*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
PRVA SPECIJALKA NACIONALNOG KLUBA SREDNJE AZIJSKIH OVCARA-------1.MAJ---BAR------ u 14 SATI NA TERENIMA ISPRED HOTELA "SIDRO" Prijave za specijalku jos uvek u toku
Similar topics
  • » Ljubav, smrt i snovi - zbirka prva
  • » Recept za ljubav
  • » VIRTUELNA LJUBAV, Da li je moguća?
  • » PLATONSKA LJUBAV, Verujete li u nju?
  • » Ljubav, strast i greh by Bea
  • » Herman Hese
  • » Jedna i jedina prava ljubav?
  • » Platonska ljubav?
  • » Ljubav na prvi pogled?
  • » Ponos i Ljubav
  • RADIO STANICE
    klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
    free forum
    Trenutna temperatura
    Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga
    Share | 

LJUBAV,LUDOST.MUDROST.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorPoruka
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: LJUBAV,LUDOST.MUDROST.....   Sre Jan 28, 2009 9:18 pm

Stvari nisu uvijek onakve kakve izgledaju

Dva andjela putnika zaustavila su se da prenoce u kuci jedne vrlo imucne porodice. Porodica je bila netakticna i nije im odobrila da se smeste u gostinjskoj sobi njihove vile. Umesto toga dali su im mali prostor u hladnom podrumu kuce. Dok su raspremali lezajeve na podu, stariji andjeo ugledao je jednu pukotinu na zidu, i popravio ju je. Kada ga je mladji andjeo upitao zasto je to napravio, stariji mu je odgovorio, “Stvari nisu uvijek onakve kakvima se cine”.
    Sledecu noc, andjeli su dosli da prenoce u kucu jednog vrlo siromasnog para, ali muskarac i njegova zena bili su vrlo gostoljubivi. Nakon sto su sa njima podelili ono malo hrane sto su imali, bracni par je dozvolio andjelima da spavaju u njihovom krevetu gde ce se moci dobro odmoriti. Kada su se sledeci dan probudili, andeli su pronasli gospodina i njegovu suprugu u suzama. Jedina krava koju su posedovali, cije je mleko bilo njihov jedini izvor prihoda, lezala je mrtva na polju. Mladji andjeo bio je besan i upita starijeg andjela, “Kako si mogao dozvoliti da se to desi? Prvi covek imao je sve, i ti si mu pomogao popravivsi rupu u njegovom zidu; druga obitelj imala je malo toga, ali je bila spremna sve podijeliti, a ti si dozvolio da im ugine krava”.
    “Stvari nisu uvijek onakve kakvima se cine” odgovori stariji andjeo.
    “Kada smo bili u podrumu one vile, primetio sam da je u onoj pukotini na zidu sakriveno zlato. S obzirom da je vlasnik bio opsednut novcem, zatvorio sam pukotinu tako da im onemogucim da pronadju to zlato.”
    “Nocas, dok smo spavali u krevetu siromasne porodice, andjeo smrti dosao je po zenu ovog seljaka, a ja sam mu dao kravu. Dakle, stvari nisu uvijek onakve kakvima se cine”.

knjiga
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: LJUBAV,LUDOST.MUDROST.....   Sre Jan 28, 2009 9:23 pm

Kamen mudre zene

Neka mudra zena, putujuci kroz planinu nadje u jednom potoku dragi kamen. Sutradan srete putnika koji bese gladan, te mudra zena otvori torbu da mu da nesto da pojede. On ugleda dragi kamen u njenoj torbi, ocara se njime i zatrazi od mudre zene da mu ga da. Mudra zena to ucini bez premisljanja.
    Putnik podje dalje, sav radostan zbog svoje dobre srece. Znao je da kamen dovoljno vredi da ga ucini bogatim.
    Ali, posle nekoliko dana, vrati se on nazad i potrazi mudru zenu. Kad je nadje, dade joj kamen i rece:
    "Razmisljao sam. Znam koliko je ovaj kamen vredan, ali ti ga vracam u nadi da cu od tebe dobiti nesto sto je mnogo, mnogo vrednije. Ako mozes, daj mi to sto imas u sebi, a sto ti je omogucilo da mi s takvom lakoćom das ovaj skupoceni kamen."

clap
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: LJUBAV,LUDOST.MUDROST   Ned Jan 31, 2010 2:55 pm

Zovem se Ljubav
    Postojala sam pre nego sto je bilo šta postojalo u Univerzumu, postojala sam pre nego sto je postojala priroda, postojala sam prije nego sto je postojao covek. Bila sam usamljena, htela sam da podelim sve ovo sto nosim sa sobom kroz nebrojene vekove i stvorila sam svet koji sam htela da se mojim imenom zove.

Uvukla sam se u more i jezera, u reke i potoke, u planine i beskrajna polja, u sume i proplanke. Ja sam ona u kojoj se umivate, ja sam ona u kojoj lice svoje ogledate, ja sam ona koju udisete.

Volim da dodjem iznenada, kada se nenadate, volim da vam oduzmem dah, volim da vam oduzmem moc govora.
    Volim da vam srce brzo zakuca, da vam kolena klecaju, da cesto izgovarate nesuvisle recenice.
    Volim da zbog mene radite nepromišljene stvari, da se smete kao deca, volim da setate livadama i berete retko cvece.
    Volim da ste radosni zbog mene, volim da zbog mene pevate, volim da zbog mene pesme pišete, da zbog mene price izmišljate kojima nijedna bajka ravna nije.

Ali sam tuzna kada me se bojite.

Tukli ste me, mucili, zatvarali u tamne kleti, izbacivali iz hramova, ostavljali me gladnu i zednu, zaklanjali ste sunce od mene, slali vecne kise i tmurne oblake, krali ste duge od mene. Vezivali ste me lancima, niste mi dali da se sirim i razvijam, govorili ste cak i da ne postojim. Niste verovali u mene, izmišljali ste strasne stvari samo da prikrijete moje ime, palili ste, pljackali ste, ubijali ste.

Ali sve sam zbog vas izdrzala.

Nisam se bunila, plakala sam u tajnosti da me ne vidite nesrecnu, da vas ne rastuzim. Sve lance sam pokidala, sve sam oblake rasterala, nepriemetno, tiho i tajno, da mi se ne prepadnete naprasno. Sunjala sam se kao mio lopov oko vasih srca, omeksivala ograde koje ste postavljali i mislili ste da vam se nece moci nikada vise ukloniti. Brisala sam vam suze sa lica kada ste mislili da vam ih nema ko obrisati, terala na smeh kada ste mislili da cete vecno plakati, terala vas na govor i tada kada biste se zarekli na vecno cutanje.

Ne bojte se.

Primite me u svoje dvorove, otvorite mi vase hramove. Primpremite sudove duse svoje da vam ih napunim radoscu i veseljem. Ja cu biti vasa molitva, ja cu biti vas vid kada ne vidite, ja cu biti vas sluh kada ne cujete, ja cu vas nahraniti kada ogladnite, ja cu vas napojiti kada ozednite. Ja cu biti vasa svetlost u mraku, ja cu biti put po kojim cete hoditi kada budete mislili da prolazite nepoznatim predelima.

Ne bojte se. Otvorite srce i primite me u sebe. Jer sam tu. Jer postojim.

Zovem se Ljubav, samo me pozovite i bicu tu.

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski
    Broj poruka: 24241
    Godina: 59
    Datum upisa: 15.12.2008

List lica
    x: 6
    y: 6

PočaljiNaslov: Re: LJUBAV,LUDOST.MUDROST.....   Sub Apr 10, 2010 7:31 am

Tajne srećnih ljubavi: 17 ključnih pravila za uspešnu vezu

Žena, Foto: SHUTTERSTOCK, 09. 04. 2010. 00:39

Kao i sve drugo u životu, uspešna veza zahteva kompromise, diplomatiju, dosta mudrosti i truda. No, svaki napor se isplati. Postanite i vi jedna od onih žena za koje prijateljice sa strahopoštovanjem šapuću da „zna sa muškarcima“. Proučite naše male ljubavne mudrosti - zajedno, jer odnose se na oba partnera - i uživajte!

Čak i u svađi, kad vam to izgleda nemoguće, pokušajte jedno drugo da podsetite na važnost pristojnog i ljubaznog ophođenja

1. Ne pokušavajte da promenite jedno drugo. Prihvatite jedno drugo sa svim manama i vrlinama. Naučite da cenite i ističete ono što je u vašem odnosu dobro, i da zanemarujete i ne obraćate pažnju na ono što vas iritira.

2. Ljubite se često, strastveno. Ne zaboravite to da činite i tokom vođenja ljubavi. Muškarci su ti koji na to jednostavno zaborave. Ako se to dešava i u vašoj vezi, nastojte to što pre da promente i razgovorom ili gestovima podsetite partnera kako je to bilo u početku.

3. U mučnim situacijama budite prijatelji jedno drugome. Pokažite razumevanje, mirno saslušajte šta partner želi da vam kaže, ne reagujte pre nego što iznese sve svoje stavove ili probleme. Tek tada, zajednički i na miran način, pokušajte da pronađete rešenje.

4. Nemojte da uzimate zdravo za gotovo sve što vam partner kaže. I nakon ulaska u brak ponašajte se i dalje kao da vas još nije zaprosio, pa ćete sačuvati nežnost i strast.

5. Budite ponosni na svog partnera. Verujte u to čime se bavi, šta radi. Ne štedite na komplimentima. U suprotnom, vaš partner bi mogao da prestane da vas smatra osobom svog života i počne da se osvrće uokolo.

6. Ljubaznost je temelj svakog odnosa. Ako ste simpatični i ljubazni s prijateljima, budite takvi i u vezi ili braku. Lepa reč otvara srce svake žene, ali ni muškarci nisu neosetljivi.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: LJUBAV,LUDOST.MUDROST.....   Sub Apr 10, 2010 7:33 am

7. Zašto ne biste proveli noć u nekom hotelu poput dvoje tajnih ljubavnika. Povremeni odlasci na takve zajedničke „grešne avanture“ pa makar i u obližnjem izletištu, odlična su strategija za oživljavanje intimnosti svih parova, a posebno onih koji su vec duže u braku.

8. Po svaku cenu sprečite da vaš odnos postane bratski. Naravno da morate biti prijatelji, jer to je ipak pre svega zajednica, ali pripazite da se ne udaljite jedno od drugog i ne postanete samo drugovi.

9. Žene vole čistoću i mirisna tela. Može se dogoditi da žene izgube volju za seksom ili bilo kakvim intimnim dodirima ako je partner zanemario svoje higijenske navike ili ih ne praktikuje kako bi one želele. Ali, ne budite previše grube, nego na nežan način partneru ukažite na taj detalj. Možete ga pozvati npr. na zajedničko tuširanje ili izležavanje u kadi, uz miris neke kupke i plamen sveća. Tada će se i vaša strast mnogo lakše razbuktati.

10. Ne potcenjujte moć magije u vašoj vezi. Iako je u početku odnosa obično njen začetnik, muškarac je kasnije sklon da se opusti. Zato, dragi muškarci, trudite se da ostanete prinčevi na konjima kakvi ste bili u početku, puni ideja, strasti i ljubavi.

11. Ne mučite se međusobnim ljubomornim ispadima. Posebno ako je jedno od vas vrlo emotivno (to je često žena, ali ne mora uvek da bude). Pre nego što planete ili učinite nešto po tom pitanju, dobro razmislite postoji li objektivan razlog ili je se plod vašeg straha od gubitka partnera ili pogrešno protumačene situacije.

12. Ne potcenjujte važnost orgazma. Ako vaš partner zbog nedovoljnog iskustva ili nezainteresovanosti ne primećuje da ste uskraćeni za zadovoljstva kojima se on lako i jednostavno prepušta, morate i vi nešto da preduzmete i s njim o tome porazgovarate.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: LJUBAV,LUDOST.MUDROST.....   Sub Apr 10, 2010 7:34 am

13. Nakon cipela, čarape moraju biti druga stvar koju ćete skinuti sa sebe pre vođenja ljubavi. Nema ničeg goreg od muškarca koji vodi ljubav u čarapama. Kod žena se ne osuđuju samo halteri ili čarape sa podvezicama.

14. Nežno partneru saopštite da nemate snage ili volje večeras da vodite ljubav. Nemojte to reći grubo jer bi to moglo da bude pobugno za vaš dalji odnos. I još nešto, izbegavajte da se pravdate glavoboljom (ukoliko vas zaista ne boli glava) jer je to već provaljen fazon.

15. Uživajte u vašem odnosu i braku. Venčali ste se (ili ušli u vezu) kako bi vam bilo bolje, a ne lošije. Naravno da su vremena teška i da postoji mnogo razloga za svakodnevne brige, nerviranja i nezadovoljstva. Ali, morate ih rešiti zajedno. Kad se jedan „izgubi“, drugi bi trebalo da bude priseban i da „stane na loptu“. Nasmejte se, ako ikako možete, sami sebi i pokušajte da pronađete nešto čemu ćete se uvek moći okrenuti u kriznim trenucima. Hoće li to biti sport, odlazak u prirodu, šetnja, vođenje ljubavi, dobar film ili piće u omiljenom baru - i o tome odlučujete vi. Ali, ne dozvolite da vam dom i „papuče“ postanu jedino zadovoljstvo.

16. Nastojte da razgovarate mirno, nemojte povišavati ton. Čak i u svađi, kad vam to izgleda nemoguće, pokušajte jedno drugo da podsetite na važnost pristojnog i ljubaznog ophođenja. Jer problem će se nekako rešiti, ali u sećanju će ostati vika i dreka, koji će sledeci put sprečiti partnera da poželi ikakvu raspravu. A to može samo da pogorša situaciju i između vas izgradi zid ćutanja ili niz neiskrenih razgovora.

17. Ćutanje ne vodi nikuda. Nemojte da se durite, zatvarate u sebe i čekate da vas partner upita u čemu je problem. Ili možda mislite da mora da zna zašto ste ljuti ili namrgodeni? Radije vičite, ako baš morate. Samo nemojte ćutati i gutati bes i nezadovoljstvo. Osim na zdravlje, to može vrlo štetno da deluje i na samu vezu.

pa sa srecom svirka
    Nazad na vrh Ići dole

LJUBAV,LUDOST.MUDROST.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1

Similar topics

-
    » VIRTUELNA LJUBAV, Da li je moguća?
    » LjUBAV ili STRAST ?
    » Mudrost
    » Sta za vas znaci ljubav
    » LJUBAV SMRT I SNOVI - GOST 47 ( posebna tema )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: -