*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

ROMANTIKA i ljubavna pisma

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
    AutorPoruka
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Pet Avg 20, 2010 10:10 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Pon Okt 18, 2010 11:07 am

Dragi prijatelju,
    ne znam zašto, ali želim da ti objasnim suštinu svog poraza od koga se nikada više neću oporaviti. Pre svega moraš znati da moja nesreća nije puki ljubavni jad. Ili, tačnije rečeno, jeste to, ako se ta moja ljubav shvati kao eros u spinozističkom smislu. Ta Žena nije bila tek moja ljubavnica. Ona je bila prva i osnovna potreba mog duha. Ona je bila i moja duhovna zaštita i zaklon. Ona je bila za mene zaštitni omotač od metafizičke studeni. Bez Nje ja sam potpuno i direktno izložen kosmičkoj besmislici i noći. Moja usamljenost je sada apsolutna. Za mene ne postoji oblast čistog važenja i pevanja. Sad moje pesme traže moju glavu. Više nema ko da me sa njima pomiri. To je samo Ona znala. A nije znala da zna. Pored nje najopasnije misli pretvararale su se u divne i bezazlene metafore. Sada je sve to podivljalo i besomučno kidiše na mene. Kada bih samo mogao pobeći od onoga što sam rekao! Živim u užasnom strahu. Bojim se da govorim, da pišem. Svaka me reč može ubiti. Ja sam najveći deo svojih pesama napisao pre nego sam Nju zavoleo, ali tek sa Njom ja sam postao pesnik, to jest onaj koji nije ugrožen onim o čemu peva, koji ima jedan povlašćen položaj u odnosu na ono što kazuje. Sada moja poezija gubi svaku vrednosti i izvrgava se u mog najžešćeg neprijatelja. Možda bih ja postao pravi pesnik da je ta divna Žena ostala kraj mene. Ovako ja sam onaj što se igrao vatrom i izgoreo. Poraz ne može biti pobeda ma koliko veliki bio. Izgubivši nju ja sam izgubio i svoju snagu, i svoj dar. Ja više ne umem da pišem. Ostala je samo nesreća od koje se ništa drugo ne može napraviti osim nove nesreće. Sećaš li se, dragi prijatelju, da sam ja napisao stih "Jedan nesrećan čovek ne može biti pesnik". Tek sada vidim koliko je to tačno. Ja ću pokušati da živim i dalje, mada sam više mrtav od svih mrtvaca zajedno. Ali ova užasna patnja je poslednji ostatak onoga što je u meni ljudsko. Ako nju nadživim ne očekujte od mene ništa dobro. Ali ja ne verujem da ću je nadživeti.
    Želi ti sve najbolje Branko
    P.SAko želiš da mi pišeš, piši mi o Njoj. Bilo šta. Ne u vezi sa mnom. Šta jede, kako spava, da li ima nazeb itd.; ti sve to možeš znati. Svaka sitnica koja se na Nju odnosi za mene je od neprocenjive vrednosti. Ako prestanem da mislim o njoj počeću da mislim o smrti.Ponoć je. Dovidjenja.
    BrankoBjankinijeva 11
    Zagreb
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Pet Okt 29, 2010 10:58 pm

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 62
    Datum upisa : 15.12.2008

List lica
    x: 6
    y: 6

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Pet Nov 05, 2010 3:08 am

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Nov 06, 2010 11:25 pm

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Pon Nov 08, 2010 5:20 am

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sre Nov 10, 2010 11:23 pm

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Nov 13, 2010 4:18 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Nov 14, 2010 5:52 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Nov 21, 2010 8:17 am

Da...stiglo ti je pismo.

Brzo i nespretno si otvorila kovertu,zeleci sto pre da vidis sta se krije unutra.
    Citas po nekoliko puta iste redove,trazeci skriveni smisao,a nista skriveno nije ostalo.
    Trebalo je da ovo pismo bude napisano jos dok je bilo ljubavi u nama.
    Ti bi,tada,ovaj list hartije cuvala ispod jastuka,da ti donese mirne snove,a ja bih cekao jutro da te cujem i pitam kako si spavala.
    Ali,eto...
    Nismo uspeli u ovom pokusaju.
    Mozda uspemo u nekom drugom,ali u stvari i nije vazno.
    Vazno je da se dogodilo nesto lepo,da su pesme starih pevaca dobile smisao,zivot boje,a noc mirise...

Osecaj kada se zagrlimo,kada zelis da utones u mene i pokrijes se mojim telom,kao najtoplijim prekrivacem...to je nesto nepojmljivo,nemerljivo i vecito.
    Tisina koju stvaraju zaljubljena srca,osecaj ceznje kada smo razdvojeni i hiljade iskirca u oku i u grudima kada se sretnemo...i jedan trenutak ljubavi je kao vekovi.

Voleli smo!
    A to mogu samo velika srca...

Danas je cetvrtak.
    Osmi dan juna.
    Hladno je i pada kisa.
    Savrsen dekor za tugu.

Neka napisano ostane kao spomenik.
    Da me opominje i podseca kako sam se osecao ovog kisovitog dana.
    Ljubav ima osetljiv plamen...ponekad je potrebna citava jedan oluja da raspali njen plamen.
    A tako mali lahor ume da je ugasi.
    Zato ljubomorno cuvam maleni zar ljubavi u grudima.
    Da se sve ne pretvori u pepeo.
    To je pravo malo cudo,koje sve ostalo u zivotu cini sjajnim i velikim.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Feb 13, 2011 1:07 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Feb 13, 2011 6:54 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Feb 27, 2011 7:57 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Čet Mar 03, 2011 9:04 am

Pismo isporučeno sa zakašnjenjem od skoro 70 godina

Pismo koje je u Drugom svetskom ratu poslato jednoj ženi u Kaliforniji, isporučeno je sa skoro 70 godina zakašnjenja, ali ne osobi kojoj je bilo namenjeno
    List Montgomeri advertajzer objavio je da je pismo iz mesta Montgomeri, u Alabami, 9. avgusta 1944. upućeno gospođici R.T.
    Flečer.
    Kao mesto isporuke navedena je adresa bolnice Crvenog krsta u vojnom kampu Roberts, u Kaliforniji.
    Zgrada u kojoj se nekada nalazila bolnica, srušena je pre nekoliko godina.
    Žene koje su radile u bolnici uglavnom su bile bolničarke ili činovnice.
    Kamp Roberts je zatvoren 1970, pa je pismo isporučeno Istorijskom muzeju. Kustos muzeja Gari Mekmaster naveo je da nije otvorio pismo radi zaštite privatnosti.
    Deo koverte na kojem je pisalo ime pošiljaoca je otcepljeno.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Apr 08, 2012 3:07 am

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Maj 05, 2012 8:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Feb 16, 2013 11:25 pm

ТИ СИ ЗА МЕНЕ,
    ...писао је славни писац Ерих Марија Ремарк жени коју је обожавао, филмској глумици и сународници Марлени Дитрих у једном од три стотине писама колико јој је послао током трогодишње везена је била немачка филмска дива, а он један од најпознатијих књижевника свог времена. Када су се Марлен Дитрих и Ерих Марија Ремарк први пут срели, севнуле су љубавне варнице. Догодило се то у Паризу, непосредно после Ремарковог одласка из родне Немачке и доласка у Швајцарску.
    Међутим, шест година касније, када су се поново видели, обоје је обузела љубавна страст која ће трајати следеће три године. Љубав, коју је писац романа преведених на готово шездесет страних језика најчешће исказивао пишући писма вољеној. Више од три стотине. Иако Марленини одговори нису сачувани, сва је прилика да су писма велике глумице била једнако упечатљива. Можда чак и упечатљивија! Можда и због чињенице што она није бринула да ли ће, као писац, наћи праве речи.

ођен у Доњој Саксонији 1898. године, Ерих Марија Ремарк постао је познат после објављивања романа „На западу ништа ново”. Непосредно пре другог сусрета с Марлен Дитрих, јунакињом филма „Плави анђео”, 1936. године објавио је роман „Три ратна друга”. На венецијанском Лиду, Марлен и Ремарк срели су се 7. септембра 1937. године. Глумица је била у друштву Јозефа фон Штернберга, редитеља „Плавог анђела”, филма који ју је 1930. године прославио. Видевши шта се догађа, Штернберг је оставио двоје немачких избеглица да причају до зоре.
    Последица овог судбоносног сусрета била су – љубавна писма. Своју вољену Марлен, Ремарк је називао је слатким срцем, плавим небом, љупком дугом, делфином на хоризонту, Богородицом његове крви...
    Међутим, иако је волела славног писца, тридесетпетогодишња Марлен убрзо је схватила да не успава да му остане верна. То је схватио и Ремарк. Већ 1938. године, очајан, писао је: „Бежим, бежим од пуме!” Ипак, љубавна веза окончана је тек 1940. године.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Sub Feb 16, 2013 11:27 pm

ли, осећања према Марлен изгледа да су и даље опседала писца. Године 1942. тражио је да му врати сва његова писма. Марлен је то и учинила. У писму у коме јој захваљује што је то учинила, чувени приповедач је написао:
    „Додирнути их, било би светогрђе...”
    Затим је поново спаковао сва писма и послао на Марленину адресу. Нажалост, њени одговори нису сачувани. Ни на једно писмо. Претпоставља се да их је све бацила Ремаркова друга супруга, славна глумица Полет Годар којом се писац оженио 1958. године. У заоставштини Ериха Марије Ремарка (1898–1970) остало је сачувано само двадесет писама која је написао Марлени Дитрих (1901–1991). У последњем писму, које потиче из шездесетих година прошлог века, стоје речи зрелог пријатеља:
    „С времена на време видим твоју слику у новинама. Како је дивно што смо обоје живи!”
    Сасвим други тон имају писма написана између 1937. и 1941. године када је Ремарк био страсно заљубљен у чувену глумицу:
    „Ти си ми, вољено небо моје, написала тако дивна писма. Увек понављам: писци никада не би требало да пишу писма. Онима који нису писци то боље полази за руком. Одјек који дише! – када би такве речи мени уопште пале на памет!? А тек остатак! Ти умеш да недвосмислено објасниш некоме колико га волиш, а мени то никако не успева у потпуности.

ако је дивно што ми кажеш да си мирна, иако сама. Нашао сам баш данас нашу Гетеову песму и прочитао сам је поново, што је изазвало читаву бујицу осећања. Део младости који ми је рат отргнуо вратио се с тобом, и сада се та младост удвостручила. Искуство које су ми године и очи оставиле, сазнање о томе колико си драгоцена, а још и свежина пустоловине и сјај младости. Тако си ти све у једноме – и пустоловина и невеста. Ти си за мене, а ја сам за тебе. Не може бити другачије. Ти ниси одјек који дише (ах, да сам ја пронашао тај израз!), и ја сам то. Огледало које хвата твој сјај, сажима га и поново одашиље теби.
    Понекад ми се чини да сам паук који плете светлуцаву мрежу пуну иња и сучевих одсјаја. То је мрежа мисли, осећања, речи, нежности, мрежа која те хвата и представља твоју кућу пуну свега што ти недостаје; мрежа разапета између ружа и олеандера, мрежа нежна, али издржљива, мрежа под плаветнилом неба, над водом, мрежа на коју се можеш бацати колико год пута будеш желела, јер ће те држати и бацати поново увис”.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Ned Mar 10, 2013 8:03 am

Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ROMANTIKA i ljubavna pisma   Danas u 10:49 pm

Nazad na vrh Ići dole

ROMANTIKA i ljubavna pisma
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
     Similar topics