donekle hedonista. Volim dobru stvar, dobro piće, dobar auto... Volim hotel sa pet zvezdica, ali ako ga nema ja spavam u vreći, nije problem.
    Mislim da nema osobe koja ne voli hotel sa pet zvezdica...
    A ja znam da takva osoba ne postoji! Najviše mrzim lažne “apadrapa” likove i cure koji su u hip-hop ili kom već fazonu, a čim nabave momka sa parama kupuju “Pradu” i ne znam koje već firmice i firmetine. E, toga sam se baš nagledao. Više od pola mojih drugarica nije više u kul fazonu, nego se voze u zatamnjenim automobilima, sa momcima koje verovatno ne vole, ali im prija novac. Ali, dobro ljudi se menjaju.
    A ti? Koliko si se promenio i koliko si prijatelja izgubio od kada si postao poznat?
    Nikada nisam dozvolio da mojim prijateljima postanem misteriozna ličnost sa televizije. Onaj ko mi je prijatelj bio pre, sada mi je još veći. Ima onih koji kada im zazvoni telefon prvo kažu sa kim sede. E, a ja tada odem da se preparkiram i ne vratim se više nikada. Počeo sam da prepoznajem nebitne ljude. Volim da sve što radim, radim sam i po svom. Ne kažem da sam tvrdoglav, ali ja moram biti ili krivac ili pobednik. Isto tako ne želim da ikada postanem nadobudni namćor, pa da kada ostarim govorim: “Ostavi to mali.... Ostavi to mala... Nemojte deco to...” To nikad ne bih želeo da budem. Kapiram da ću kao stari deda da cepam igrice sa unucima i da ih derem.
    Sada, sa 32 godine, ti razmišljaš o tome kakav ćeš biti deda?
    Pa razmišljam. Bolje je razmišljati na vreme, nego kao neki ljudi koji shvate da je njihov peščani sat iscureo i da je ostao bez peska.
    Nisi čovek trenutka?
    Jesam čovek trenutka, ali generalno moraš da imaš neki plan. Za početak, da li ćeš da radiš nešto ili ne. Ne mogu da uđem u studio a da nisam raspoložen da radim. Tada neću napraviti ništa, a onda uđem neki drugi dan i za 15 minuta završim mnogo toga. Kod mene ne postoji ono “ustao sam na levu nogu”. Ja se uvek budim nasmejan i raspoložen. Ne volim da širim negativnu energiju. Čak i kada se naljutim, mogu brzo da se odljutim. Umem da kažem izvini, pa čak i kada jesam u pravu. Ali, rastužuje me kada neko ne ume da kaže da nije u pravu. Ljudi sebe precenjuju.

Piše: Sonja Vučićević

Ženski

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Sub Feb 21, 2009 1:12 pm

Ženski

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Sub Feb 21, 2009 1:18 pm

Ne bežim od braka!

Da je u samom vrhu domaće muzičke scene, Vlado Georgiev svima je pokazao posle pet do vrha punih koncerata u beogradskom Sava centru. Iako je bilo onih koji su govorili da ne može proći s drugim albumom koji će biti baladičnog tipa kao i prvi, popularni Novljanin demantovao je sve dušebrižnike i nastavio da bez pardona osvaja publiku.
    Koliko je i sam verovao da može pet puta napuniti najprestižniji koncertni prostor u Beogradu, priča:

Vlado Georgiev: Verovatno je sve ovo rezultat činjenice da se ja sam i čitavo moje okruženje normalno ponašamo i umemo da prihvatimo i uspeh i neuspeh. Moje mišljenje je da sam čovek mora da voli i ceni to što radi, i da oseća muziku kojom se bavi, pa će se kockice već nekako složiti. Rešio sam da u svojoj karijeri stvari postavljam mimo svakog unapred propisanog standarda, i da radim onako kako se osećam, ma kako to drugima izgledalo. Mnogi su mi govorili da bih mogao da uradim dva koncerta u Sava centru, a ja sam samouvereno odgovarao da ću uraditi tri koncerta! Ispostavilo se da je i to malo, tako da pet nisam očekivao, a moglo je da ih bude još da je bilo slobodnih termina dvorane.

Da li te i dalje pogađaju otrovne iglice pojedinih medija?

Vlado Georgiev: Ne bih rekao da im mnogo pridajem značaja. Kad procenim da nema dijaloga i povratne informacije, radije donesem odluku da ne sarađujem. Znaš, to ti je kao da se objašnjavaš s nekim ko ne razume jezik kojim govoriš. To je za mene apsurdno i ne želim da u tome učestvujem. Smešno mi je da neki novinar, ako se tako može i nazvati, misli da će sebi dići cenu samo zato što će pljunuti neku poznatu ličnost. To je baš smešno!

Mnogi tvoj uspeh smatraju još većim zbog činjenice da nisi imao podršku najgledanije domaće televizije Pink?

Vlado Georgiev: Nazovi najgledanije televizije! Ne možeš ništa prodati, bez obzira na reklamu, ako to nema neku vrednost. Ja zaista nemam ništa protiv bilo koga i često mi je više neprijatno da sve to objašnjavam. Odabrao sam svoj put koji sledim, da mislim svojom glavom, a ne da slušam ljude sa strane. Jako sam krutih stavova i vrlo me je teško pomeriti iz temelja, ali za sada ne vidim da bih imao koga da slušam i da menjam svoje mišljenje o ovoj problematici. Ja sam čovek kosmopolita koji voli da putuje i koga puno toga zanima, koji je dosta toga video i koji zna šta je najbolje za njega samog.

Pošto pominješ putovanje, letos si na Harliju obišao pola Evrope?

Vlado Georgiev: Nije baš pola Evrope, ali sam dosta putovao po južnoj Evropi! Mesec dana sam bio na motoru i to mi je fenomenalno iskustvo. Upoznao sam dosta ljudi, video neke druge kulture, a stekao sam puno prijatelja među bajkerima, tako da planiram da i ubuduće budem redovan na bajkerskim okupljanjima širom Evrope, opet, koliko mi posao to dozvoli.

Tvoje pesme su posvećene ženama i govore o onim stvarima koje muškarci često preskoče da kažu voljenoj ženi?

Vlado Georgiev: Mislim da je muški reći ono što imaš u sebi i totalno je pogrešno stideti se sopstvenih emocija. Žena je za mene savršenstvo i vrhunac smisla ovozemljskog života. Zamisli sad da se stidiš i da kao umetnik nemaš hrabrosti da kažeš ono što nosiš u sebi? To je pravi promašaj! Nisam od onih krutih Balkanaca koji glume strogoću, a kad se ujutru vrate iz kafane žena ih ućutka za pet minuta. Ne stidim se svojih osećanja koja su preslikana u moje pesme. Onog trenutka kada bi neko promenio moj život, promenile bi se i moje pesme.

Vidiš li sebe u budućnosti kao oca i porodičnog čoveka?

Vlado Georgiev: I te kako! Nikako ne mogu da opravdam nijednu poznatu ličnost koja će zarad karijere žrtvovati brak. Rastao sam u porodici u kojoj je uvek vladao mir, gde su se majka i otac voleli i poštovali, tako da je moja želja da imam normalnu porodicu. Verujem da neću uspeti da je nemam! Sada je još rano za brak, ali onog trenutka kada me “pogodi” prava, neću od braka bežati.

Da li si čuo za jednu anketu proizvođača prezervativa “Durex”, po kojoj se u Srbiji ljubav najčešće vodi uz tvoje pesme?

Vlado Georgiev: Pa to je fenomenalno! Hteli to da priznamo ili ne vođenje ljubavi je jedno od najlepših osećanja, i ako se to dešava baš uz moju muziku, moram da budem prezadovoljan. Nadam se samo da je anketa tačna! A ja ću priznati da to ne radim uz svoje pesme, već uz neku drugu muziku!

Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Ned Feb 22, 2009 3:49 am

Svako te pominje
    i svakog briga je
    sta se to desilo sa nama

Pomislim poziv je tvoj
    a znam da ne znas ni broj
    sta se to desilo sa nama

U sve cu da vjerujem
    samo da ljubim te
    drugi te kradu od mene
    ja ipak nadam se

Ref.
    Zivim da se vratis
    znam da je tesko opet da nadjes put
    zivim da te nadjem
    zbog tebe zivim ja, ti si jedini razlog ja znam

Al' ostani sama da te pronadjem
    i da te vratim

Zivim da te nadjem
    zbog tebe zivim ja, ti si jedini razlog, ja znam
    ostani sama, ostani, molim te

Svako te pominje
    i ko da vjeruje da
    da tako govoris o nama

Pomislim poziv je tvoj
    a znam da ne znas ni broj
    sta se to desilo sa nama

U sve cu da vjerujem
    samo da ljubim te
    drugi te kradu od mene
    ja ipak nadam se

Ref.

Al' ostani sama dok te pronadjem
    i dok te vratim

Zivim da te nadjem
    zbog tebe zivim ja, ti si jedini razlog, ja znam
    ostani sama, ostani, molim te
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Ned Feb 22, 2009 4:03 am

Uskraćen za ljubav
    [Vlado Georgiev]
    Trenutno je u studiju i sprema novi album. Vlado Georgiev je s prvim albumom “Navika” zbrisao konkurenciju u pop muzici, ako ju je uopšte i imao, jer su njegove pesme brzo postale veliki hitovi, pre svih “Zbogom ljubavi”. Mnogi s nestrpljenjem očekuju novi album ne bi li videli šta će to novo Vlado da ponudi i da li je kadar da ponovi uspeh debi albuma ili ode i korak dalje. Kao pravi ljubazni domaćin dočekao nas je u studiju, svojoj novoj kući iz koje ne izlazi već 20-ak dana, a planira da tu “živi” do kraja marta i rada na albumu. Imali smo privilegiju i da čujemo neke nove pesme i naša prognoza je da će Vlado ponovo napraviti pometnju kada objavi drugi album. Za sada je sigurno da će album objaviti “Goraton”, a o ostalom Vlado kaže:

Vlado Georgiev: Mnogi kažu da sam sam sebi postavio domaći zadatak jer je prvi album bio izuzetno dobar. Napravio sam stvarno sebi veliki posao sa ovim novim albumom, ali mislim da tako treba. Bilo bi glupo da sam se nešto štedeo na prvom albumu, kako bi sledeći bio bolji. Želeo bih da drugi album bude bolji od prvog i da na taj način sebi napravim ustoličenje na ovom mestu gde sam sada.

Živiš u studiju i radiš brzim tempom na novim pesmama. Da li ti nedostaje vreme?

Vlado Georgiev: Ja sam neko ko voli da izlazi, da se provodi, da luta i skita, da se zabavlja. Hiperaktivna sam osoba i mnogo vremena sam potrošio na lično uživanje. Ne žalim zbog toga, ali sada moram da platim cenu. Preselio sam se u studio kako ne bih gubio vreme i radim 15 sati dnevno. To je ubitačan tempo i tako će biti do kraja marta. Da bih ljudima ilustrovao, to je kao da u normalnom tempu radiš devet meseci.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Ned Feb 22, 2009 4:04 am

Kakav će biti novi album?

Vlado Georgiev: Imaće jednu atmosferu i zvuk baš kao i prvi. Imaće jednu glavnu temu, a to je ljubav i tu nema šta da se lažemo. Ne bih pevao o nekim glupostima, kad mogu da pevam o najlepšoj stvari na svetu, a to je ljubav. Album će, što se ritma tiče, biti malo brži. Kao nastavak nekog mog muzičkog koncerta. Balade imam na prvom i to je OK, a sada idemo dalje. Sve pesme će biti u skladu jedna sa drugom, kao neki mali film. Trenutno sam u fazi selekcije, jer razmišljam o 30 pesama koje konkurišu da se nađu na albumu. Sigurno će biti najmanje 10 novih pesama, plus neki bonusi i druga iznenađenja. Prošli put je to bila jedna mala multimedia, a sada planiram da još nečim iznenadim one koji budu imali moj album. Ali, o tom kasnije!
    Pesme s prvog albuma si posvetio bivšoj ljubavi. Da li ti je neka sada ponovo slomila srce kako bi imao inspiraciju za nove pesme?

Vlado Georgiev: Ha, ha, ha... Nisam doživeo ljubavni krah. Mnogi kažu kad će novi album da vidimo šta mu se to desilo u proteklom periodu. Tačno je tako, sve te nove pesme su se desile. Možda se nisu sve desile ove godine, neke su od ranije, a neke su se desile juče i prekjuče. I tu je neka njihova snaga, što su istinite i realne i što su zaista doživljene.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Ned Feb 22, 2009 4:06 am

Da li vodiš rat protiv nekih medija, konkretno tabloida?

Vlado Georgiev: Ne! Činjenica je da žuta štampa svuda postoji i da je vrlo čitana. Normalno mi je da to ljudi prelistaju iz neke lake i jeftine zabave. Čak i sam u poslednje vreme prelistam tabloide. Obično sam u društvu kada čitamo nešto o meni što nikada nisam rekao i smejemo se. Mislim da 90 odsto ljudi ne shvata ozbiljno te tekstove u takvim novinama, a oni koji veruju tabloidima i treba da im veruju, ako nisu za bolje. Treba da ih kupuju u tri premerka, da ih uvezuju i čuvaju kod kuće.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Ned Feb 22, 2009 4:07 am

Ima nekih koji misle da si nadmen i opasan zbog tvog izraza lica. Koliko misliš za sebe da si težak ili lak za saradnju?

[Vlado Georgiev]
    Vlado Georgiev: Za saradnju sam takav kakav sam! Ljudi koji misle kao ja, ili slično kao ja, koji misle da je kvalitet onoga što radiš najvažniji i da je utrošeno vreme u radu nebitno dokle god se ne stigne do najboljeg proizvoda, razumeju se sa mnom. Sa ljudima koji se ne foliraju radim savršeno i isto tako savršeno se razumem. Oni koji konstantno proučavaju moju psihu i nešto zaključuju prateći svaki moj pogled su takvi i njih ne možeš da promeniš. Takvi ljudi i šire razne nebulozne priče. Ja baš i ne znam da važim za nadmenog, ali da imam distancu prema ljudima koje ne poznajem to je tačno i po mom mišljenju i normalno. Dokle god sam se ljudima davao na prvu, mnoga poznastva su mi se vratila o glavu. Moram malo da branim svoje ja!

Koliko misliš da su se danas, u eri napretka nauke i tehnike, ljudi pokvarili?

Vlado Georgiev: Užasno mnogo su se pokvarili. Uzmimo samo televiziju, koja je otuđila ljude. Umesto da se družiš sa prijateljima, sediš zakucan u fotelji i bleneš u ekran. Život napolju prolazi pored tebe, a ti sediš u kući i gledaš u ekran. Užas jedan! I što je najgore, gledaš po milioniti put iste priče i emisije. Televizor je po mom mišljenju upropastio civilizaciju. Na kraju krajeva, televizija ima i nekih dobrih stvari, ali ne zaboravimo da je ta televizija hiljadu puta ljude povela u rat, da je hiljadu puta ubedila tebe da je nešto dobro, a to nije, da te laže da je napolju 30 stepeni kada je 50 i da ti kaže da je minus tri, kad je minus devet... Dobro je da trezven čovek čupne po neku informaciju putem televizije, a nikako da uz nju gubi život.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Ned Feb 22, 2009 4:08 am

Na kraju jedno lako pitanje: da li si zaljubljen?

Vlado Georgiev: Trenutno sam malo uskraćen za taj osećaj. Znam kakav je to osećaj, ali mi trenutno nedostaje. Možda zbog gungule oko mene i mašine u koju sam upao, nedostatka vremena ili sreće. Znam šta je, ali ga nemam!
    Estradni magazin
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Ned Maj 10, 2009 9:26 am

Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: VLADO GEORGIEV   Danas u 2:50 am

Nazad na vrh Ići dole

VLADO GEORGIEV
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1