*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

ROMANTIKA i ljubavna pisma

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
    AutorPoruka
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Čet Okt 29, 2009 10:10 pm

Ljubavna poruka u boci iz Francuske doputovala do Britanije
    Autor: Tanjug | Foto:AP - ilustracija | 30.10.2009. - 10:08

Misteriozno ljubavno pismo, koje je najverovatnije napisala neka Francuskinja svom oženjenom ljubavniku, stiglo je u boci do britanske obale podstičući spekulisanje lokalnih medija.

Tri strane ispisane sa puno strasti i pramen kose pronađeni su ovog vikenda u pivskoj boci na jednoj plaži u Kornvolu, na jugu Engleske. Poruka autorke slomljenog srca objavljena je na britanskim radio stanicama i na Internetu.
    Bocu "Hajniken" piva sa zapečaćenim grličem pronašao je Martin Lesli, pripadnik obalne straže, dok je sa porodicom šetao plažom. Otvorio je bocu i pročitao poruku, ali se zabrinuo se kada je otkrio da se u pismu pored ljubavi pominje i smrt i odmah kontaktirao francuske vlasti.
    "Pomislio sam da se možda radi o samoubistvu", izjavio je on. Vlasti u Francuskoj su međutim došle do zaključka da je ljubavno pismo bilo upućeno oženjenom muškarcu kome autorka nije smela da otkrije osećaje zbog čega je odlučila da poruku stavi u bocu i baci je u more.
    Martin Lesli smatra da je boca bačena u more na severu Francuske. Kako su preneli britanski mediji, pismo nosi datum od 25. septembra, ali ostaje da se vidi da li je u pitanju stvarna priča ili samo obična šala.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Čet Okt 29, 2009 10:13 pm

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Okt 31, 2009 7:34 am

Najdraža,

Tako bih da se okupam tvojim usnama, ali mi uvek izmakneš poput sna i produbljuješ ovu čežnju, ovaj korak srca što tako je usmeren prema tebi. Treperim, duša mi je u zoni ljubavi, i sve što pomislim, sve kamo god se okrenem, sve u mom si životu ti. Pratiš me na svakom koraku, dišeš u meni na svakom mestu, gledaš mojim očima svakog trenutka, sve što sam ja pripada tebi.
    Kad dođu dani teški, svud se obazirem samo da bih te video, da upiješ dah s mojih usana. I kad bude poslednji, da bude tvoj. Iznutra kad me sila nemira zahvati, tražim samo tebe, jer tvoji dodiri i tvoje reči leče me od svakog bola. Sve u mom životu si ti, ne možeš ni slutiti koliko, jer ljubav koju je nebo usadilo u meni nisi još videla, nisi još doživela… ali sad je kraj tvojim lutanjima, sad je vreme da zagrliš me i osetiš sve ono što godinama tražiš i za čim čezneš. Nebo zna korake. Tajnu skrivenu među oblacima. Nebo sve zna.

Moji osećaji su uzburkani i svaki put kad te vidim još više. Srce zaigra u grudima i jednostavno bi te dograbilo u sebe. Ne bih menjao ptica let, ne bih menjao boju očiju, samo bih te stisnuo uz sebe i čežnjom tela i duše obuhvatio te celu. Da osetiš, sve što osećam. Da ti se otvore oči i vidiš, sve što i ja vidim. Ne žalim se, ne štedim se za tebe, uzmi sve, jer tu je sve za tebe.

I tako, ljubavi, svaka moja misao putuje tebi, od mog srca do tvog, od mojih očiju do tvojih, da budeš uvek sigurna u ljubav koju ti dajem, da osetiš toplinu mog dodira, snagu mog uzdaha, da u svemu osetiš sebe. Da osetiš da sam ja ti, a ti da si ja, i da dišemo kao jedno. U mom životu nitko te ne može zameniti, jer jedna si i jedina si.
    Ni ja nisam ja kad bez tebe sam, a ni ti nisi potpuna, jer srce tvoje moja duša čuva. Dođi mi, dođi svom srcu, ne boj se. Pogledaj sunce u mojim očima, svetlost što obasjava ti staze života. To sam ja, ljubavi, tebi zauvek poklonjen, da sigurna stupaš na stazama sreće.
    U mojoj krvi zrnca su obojana bojama tvojih očiju i raznose te po meni celu. Živeti za tebe, to je moj cilj. Biti tvoj, to je moja sudbina. Ljubav je tako odredila. I nek živi ljubav, ona koja je večna. Nek pronađe svoje gnezdo u nama.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Uto Nov 03, 2009 8:58 am

Raskopčaj na haljini dugmad i pusti prste da ponesu vjetrove u podrume željenog... Misli na mene i kada mene neće biti tu. Ja sam tek sjena jedna, ti moraš znati da u jablanu sam skrio čežnje davne.
    O dušo moja nježna, jedina pomutnjo dana, i miljenice bogova planeta, ne plaši se mojih tama i vjetrova što pušu sa sjevera.

Ja svoj sam dom satkao u Tvojoj mokroj kosi. Moje su pjesme i pisma što Tebi ih uvijek pišem, i kada ih zoveš imenima tuđim,i kada Te u tijelima njihovim dodirujem...Ti jedna o jedina radosti moga srca...
    Budi mi danmala nesavršena ovojnica u krugovima dušina žita.. budi mi gromobran uspravan kao pogled dječaka što prvi put polazi s ribarima od strepnji i pitanja kad se namršte obrve nebeskog zvonara silina. Budi mi rukav nad prejakim pestima seljačkoga sina... Budi mi ožiljak kad duša prostranstvima jednjak zapara kad stegne žega i vrelina na čelu merkureva kosca, kad raskiva se duša čežnjom umivena i zakivaju nad vrata srca sjene nemoći...Budit mi karta svijeta neznana strancima bez zavičaja, budi duša moja duše ovog vijeka iluzija.. Budii mi dlan za liniju čuđenja kad ga preda se stavi vidovita starica iz perzijskog crteža u hramu pod stijenama da me ne satru putovanja i tkanja davnina nestvarna kao umiranja od tišina...O dušo moje duše...

Buditi mi sahat istančan s kazaljkama mekšim od pčelinjeg voska pa mi razbij mramor na grudima, raskuj slova čežnje od lijevanog olova, razvini gvožđa na ogradi gdje cvijeće tijelom miluje gipka otrovnica...
    Budi mi dan ko zadnji divni ljudski dah umiven srećama i prekriven bajkama...optočen dugama i natopljen jekama...suncem okupan, začešljan i zaiskan očima od najkrupnijih lješnjaka.
    Budi mi dašak trajanja dugačak kao šetnjin sat u zaljuljanim krošnjama, prostran kao minuta
    njenog zagrljaja pod bijelim haljinama divljih trešanja kao trenutak zvjezdanog iskrenja na livadi podno njena doma kao drhtaj riblje kćeri u njedrima...

Budi mi vjera u ljudski hrast u snagu Ljubavi, u seljačka pleća i mornarska leđa,u luk majčinskih obrva u stari djedov sahat,u mir i ljepotu molitava, u šutnju brojeva, u plahost duša i nježnost rijeka, u nemoć samoća, u bezgrijeh djeteta... Budi mi vjera nelomljiva u Ljubav i dobra čovjeka...Budi mi poćetak i kraj, dušo moja nježna, budi mi san i java, dah i uzdah, budi mi sve što sam želio i što ću željeti, sve što sam snivao i što ću snivati...budi mi jedna i jedina...meni radosnom putniku... pognutom nebesniku s jedrima srca zakrpanim tek ovlaš sred oluje čežnje...O dušo moja nježna...
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Uto Nov 03, 2009 9:05 am

Dugo se ljubav traži....
    Negdje davno sam zalutala na jednoj stazi u svom traganju i prihvatila da je onako iskrenu, toplu i nježnu nikad neću naći. Zašto onda ne bih prihvatila slatki val opsjene i prgrlila ono što mi se čini sličnim tome što sanjah, molih za to i dugo lutah tražeći je. Dadoh sve nježnosti i sjete vjetru da ih ponese krenuvši pred onog što zapečati moj život na listu papira...
    Prošlo je dugo .......
    Onda naslutih. Naslutih tebe negdje u sjenci riječi darovanih prošlim ljubavima, naslutih sva blaga nježnosti i topline što skriše se u tvom srcu.... Naslutih da nosiš za me sve nježnosti svjeta .... Ljepoto moje duše zmolih te da se vratiš i divne snove o ljubavi nastaviš crtati ..... Jesam li imala pravo na to?
    Tako sam te dugo čekala i nadala se daću te sresti da nađoh hrabrosti i smjelosti za to .... Sve najnježnije u meni se probudilo i nastavih da sanjam davno sanjan san. Sve je u meni pjevalo i sa radošću proljeća budilo se iz zimskog sna koji je trajao dugo. Poželjeh svijet za mene i tebe u kom svira oda ljubavi, u kom se sve lomi pred nježnosti što mi je dade, gdje pod okriljrm mojim te skrivam snena, gdje dlanovima svojim nježno ti milujem lice, spuštam nježne cjelove na tvoje snene oči.....
    Htjedoh ti reći najdivnije riječi, ne čuvati u sebi ni jedan dah kojim dišem jer usvakom si trenu u svakom dahu, u svakoj misli....... Shvatih da te odavno nosim u sebi i ako sam te dugo lutala i čitav život samo tebe sanjala i tražila, nađoh te dušo moja, svaki tvoj san svaka misao svaka želja i sva osječanja su i moja . Duša je jedna odavno al' sad spojena i nema veze u kojim tjelima živi i s kim liježe, ona je sada jedna ... Divna je spoznaja da postojiš. Zahvaljujem Mu što mi je dao da vidim očima tvoje duše, da naslutim toplinu njenu i da na kratko osjetim da si moj i da si uvijek bio i bićeš moj, jer duša je jedna a samo su tijela dva.....
    Živim i udišem ljubav sa tobom, svakom trenu i svakom pokretu darujem nježnost što si mi vratio iako znam kakvi nas životi dijele.....
    Jutros ti onako tužna dođoh u kapima kiše što ti pade na lice, toliko ga htjedoh dodirnuti ... znam da voliš kišu... i duša te ponovo pozva sebi nemoj mi ići sad kad sam te pronašla ........................................
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Uto Nov 03, 2009 9:54 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Nov 07, 2009 3:24 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Nov 07, 2009 3:26 am

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 62
    Datum upisa : 15.12.2008

List lica
    x: 6
    y: 6

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Nov 08, 2009 12:41 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Pon Nov 09, 2009 9:24 am

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Uto Nov 10, 2009 11:15 pm

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Čet Nov 12, 2009 1:52 pm

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Nov 15, 2009 1:20 am

Mirisna,

Tako te nazvah, da… jer mirišeš na jutarnje cveće, kad se budim i osećam dan koji me čeka s kapljicama ljubavi na mojim usnama. A ti, u svakom uglu mojim misli, pratiš me i ulivaš kvante snage. Vedar je moj put jer prati me osmeh tvoj, osmeh odavno poklonjen meni i ovom srcu što beskrajno kuca za tebe.
    Opet ti pišem, najdraža, da osetiš kako sam ti blizu i kako si ovom srcu poklonila veliki mir i prelepe trenutke stvarnosti. Pratim Mesec dok putuje nebom i kao tvoje oči gleda me i namigujući mi osvežava dah. Voleti, kao da šapuće, voleti znači disati… i zato diši pod ovim nebom što beskrajni Svemir poklanja ti u ovom trenutku…
    I dok dišem, mislim na tebe, tebi pišem. Tebe volim. I ti to znaš. Ti sve znaš. Jer u svakom mom koraku i tvoj je korak. U svakoj mojoj reči skriva se ime tvoje. S tobom, najdraža, svaki dan je lep i svaki san je ispunjen.
    Ti si u mom sada, ti su u mojem sutra, ti si u svakom mom osmehu i udisaju što mi podržava život. Nemoguće je da budem ja, a da u meni nisi ti. Povezani smo nevidljivim nitima, nitima koje život znače…
    Bez tebe nisam ja. A s tobom sam sve što trebam biti…
    Znam da možda i nisu nešto, ali lepo je deliti ove reči s tobom. Lepo je biti u tvom srcu i osetiti otkucaj taj. Otkucaj meni tako znan. Ponekad osećam kao da sam u tebi, šetam tvojim snovima, crtam po vrtovima tvoje duše. Ti mi se smešiš i šapućeš slatke istine našeg postojanja. A ja se prepustim svemu čemu me izlažeš. Jer to je tako slatko i beskrajno me čini sretnim. I tim više kad u tvojim očima vidim radost mog postojanja…
    Grlim te, a ti zagrljaji beskrajno nas nose. Kao da nikad neće prestati. Kao da se cela večnost usadila u njih. U toplinama naših ruku. U čarolijama naših dodira…
    Ti znaš da s tobom sam upoznao šta je to život i šta je to lepota koja u njemu postoji. Zato ti po beskonačni put priznajem kako je lepo uz tebe biti, priviti se na tvoje grudi i tako prepušten ostati satima dok prolaze kao sekunde…
    Još jedan dan s tobom započinjem. Sunce mi pokazuje put kojim da uputim korake. A to su koraci do tvoje duše, jer i danas znam da mi imaš reći te čarobne reči što čuvaš ih za mene. I u tišini sna, gde sam te pronašao, i gde sam ti rekao da večno sam tvoj, zakopano je blago naše ljubavi. Čuvam ga za tebe. Čuvaš ga za mene. I nebo će spojiti naše korake kad vreme za to bude. I zato ti šapućem Volim te, da ti kroz san doputuju reči te. I dok me osećaš u sebi, osećaš i njih, kao trajni pečat onog što jesam za tebe.

Ljubim te, Mirisna. Beskrajno te ljubim.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Čet Nov 19, 2009 9:17 pm