*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

***SEKTE I SEKTAŠICE***

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorPoruka
    TUGA

Broj poruka : 17
    Datum upisa : 18.11.2008

PočaljiNaslov: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Uto Nov 18, 2008 2:53 am

Zasto ovaj naslov, sledi odgovor:

Најезда разноразних секти и култова у Србији, који су се појавили у последљих десетак година, је најблаже речено застрашујућа. Држава која је претрпела ратове, диктатуру, економску катастрофу и морлно унакажавање сада је постала Мека за разноразне преваранте и "Ловце на људске душе". Србија и српски народ су потпуно неспремни дочекали ову најезду и у едукативном и у законском смислу. Пошто у законском смислу не могу много да урадим као појединац, одлучио сам да покушам да нешто променим на едукативно - информативном подручју.

Верске секте и култови су зло које хара у свим земљама света, али многе су земље на време заштитиле своје грађане како законима тако и образовањем и информацијама. Да би људи имали заиста могућност да бирају, морају да буду информисани. Нити једна верска секта или култ никада не информише своју потенцијалну жртву о својим правим циљевима. Да би се то барем делимично исправило одлучио сам да формирам сајт где ће људи моћи да се информишу на прави начин о свему ономе што их интересује у вези разних верских секти и култова.

Захваљујући људима добре воље, који ми помажу у овом пројекту, овај сајт је снабдевен изузетно великом количином података о разним сектама и култовима. Надам се да ће овај сајт бити барем једна цигла у зиду који ће се формирати за одбрану нашег народа и државе од деловања верских секти и култова.

Ђорђе Продановић
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa

Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 37
    Datum upisa : 26.08.2008

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Čet Nov 20, 2008 11:57 pm

Да ли је неко од вас имао неки вид искуства са сектама и секташима?
    Да ли су му долазили на врата или га пресретали на улици?

Gost

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Pet Nov 21, 2008 12:23 am

drugasansa ::

Bicu veoma kratka po ovome pitanju.

Moja najbolja prijateljica je zavrsila kod "sektasa", trebalo mi je malo vremena da shvatim da nesto ne "stima" kod nje.Tek kad je pocela da mi prica neke price sto u pravoslavlju i u nasoj bibliji ne postoje shvatila sam sve.Naravno po prirodi sam direktna i pitam je:u koju si to "sektu" usla,prvo me je cudno pogledala ,a zatim odgovorila ovim recima:to nije sekta i nemoj da vredjas,ustala sam i otisla od nje bez i jedne reci.
    Nisam protiv ,svako ima pravo na svoj zivot, ali meni je dovoljna mojaaaaa vera, vera
    "PRAVOSLAVNA" ,a ne neki sto se predstavljaju Bogom.Zadnju rec sto sam cula od nje kad sam odlazila bile su : Molicu se za tebe.Te mi reci jos uvek odzvanjaju u moji usima, a kasnije saznajem da se cela njena familija,a nije mala, upustila u tu sektu.

Hvala na prostoru nadam se da nisam nikog povredila.

pametno
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Pet Nov 21, 2008 12:35 am

SLAVICA D ::

Bicu veoma kratka po ovome pitanju.

Moja najbolja prijateljica je zavrsila kod "sektasa", trebalo mi je malo vremena da shvatim da nesto ne "stima" kod nje.Tek kad je pocela da mi prica neke price sto u pravoslavlju i u nasoj bibliji ne postoje shvatila sam sve.Naravno po prirodi sam direktna i pitam je:u koju si to "sektu" usla,prvo me je cudno pogledala ,a zatim odgovorila ovim recima:to nije sekta i nemoj da vredjas,ustala sam i otisla od nje bez i jedne reci.
    Nisam protiv ,svako ima pravo na svoj zivot, ali meni je dovoljna mojaaaaa vera, vera
    "PRAVOSLAVNA" ,a ne neki sto se predstavljaju Bogom.Zadnju rec sto sam cula od nje kad sam odlazila bile su : Molicu se za tebe.Te mi reci jos uvek odzvanjaju u moji usima, a kasnije saznajem da se cela njena familija,a nije mala, upustila u tu sektu.

Hvala na prostoru nadam se da nisam nikog povredila.

pametno

Ovdje i treba da se diskutuje,pa zato hvala ti na prvom korisnom komentaru.

Skoro sve sekte se skrivaju iza Biblije,i naravno zloupotrebljavaju je kada je 
    tumače prema svojoj misiji.
    I,najviše "napadaju" rastrojene i unesrećene ljude.

clan
    clan

Ženski
    Broj poruka : 15
    Godina : 36
    Datum upisa : 22.10.2008

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Uto Nov 25, 2008 2:00 am

Dolazile su mi na vrata, ti Jehovini svedoci. Strašno je kad shvatiš da si na meti ljudi koji jedinu smisao života nalaze u sekti. Bile su krajnje ljubazne..čak su mi poklonile knjižicu "Šta biblija naučava" i zvale me da dođem na neka predavanja.
    Koga prave ludim..mene ne!
    Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški
    Broj poruka : 846
    Datum upisa : 25.08.2008

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Uto Nov 25, 2008 10:19 am

1 life ::

Dolazile su mi na vrata, ti Jehovini svedoci. Strašno je kad shvatiš da si na meti ljudi koji jedinu smisao života nalaze u sekti. Bile su krajnje ljubazne..čak su mi poklonile knjižicu "Šta biblija naučava" i zvale me da dođem na neka predavanja.
    Koga prave ludim..mene ne!

Imao susret sa njima(Jehovinim svedocima), obicno se na vratima pojavljuju u paru, lep mladic i lepa devojka, u zavisnosti ko od domacina otvori vrata tako i nastupaju... sve ce uciniti da Vas privole da im se pridruzite.
    Mnoge sekte u ime Boga prilaze potencijalnim vernicima, u stvari svoje "zrtve" traze tako sto se raspitaju o problemima istih i onda planski pomazu u resavanju tih problema, jer tada su ljudi najpodlozniji uticaju.....

Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    drugasansa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Sre Nov 26, 2008 2:02 am

Карактеристике које се данас обично везују за секте јесу:

-ограничење личне слободе чланова,
    -повреда личне слободе односно људских права унутар групе,
    -експлоатација чланова (нпр. наговарање на превелике прилоге, бесплатни рад или уз минималну плату),
    -сексуално искоришћење или злоупотребљавање,
    -култови личности око вођа,
    -одвајање чланова од породице и пријатеља,
    -oметање члановима прилаз образовању, лекарској помоћи или људима изван групе итд.

wiкipеdiја

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Sre Nov 26, 2008 2:14 am

ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ

Секта “Јеховних сведока” променила је неколико имена. Иначе главни оснивач ове секте је Чарлс Тазе Расел (рођ. 1852. год.), па су се у почетку звали “Раселовци”. Године 1884. Расел је основао “Удружење куле стражаре” са седиштем у Бруклину (САД), које и данас активно ради на ширењу ове секте. Реч “Јехова” је јеврејска реч и у преводу значи “Онај који јесте” тј. Бог. Припадници ове секте сматрају да су они изабрани народ од Бога, уместо Јевреја, јер су Јевреји издали Христа. Имају изузетно јаку организацију у свету и јединствени су у својим наступима што их чини врло привлачним за људе који не познају своју веру. После владавине комунизма наш народ је духовно осиромашио што је утицало на нагли пораст секти у нашој земљи. Поред тога осетили су подлогу у социјалним и материјалним проблемима нашег народа, па стога њихов успех и не чуди.

Наступи Јеховиних сведока су врло смирени и тешко да их можете увредити. Та њихова смиреност за коју се спремају на њиховим скуповима мора бити потпомогнута цитатима (речима) из Светог писма, тако да у својим наступима делују изузетно побожно и интелигентно. Међутим, то њихово Свето писмо они штампају како њима одговара, а многе текстове избавују или изопачују према своме учењу, тако да њихово Свето писмо и наше делују исто, међутим разлика је огромна.

Сваки који пређе у њихову секту бива уписан у картон њихове месне општине. Дужност сваког њиховог члана је да проповеда што више, а о своме успеху да обавештава на њиховим скуповима. Ако их само једном примите или саслушате, одмах сте регистровани у њиховим картонима. После прве посете, уследиће друга, трећа итд.

Ако се према њима односите дрско приликом прве посете, опет ће вам доћи после дужег периода желећи да поново покушају.

Из овога се може закључити да насилно врше мисионарење иако то они за себе поричу. Главна литература им је њихово “Свето писмо” и часопис “Кула стражара”. Иначе одбијају да служе војску или носе оружије, па стога имају учење да је војска и државна институција – ђавоља творевина. Поред става према војсци, Јеховиним сведоцима се брани примање и давање крви, ношење ватреног оружија, узимање алкохолних пића, пушење и др.

PočaljiNaslov: Re: ***SEKTE I SEKTAŠICE***   Danas u 12:39 am

Nazad na vrh Ići dole

***SEKTE I SEKTAŠICE***
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    » Den Braun...
    » Adventistička crkva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: