*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

ZANIMLJIVE VESTI

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Sledeći
    AutorPoruka
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Uto Dec 29, 2009 12:49 am

Babinu i dedinu uštedjevinu delio drugarima za Božić.

Poslednjeg dana nastave pred Božić jedan dečak iz grada Selme, u američkoj saveznoj državi Indijani, podelio je 300 dolara svojim drugarima da bi ih obradovao za praznik.

Desetogodišnji dečak delio je novac u školskom autobusu na putu za školu.

Pošto je u još nerazjašnjenim okolnostima došao do uštedjevine svoje babe i dede, dečak je odlučio da deo novca podeli kao božićni poklon školskim drugovima. Sva deca su vrlo rado primila pare, ali je vest stigla i do direktora škole koji je o svemu obavestio policiju.

Kako su preneli lokalni mediji, policija je ustanovila da je dečak kod sebe imao 10.000 dolara koji su odmah vraćeni njegovoj babi i dedi.

clap drinks
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Sre Dec 30, 2009 12:28 pm

Novogodišnji običaji u svetu.

Svaka zemlja ima svoje novogodišnje običaje: Španci, na primer, u ponoć jedu groždje i to po 12 zrnaca groždja da bi bili srećni svih 12 meseci u godini, Grci jedu kolač u kojem se nalazi novči', koji u Novoj godini donosi sreću - prvo parče hleba je za malog Isusa, drugo za oca kuće, a treće za kuću, ako se novčić nadje u trećoj kriški, te godine će rano doći proleće, a porodica se može nadati sreći cele godine.

Nemcima je nezamisliva novogodišnja noć bez vatrometa. Oni svake godine za vatromet potroše 100 miliona evra. Tradicija da se u novogodišnjoj noći napravi buka potiče još iz srednjeg veka kada su ljudi zveckajući išli ulicama kako bi rasterali zle duhove. Kasnije su na red došli bubnjevi, crkvena zvona i svi drugi instrumenti.

Novogodišnja trpeza je, takodje, simbolična. Supa od sočiva ili svinjetina su simbol blagostanja. Riba znači dobru budućnost jer uvek pliva napred. Onaj ko za Novu godinu prostire veš, sam je kriv ukoliko u novoj godini bude morao mnogo da radi.

Na Novu godinu u Kini sva su vrata ukrašena nečim crvenim, jer je crvena boja simbol sreće i veselja. Iako sve porodice prpremaju slavlje na novogodišnju noć, iz domova se sklanjaju svi noževi na 24 sata, da se niko ne bi povredio jer bi ta nezgoda značila da je ta osoba "prerezala" odnosno sprečila porodičnu sreću u novoj godini.

Za Novu godinu, Norvežani se časte pudingom od pirinča, a unutra sakriju jedan badem. Puding se servira u velikoj posudi, u kojoj se nalazi samo jedan badem. Poslužuje se u činijice, a veruje se da će osobu koja u svom pudingu pronadje badem, u celoj novoj godini pratiti sreća i bogatstvo.

Austrijanci na Novu godinu pripremaju svečani ručak koji uključuje pečenje, kao simbol sreće i blagostanja. A za desert sladoled od mentola u obliku deteline s četiri lista. To su glavni uslovi za osiguravanje sreće u novoj godini za taj narod.

Na Novu godinu, Britanci strepe ko će im prvi doći u goste, jer, prema starim verovanjima, to znači koliko ćete imati sreće u novoj godini. Ako vam u goste bane muška osoba s poklonima, pravi ste srećković. Nemojte se previše nadati ako vas prvo poseti neka ženska osoba. Tradicionalni pokloni su ugalj za vatru, hleb za sto i piće za gospodara kuće. Dobro je da kuća ili stan imaju dvoja vrata, jer za sreću gost treba da udje na prednja, a izadje na zadnja vrata. Ako dolazi više gostiju, nikako prvi ne sme da udje gost koji ne nosi poklon. Kad otkuca tačno 12 sati, treba otvoriti prednja vrata i tako zaželeti dobrodošlicu novoj godini i sreći koju ona donosi.

Stari sicilijanski običaj kaže da će sreća u novoj godini doći onima koji na Novu godinu jedu lazanje, no nesreća sledi svima koji na taj dan jedu makarone ili bilo koju drugu testeninu osim lazanja.

Holandjani za Novu godinu jedu krofne jer veruju da one donose sreću u novoj godini.

Običaj poklanjanja poljupca u ponoć u Americi potiče od maskenbala koji su bili uobičajeni tokom istorije. Prema tradiciji, maske su simbolizovale zle duhove iz stare godine, a poljubac je predstavljao pročišćavanje u novu godinu.

Haićani obavezno za Novu godinu oblače novu odeću i razmenjuju poklone, kako bi prizvali sreću, dok Japanci stavljaju u dom grančice jela za dug život, stabljike bambusa za blagostanje i slike rascvetale trešnje za plemenitost.

U Brazilu je običaj da se u novogodišnjoj noći nosi bela odeća za sreću i mir u godini koja sledi. Ljudi koji žive kraj mora, mogu da požele želju i odu na obalu, preskoče sedam talasa i bace u more cveće, kako bi im se ona ispunila. To će im, veruje se, doneti sreću i blagostanje u celoj novoj godini, jer boginja mora ispunjava sve želje.

U nekim gradovima Kolumbije, porodice simbolično slave odlazak stare i dolazak nove godine, zabavljajući se lutkom. Velika, muška lutka predstavlja staru godinu. Porodica je umotava u različite materijale i na kraju, tačno u 12 sati, zapali. Ponekad se u lutku stave petarde i obavezno stare stvari koje porodici više nisu potrebne. To su stvarčice koje nas podsećaju na tužne uspomene i nešto što želimo da zaboravimo. Paljenje tih stvari simbolično znači da se ostavljaju sve loše stvari iz stare godine i pozdravlja jedna nova, srećnija godina.

svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 62
    Datum upisa : 15.12.2008

List lica
    x: 6
    y: 6

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sre Dec 30, 2009 5:51 pm

Uhapšen napasnik koji je silovao ženu u liftu zgrade na Konjarniku
    Manijak je pekar!!!
    Sreda - 30.12.2009
    Pripadnici beogradske policije uhapsili su sinoć oko 19.30 u Jajincima Milomira Nenadovića (35), pekara iz Bajine Bašte, zbog osnovane sumnje da je pre nekoliko dana silovao 45-godišnju ženu u liftu zgrade na Konjarniku.

Stravičan slučaj silovanja na Konjarniku nije jedini seksualni zločin za koji se on tereti. Naime, kako „Alo!“ saznaje, protiv Nenadovića je podneta i krivična prijava za pokušaj silovanja, jer policija osnovano sumnja da je on u julu ove godine pokušao da napastvuje 51-godišnju Beograđanku u ulici Vjekoslava Afrića.

Uhapšeni Nenadović je, kako „Alo!“ saznaje, na dan silovanja radio u jednoj pekari na Konjarniku. Na kraju smene, on je otišao u soliter i ušao u lift, gde je vrebao svoju žrtvu. Na 12. spratu solitera u lift je ušla jedna od stanarki, posle čega je Nenadović na 10. spratu zaglavio lift. Odmah ju je oborio na pod i, iako ga je molila i preklinjala da prestane, samo se nacerio i rekao joj „Sestro, džaba ti, ja sam popio i moram nešto da j...!“. Kada je žrtva u očaju počela da priča o svom slepom dvogodišnjem detetu, rekao joj je: „Dobro, pa i ja imam dvoje dece, i šta sad?“.
    Dok ju je silovao, Nenadović je spuštao preko lica zimsku kapu koju je imao na glavi. Iživljavanje je trajalo oko sat i dvadeset minuta, sve dok na vrata slučajno nije zalupao jedan od komšija. Manijak je zatim pobegao, da bi se samo nekoliko sati kasnije vratio u pekaru da odradi i treću smenu.
    U pomenutoj pekari Nenadović je radio naredna tri dana, posle čega je, verovatno zbog mogućnosti da sretne žrtvu, napustio posao i iznajmio stan u Jajincima. Tamo su ga pripadnici trećeg odeljenja beogradske polcije i interventne jedinice sinoć i uhapsili.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Čet Dec 31, 2009 8:46 am

Dobio otkaz jer je prekinuo kraljičin govor.

Kraljičin govor je dosadan, rekao je direktno u mikrofon jedan britanski Di džej pre nego što je prekinuo božićno obraćanje kraljice Elizabete II i pustio muziku.

Odluka da samovoljno skrati kraljičin govor naciji, u kome se posebno obratila britanskim vojnicima u Avganistanu, nije se nimalo dopala vlasnicima radio stanice koji su mu odmah uručili otkaz.

Na dan Božića, tokom emisije koju vodi na stanici Brmb, Tom Bins prekinuo je tradicionalno obraćanje Elizabete II i pustio čuveni hit grupe Wham "Last ćristmas" najavom - "a sada će jedna kraljica zameniti drugu", što je bila igra reči, pošto se na engleskom termin "queen" (kraljica) koristi i za označavanje homoseksualaca.

"Jedno je sigurno, ovaj DJ više nikada neće raditi za nas", izjavio je predstavnik Orion Media u čijem je vlasništvu radio stanica Brmb.

Bins je u svoju odbranu rekao da bi emitovanje cele kraljičine poruke bio redakcijski promašaj, jer je njen govor bio previše dosadan.

"Očigledno je došlo vreme u kome komičari ne smeju više ništa da kažu da ne bi nekog uvredili", zaključio je on.

clap
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Pon Jan 04, 2010 2:18 am

Jednojajčani blizanci rođeni u različitim decenijama.

Braća Marčelo i Stefano su pravi, jednojajčani blizanci, ali nisu rodjeni iste godine, pa čak ni iste decenije.

Naime, Marčelo je rodjen par minuta pre ponoći, a Stefano nekoliko minuta po ulasku u novu 2010, tako da nemaju isti datum rodjenja.

Na kršetnici "starijeg" brata piše da je rodjen 31.12.2009, a na krštenici mladjeg da je rodjen 01.01.2010.

Njihova majka Margarita Velasko sa Floride donela ih je na svet u Novogodišnjoj noći carskim rezom, 10 nedelja pre termina.

Braća, koja će za razliku od drugih blizanaca, imati svaki svoju rodjendansku zabavu, provešće osam nedelja na intenzivnoj nezi pre nego što budu pušteni kući.

knjiga
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Čet Jan 07, 2010 4:39 am

Hipnotizer doveo sebe slučajno u stanje transa.

Vežbajući pred ogledalom, jedan hipnotizer početnik samog sebe slučajno je doveo u stanje transa koje je trajalo čitavih pet sati.

Helmuta Kičmejera (27), nakon vežbanje hipnoze je, ukočenog i praznog pogleda, pronašla njegova supruga.

On je naučio kako da sebe dovede u stanje somnambulskog transa radi izvodjenja tačke sa gutanjem sablji. Medjutim, dok je sam pred ogledalom uvežbao tačku pao je u duboki san. "Posmatrao je sebe u ogledalu, zenice su mu bile veoma sužene, što je znak da je bio pod hipnozom", ispričala je njegova supruga.

Pošto nije uspevala da ga probudi, shvatila je šta treba da uradi tek kada je pronašla knjigu o hipnozi na kojoj se nalazila beleška Kičmejerevog mentora.

Osoba pod hipnozom, naime, reaguje jedino na glas autoriteta. Njegov mentor, izvesni dr Roberts koji ga je podučavao hipnozi, bio je taj koji je mogao da ga izvede iz transa. Telefonski poziv dr Robertsu omogućio je mladom hipnotizeru da se probudi. Kako prenose britanski mediji, Kičmejer se nakon ovog incidenta zakleo da će ubuduće autosugestiju upražnjavati samo u društvu svoje žene koja sada zna ključnu reč za budjenje.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Čet Jan 14, 2010 8:46 am

Pošto im je dojadila zima, tri mališana krenula za Afriku.

Tri mala Nemca izazvala su paničnu potragu kada su se krišom iskrala iz svog obdaništa i krenula "putem Afrike" jer im je dojadila zima, javili su nemački mediji.

Mališani, stari pet i šest godina, iskoristili su trenutak nepažnje vaspitačica i pobegli iz obdaništa u Nirnbergu, na jugu Nemačke, saopštila je lokalna policija.

Vaspitačice, koje su odmah obavestile policiju, i same su učestvovale u potrazi u koju su bili uključeni savezni policajci, vatrogasci i policijski helikopter. Pronadjena živa i zdrava oko dva sata kasnije, deca su izjavila da su nameravala da uhvate prvi avion za Afriku.

Na putu za Afriku svratili su u jednu prodavnicu igračaka gde ih je policija i pronašla.

Prošle godine, dvoje mališana od šest i sedam godina pokušali su da pobegnu iz severne Nemačke da bi se venčali pod afričkim suncem. "Mladence", koji su sa sobom poveli i "mladinu" petogodišnju sestru kako bi im bila kuma na venčanju, policija je pronašla i vratila roditeljima.

clap
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Pon Jan 18, 2010 7:20 pm

Hulio Iglesijas se nije „omrsio“ 15 godina
    19.01.2010. - 00:03
    Hulio Iglesijas je navodno priznao da već 15 godina nije imao seksualne odnose....
    On se pohvalio da je sa 24 godine vodio ljubav tri puta dnevno...

JALOVO
    Iako i dan danas važi za velikog zavodnika, Hulio Iglesijas je navodno priznao da već 15 godina nije imao seksualne odnose. On se pohvalio da je sa 24 godine vodio ljubav tri puta dnevno, ali da već duže vreme nema to zadovoljstvo u svom životu.
    scratch verovati ili ne scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Uto Jan 19, 2010 12:23 pm

Vozač Skupštine zamalo pregazio policiju na uvidjaju.

Zaječarska policija podnela je prijavu protiv G.J, vozača automobila marke "audi" beogradskih registarskih tablica, čiji je vlasnik Uprava za zajedničke poslove republičkih organa, zbog ometanja uviđaja saobraćajne nesreće u kojoj je juče nastradalo jedno lice.

Istražni sudija Osnovnog suda u Boru Jasminka Stefanović, koja je vršila uviđaj i naložila policiji da napiše prijavu protiv G.J, rekla je da je taj vozač automobilom pretekao kolonu vozila, prošao preko označenih tačaka sa uviđaja, i nije se obazirao na znak policije da se zaustavi.

On je, kako prenosi B92, prešao automobilom preko delova tela poginulog. "Skoro da nas je pogazio kolima. Kada je konačno bio prinuđen da zaustavi automobil, bio je bahat i drzak, izdrao se na policiju. Prvo se pozvao na imunitet, a potom na imunitet jedne osobe koja je bila sa njim u vozilu", rekla je Stefanovićeva.

Prema njenim rečima, uvidom u legitimaciju osobe koja je bila u kolima, videlo se da legitimacija pripada Skupštini Srbije, ali da ta osoba nije poslanik i da je ne štiti imunitet. "Osoba u kolima se i nije pozivala na imunitet, ali se vozač bahato ponašao i svađao sa policijom. Da nismo imali težak uviđaj, naložila bi njegovo hapšenje", rekla je Stefanovićeva, dodajući da čak ni osoba sa imunitetom ne sme da ugrozi mesto uviđaja.

Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Uto Jan 19, 2010 7:46 pm

Vesti
    Moja deca znaju ko je mama!
    Ispovest dve majke koje žive u gej brakovima

Sreda - 20.01.2010
    - Bivši muž mi je rekao: „Ti ih uči šta hoćeš, a ja ću ih učiti da je normalno da dečak voli devojčicu i obrnuto“.

Međutim, nema potrebe da im bilo šta namećem, želim da same vide i donesu svoje odluke - počinje priču za „Alo! „Sonja (35), koja je zbog svoje biseksualne orijentacije u malom mestu gde je živela ostala bez posla, a samim tim i mogućnosti da izdržava decu.

Danas ona živi sa svojom devojkom s kojom vodi brigu o dve ćerke od 12 i 14 godina. Sa četrdesetogodišnjom koleginicom Anđelom, lezbijkom, pokrenula je veb-sajt „LGBT roditelji“ koji bi omogućio druženje i razmenu iskustava deci istopolnih roditelja.
    Na pitanje da li ih je svojom orijentacijom obeležila, Sonja kaže:
    - Ne vidim da je život u ovakvim okolnostima ostavio bilo kakav trag na njih. Imaju sve petice, učestvuju na takmičenjima, omiljene su u društvu... Vole haljinice. Ja ih ne volim, ali uživam da one nose ono što same biraju. Ne mislim da sam im nanela bilo kakvo zlo, čak mislim da sam im mnogo pomogla i dala primer da kroz život treba ići iskreno i hrabro - objašnjava Sonja zašto je odlučila da svoj ljubavni život ne krije od dece.

- Neprirodno je da se pred njima uzdržavamo jer im tako pokazuješ da se stidiš onoga što jesi, a ovako se ni moje ćerke neće stideti mene. One normalno dolaze kod mene i moje devojke i prihvataju to. Idemo zajedno na plažu, kuvamo, jedemo, smejemo se kao i svaka druga porodica - priča naša sagovornica i dodaje da je, ipak, svega nekoliko parova bilo pozivano u njen stan u kojem je posle razvoda živela sa ćerkama.
    - Pozivala sam one za koje sam znala da će voditi računa da ne rade ne znam šta, a da li će sedeti jedno pored drugog, maziti se, držati za ruke ili se poljubiti, nije bio problem. One tada nisu znale šta je hetero, a šta homo, ali su videle ljude koji se vole - kaže Sonja i naglašava da se u homoseksualnosti „ne svodi sve na seks“.
    Anđelina priča, međutim, malo je drugačija od Sonjine. Ona sa svojom devojkom i njenim devetogodišnjim sinom iz heteroseksualnog braka živi već devet godina.
    - Funkcionišemo najnormalnije, kao svaka druga porodica. Onaj ko prvi ustaje, budi ostale. Dogovaramo se ko će da prošeta kera. Spremimo se, dete ide u školu, a mi na posao. Idemo na slave, ne radimo ništa što nas razlikuje od prosečne srpske porodice - kaže Anđela. Njen sin u školi ipak ne priča da živi sa dve mame.
    - Naš sin se dobro nosi s tim, ali znam da mu je to donekle teret jer je svestan da nije kao ostali. Neka deca kriju druge stvari - da je tata alkoholičar ili u zatvoru. Strašno je što naša deca moraju da kriju nešto u čemu nema ničeg lošeg - ogorčena je Anđela.
    Iako se dobro osećaju u svojoj koži, Sonja i Anđela priznaju da ne bi volele da im deca budu gej.
    - Bilo bi mi baš žao da mi je dete gej, jer znam koliki je to teret. Ne bih imala ništa protiv da bude, ali kada bih mogla da biram, izabrala bih da bude strejt - kaže Anđela. Sonja i Anđela kažu da su prošle pravi pakao dok nisu priznale svoju seksualnu orijentaciju.
    - Još sa četiri, pet godina sam znala da sa mnom nešto nije u redu, ali mi niko nije rekao da nisam „po standardima“. Prava drama počela je sa sedam, osam godina, kad nisam znala šta mi se zbiva. Onda kasnije budeš s nekim tipom, ali to nisi ti - seća se Anđela.
    Sonja je oduvek bila biseksualka, ali je tek kao devojka shvatila da je i u vrtiću bila zaljubljena u devojčicu.

Ako mi žena umre, uzeće mi dete

Iako navikle da budu diskriminisane, naše sagovornice kažu da se zabranom gej brakova uskraćuje njihovo osnovno pravo da funkcionišu kao porodica.
    - Ne dao bog da se mojoj ženi nešto desi, mene zakon ne prepoznaje kao roditelja našeg deteta i pre će ga poslati u dom nego da ga meni dodele. Nemam prava na njega, a realno smo porodica. Posete u bolnici su ti zabranjene jer nisi član porodice, a da ne pričamo o nasledstvu i kreditima - priča Anđela.
    Naša sagovornica naglašava da ne stoji argument da će dete koje odrasta gej okruženju biti takvo.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Sre Feb 10, 2010 3:22 am

Srpska sujeverja fasciniraju Britance.

Mark Louen, reporter televizije BBC bio je toliko fasciniran različitim sujeverjima koja vladaju u Srbiji, da je uradio reportažu u kojoj je nabrojao najinteresantnije od njih. Razna ukorenjena verovanja i tradicije koje postoje u našoj „duboko religioznoj zemlji“ odvratila su njegovu pažnju sa ustoličenja patrijarha Irineja, koje je došao da snimi.

Reportaža započinje posetom Sabornoj crkvi, ali se onda nastavlja srpskim „folklornim“ obeležjima.

- Prvi susret sa sujeverjem imao sam tokom proslave pravoslavnog Božića, kada mi je stanodavac poklonio novčanik, a onda ga brže-bolje uzeo nazad kako bi u njega stavio novčanicu od 20 dinara. “Baksuz je dati prazan novčanik nekome”, rekao mi je tada srpski domaćin – prepričava Louen.

Ali tada je otkrio veliki broj sujeverja, poput onih da nikada ne treba stavljati torbu na pod, jer ćete ostati bez prebijene pare, ne valja izlaziti napolje sa mokrom kosom jer ćete dobiti zapaljenje mozga, ako sedite u ćošku stola, nikada se nećete udati-oženiti, zbog pevanja tokom obroka vaš supružnik će poludeti i šta god da se desi, uvek nazovite novorođenče ružnim, inače će ga pratiti loša sreća.

Reporter britanske nacionalne televizije je sve ove mitove pobrojao, a onda napomenuo Britancima da se naročito paze promaje kada stupe na srpsko tle, te da Srbi ni leti ne otvaraju prozore.

- Čak postoji i izreka: mnogi su umrli od promaje, ali niko nije skončao zbog smrada - zaključuje Louen, koji dodaje da ljudi u Srbiji sebe ipak smatraju gospodom, jer “dok se u 12. veku u Evropi jelo masnim prstima, na srpskom dvoru se meso nabadano viljuškom”.

Svoj prilog o Srbiji novinar nezaobilazno vodi i kroz vladavinu Slobodana Miloševića i njegovo evociranje mitova i legendi vezanih za Kosovski boj. Louen zaključuje da se Srbi zbog opsesije legendama i mitovima često okreću prošlosti, radije nego budućnosti, tražeći izgubljenu moć i prestiž, te da ova verovanja predstavljaju “utehu za ovaj ponosni narod“.
    scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI...   Sre Feb 10, 2010 3:30 am

Razveo se čim je otkrio da mu je supruga bradata i razroka.

Ambasador jedne arapske zemlje razveo se ovih dana pošto je otkrio da je njegova žena bradata i da pati od strabizma.

On tvrdi da su ga prevarili "tazbina" i supruga koja nosi nikab, veo koji u potpunosti pokriva lice.

Ambasador čija nacionalnost nije otkrivena, poništio je brak koji je veoma kratko trajao, prenose mediji u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Suprugu je izabrao na osnovu fotografija koje mu je poslala njena porodica. Medjutim, osoba na fotografijama nije bila buduća nevesta, već njena sestra.

Ambasador je otkrio prevaru kada je njegova tek venčana supruga skinula nikab. Na svoje ogromno iznenadjenje shvatio je da je njegova odabranica bradata i da pati od razrokosti. Odmah je pokrenuo brakorazvodnu parnicu i sud je vrlo brzo poništio brak.

svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sre Feb 10, 2010 4:38 pm

Dinkić: Treba omogućiti kupovinu stanova na lizing
    Beta/Tanjug - 11.02.2010. - 03:22
    Ako mogu Amerikanci ekspresno da dobiju građevinsku dozvolu za izgradnju ambasade, zašto ne bi mogli i svi ostali u Srbiji...
    Potpredsednik Vlade Mlađan Dinkić izjavio je sinoć da je Ministarstvo ekonomije zatražilo od Ministarstva finansija da predloži odgovarajuće zakonske akte kojima će biti omogućeno da se i stanovi kupuju na lizing.

START - Dinkić se posle sastanka u Vladi Srbije na kome su prisustvovali premijer Mirko Cvetković, ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić, državni sekretar ministarstva finansija Vuk Đoković, predstavnici Privredne komore i oko 30 građevinskih kompanija, založio da se utvrde mere koje će omogućiti kupovinu stanova na lizing, kako bi se dodatno podstakla tražnja.
    - Uz već postojeći program o subvencionisanoj kupovini i izgradnji stanova, lizing će znatno pojačati tražnju za stanovima - rekao je Dinkić, napominući da je to važno za pokretanje građevinske industrije u Srbiji.
    On je ocenio da građevinska industrija ima dva osnovna problema - malu tražnju zbog ekonomske krize, ali i neefikasnu administraciju koja koči razvoj.
    - Ovo što je u vezi sa birokratijom, to mora ekspresno da se rešava, jer ako po istom zakonu (o planiranju i izgradnji) Novosađani mogu da izdaju građevinske dozvole za 60 dana, zašto ne bi mogli i svi ostali? Ako mogu Amerikanci ekspresno da dobiju građevinsku dozvolu za izgradnju ambasade, zašto ne bi mogli i svi ostali u Srbiji - zapitao je Dinkić, uz tvrdnju da glomazna birokratija prosto koči razvoj domaćih građevinara.
    Sa predstavnicima građevinskih firmi razgovarano je o promeni novog Zakona o planiranju i izgradnji, naročito o izdavanju dozvola, o poreskim olakšicama u građevinarstu, kao i o zajedničkim nastupima građevinskih preduzeća na domaćem i stranom tržištu.
    - Ove godine će, zahvaljujući merama Vlade, početi izgradnja stotina hiljada kvadratnih metara stanova u Srbiji - ocenio je Dinkić.
    Predstavnik Odbora za građevinarstvo PKS Goran Dugandžija rekao je da su investitori za samo nekoliko dana, od kada je Komora uputila poziv, pokazali veliko interesovanje za izgradnju stanova u Srbiji, ukupne površine oko 150.000 kvadratnih metara.
    Predstavnik građevinskog preduzeća „Montera” Dragan Kopčalić izrazazio je uverenje da će problemi u građevinarstvu ove godine biti rešeni i preneo da je od predstavnika vlade dobio uveravanja da će biti razmatrano reprogramiranje dugova građevinskih preduzeća.
    Na sastanku u Vladi Srbije danas je od predstavnika države i građevinske industrije formirana Radna grupa koja će se već od sledeće nedelje baviti rešavanjem problema u toj grani industrije.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sub Feb 13, 2010 8:49 am

Pocepao se kostim, "sevnula" guza

Italijanska plivačica Flavija Zokari doživela je...pa, malu neprijatnost uoči starta trke na medisteranskim igrama u Peskari.

Naime, taman kada se spremala da uskoči u bazen i potuče konkurentkinje, Flaviji je popustio šav na zadnjem delu plivačkog kostima, a iznenađena Italijanka je, posle odustajanja od skoka, brže bolje jednom rukom prekrila zadnjicu, a drugom lice, vidno uplakano i pocrvenelo od blama.

Posramljena plivačica, umesto u bazenu, trku je završila ispraćena podsmesima publike, naročito muškog dela tribina, doduše, bilo je i onih koji su aplauzima pozdravili Flaviju, kako bi lakše prgrmela prilično neprijatnu situaciju. Inače, sporno odelo proizvođača "Jaked", je donedavno bilo zabranjeno od strane FINA-e, jer u velikoj meri olakšava plivačima kretanje kroz vodu. Međutim, vođstvo ove firme uložilo je žalbu, pa je zabrana ukinuta, te su italijanski takmičari, čiji je sponzor upravo "Jared" nastavili da se takmiče u ovim odelima.

Ipak, slučaj osramoćene Flavije nateraće ljude iz Plivačkog saveza Italije da preispitaju saradnju sa ovim dobavljačem.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sub Feb 13, 2010 4:16 pm

Vesti dana - nedelja, 14. februar 2010. 04:12 RSS

Naš Kosta oduševio Njujork
    Blic - Pre 4 sata

Kad sledeći put iz Njujorka dođe u svoj rodni Beograd, Kosta Trifunović se nada da će diplomirati menadžment na Fakultetu organizacionih nauka. Hiljadama kilometara daleko privodi kraju diplomski rad koji nema ama baš nikakve veze s njegovim angažmanom u najvećem njujorškom plesnom studiju - "Paul Pellicoro's Dancesport", gde dnevno provodi između 10 i 11 sati. Tri sata trenira, a ostalo vreme radi kao instruktor, što mu omogućava da se izdržava i usavršava kod najboljih svetskih stručnjaka.

Kosta je predstavljao Srbiju na nekoliko međunarodnih takmičenja

Od ukupno 25 godina života, Kosta je sportskim plesom, koji podrazumeva standardni i lationoamerički ritam, počeo da se bavi još kao desetogodišnjak u plesnom klubu "Natalija i Ivica". Bio je finalista kvalifikacionih turnira, kao i državnog prvenstva. Srbiju je reprezentovao na nekoliko međunarodnih takmičenja u Evropi - u mlađim kategorijama sa Sandrom Petrović, a na Svetskom prvenstvu za seniore 2006. godine u Kijevu sa Natalijom Ušhendić. Sve što je znao o plesu naučio je od vlasnika kluba, bračnog para Došenović, kome je neizmerno zahvalan.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sub Feb 13, 2010 4:16 pm

BILBORD KAO ZA NJEGA

A onda je 2007. godine, preko studentskog "work and travel" programa, otišao u Ameriku da bi video kakve ona mogućnosti pruža i da li bi mogao tamo da živi.

- Trebalo mi je da provedem nekoliko meseci van Beograda i svakodnevne životne rutine da bih doneo odluku kako i šta dalje. Prvo sam kratko boravio u Pensilvaniji baveći se klasičnim sezonskim poslovima, nakon čega sam otišao u Njujork s namerom da u početku takođe radim u nekom restoranu. Našao sam stan i odmah otišao u šetnju po Menhetnu. Na 34. ulici, kod Empajer stejt bildinga, video sam bilbord na kome je pisalo plesni studio "Dancesport", što je upravo ono čime sam se ja bavio 13 godina. Otišao sam tamo, pitao da li im treba instruktor i, nakon audicije koju su mi odmah napravili, dobio sam posao u najvećem plesnom studiju u Njujorku a da još nisam ni raspakovao kofer. E to je Amerika - priča Kosta.

Posle ovakvog neverovatnog početka, Kosta Trifunović se četiri meseca dokazivao kao igrač i instruktor. Toliko je oduševio vlasnike studija, da su mu ponudili sponzorstvo za trogodišnju radnu dozvolu kako bi radio za njih. Čekajući ishod, vratio se u Beograd i počeo da privodi studije menadžmenta kraju, a nekoliko meseci kasnije od advokata iz Amerike stigao je odgovor da mu je viza odobrena. Tako od septembra 2008. godine Kosta živi i radi u Njujorku koji je ovako "snimio":

- To je planeta za sebe, jedan od najkonkurentnijih gradova u bilo kojoj sferi. Svako dolazi u Njujork s ambicijama da se ostvari do maksimuma, a uspeh u poslu pre svega podrazumeva da ga volite. Ja, srećom, da bih se prilagodio nisam morao da menjam nijednu naviku koju sam poneo iz Beograda. Njujork prima sve, ali nije za svakoga. Toliko mogućnosti na jednom mestu ume da zanese čoveka i poremeti mu fokus. I u plesnoj orbiti konkurencija je ogromna, što zahteva permanentno usavršavanje. Posebnu popularnost sportski ples doživljava otkako je više prisutan na televiziji i na Brodveju, tako da veoma konkuriše aerobiku, jogi, pa i klasičnom radu u teretani - objašjava nam.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sub Feb 13, 2010 4:17 pm

DOK TELO SLUŽI, A I POSLE

Savršena disciplina koju smo iz ove naše perspektive skloni da nazovemo "ulaskom u mašinu", za Kostu je normalan način života, neizbežan ukoliko čovek želi da napreduje.

- Ventili se podrazumevaju, ali u onoj meri koja ne remeti disciplinu. Družim se uglavnom s ljudima iz plesnog sveta, ali imam i par srpskih prijatelja. Slobodno vreme mi je ograničeno jer treniram pre podne, a radim po podne i uveče, ali vikendom sam malo slobodniji, pa mogu da šetam po Njujorku, odem u bioskop ili na Brodvej. Nikada nisam bio noćna ptica, mada volim da izađem kada je društvo na okupu - kaže on.

Nostalgija hrupi tu i tamo, međutim, s njom se nije teško izboriti kad se odmeravaju snage s najboljima, pa i sa samim sobom.

- Ovde sam definitivno naučio šta znači biti profesionalni plesač i trener, kao i šta takva vrsta karijere nosi sa sobom. Cilj mi je da se kontinuirano usavršavam s najboljim trenerima i igračima današnjice, da igram dogod me telo služi, a to je kod profesionalnih sportskih plesača između 35. i 40. godine. Posle toga dolazi u obzir karijera trenera ili vlasnika uspešnog plesnog studija. S druge strane, život je skroz nepredvidljiv, nije nemoguće da me otkriju za neku predstavu na Brodveju ili kakav holivudski muzički film, što uopšte ne bi bilo loše - s osmehom kaže naš sagovornik.

"Prljavi ples"

- Moji studenti su vrlo različiti - od parova koji žele da nauče društveni ples, do budućih takmičara, od arhitekata, psihologa, bankarskih radnika i glumaca, do devojaka koje plešu za čuvene "New York Rockets". Najinteresantnija studentkinja do sada mi je svakako bila koscenaristkinja trećeg nastavka "Prljavog plesa" koja je došla da "proživi" neke scene lično da bi mogla da završi scenario. Super je osećaj kada imate priliku da nadahnete kreatora jednog tako velikog filma, kada znate da ste na neki način ostavili trag u stvaranju nečeg tako značajnog.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Ned Feb 14, 2010 4:38 pm

Zanimljivosti - ponedeljak, 15. februar 2010. 04:36 RSS

Duet "Pantersa" i Goce Jovanović
    Blic - Pre 5 sati

Jedan od najpopularnijih bendova u Srbiji "Blek pantersi" postoje već nekoliko decenija, ali su tek nedavno snimili svoj prvi duet u karijeri sa folk pevačicom Gordanom Jovanović.

Pesma pod radnim nazivom "Retrovizor" rađena je direktno za njih, a prijavili su je i za predstojeći "Aksal grand festival" koji će se održati od 4. do 6. marta. Autori numere su Goran Ratković Rale i Miladin Bogosavljević, a izvođači su već pripremili scenski nastup kakav do sada nije viđen u Srbiji.

- Pesma je namenski rađena za nas i bez problema smo se dogovorili o saradnji. "Pantersima" se odmah svidela, pa smo odlučili da je prijavimo na "Grand festival" i očekujemo sjajnu reakciju publike jer su svi koji su je do sada čuli bili oduševljeni - kaže Gordana i dodaje da će uskoro biti snimljen i spot za tu numeru.
    svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Ned Feb 14, 2010 4:40 pm

Zanimljivosti - ponedeljak, 15. februar 2010. 04:39 RSS

Štikle uništavaju stopala, ali i mozak
    Blic - Pre 5 sati

Visoke potpetice su pogubne ne samo za noge već i za kičmu, a najnovija istraživanja pokazuju da su odgovorne i za slabljenje mentalnih funkcija.

Lekari upozoravaju da 80 odsto žena ima problematična stopala, što je posledica nošenja neodgovarajućih cipela, a visoke potpetice navode kao glavnog krivca.

- Posebno je opasno ako se počne sa nošenjem visokih potpetica u ranim godinama, pre formiranja svodova stopala, kičme i kičmenog stuba - objašnjava doktor fizijatar i akupresurolog Predrag Mugoša.

Stručnjaci za stopala ukazuju na petostruko povećanje broja slučajeva deformacije zglobova palca na stopalu, što je posledica nošenja veoma visokih peta koje savijaju nogu u vrlo neprirodan ugao.

Iako su svesne opasnosti i svakodnevno trpe bolove, mnoge žene jednostavno ne žele da se odreknu cipela sa visokom štiklom jer su uverene da im dodatni centimetri na cipeli daju seksipilniji izgled.

Ove deformacije se u ranoj fazi koriguju nošenjem uložaka i ortopedskih cipela, pa je, nažalost, pravo rešenje uvek operacija. Više od polovine tih deformacija stopala su direktna posledica nošenja cipela sa visokom štiklom, a više od trećine žena koje su iskusile bol u stopalima suočava se s trajnim oštećenjima.

Najčešće deformacije su kvrge na zglobu palca, prsti savijeni u obliku čekića (deformacija zgloba na nožnom prstu), a često dolazi i do povređivanja tetiva, oštećenja živaca i bola u potkolenicama.

Istraživanje je takođe pokazalo da 65 odsto žena nosi visoke potpetice tokom čitave radne nedelje od 40 sati, a, 35 odsto njih nosi potpetice više od 12 centimetara.

Ističe se i da visoke pete takođe imaju poguban uticaj na kičmu jer narušavaju prirodnu ravnotežu i uzrokuju pritisak na nerve u kičmi, što rezultira bolom u leđima.

Pokazalo se i da učestalo nošenje visokih potpetica može da ima poguban uticaj na mozak jer dolazi do pritiska na krvne sudove i nerve, što zatim uzrokuje glavobolje i slabljenje mentalnih funkcija. Ortopedi upozoravaju da čak i nošenje pete od sedam centimetara povećava pritisak na gležanj za 80 odsto. scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Ned Feb 14, 2010 4:43 pm

Zanimljivosti - ponedeljak, 15. februar 2010. 04:40 RSS

Morska so za čvrstu guzu
    Blic - Pre 5 sati

Jabuka, kruška, pljosnata ili okrugla - osnovni oblik zadnjice je genetski uslovljen. Isto važi i za osobine vezivnog tkiva. Ipak, vežbanjem svaka zadnjica može da postane čvrsta.

Ako uz to pravilno kombinujete ishranu i negu, uspeh je zagarantovan.

Kako da se na najbrži način dođete do željenih rezultata, objašnjavaju britanski stručnjaci.

Vožnja biciklom

Osim što je zabavna, idealan je način za oblikovanje tela. Štedi - slično kao plivanje - zglobove i osigurava lepu zadnjicu. Počnite intervalnim treningom: pet minuta vozite punom snagom, pet minuta lagano. Svakog dana produžavajte vožnju punom snagom za minut.

Morska so

Tajni recept za lepu pozadinu bila je i ostala morska so. Ona može da se nabavi svuda i jako je jeftina. Uveče priuštite sebi kupku ili uradite piling: šoljicu morske soli izmešajte s toplom vodom i malo vašeg losiona za telo. Kružnim pokretima izmasirajte zadnjicu, a zatim isperite pod tušem.

Čišćenje ponedeljkom

Brze dijete samo pospešuju tzv. jo-jo efekat, izgubljeni kilogrami nakon dijete brzo se vraćaju, a tkivo se opušta. Unesite promene u svoj jelovnik, češće primenjujte metodu čišćenja: jedan dan jedite samo pirinač s voćem ili povrćem.

Najbolja vežba za zadnjicu

Oslonite se na laktove razmaknute u širini ramena i na kolena. Napnite mišiće. Jednu nogu savijte u kolenu i podižite prema stropu i spuštajte. Ponovite 15 puta ogovaranje
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Ned Feb 14, 2010 4:44 pm

Zanimljivosti - ponedeljak, 15. februar 2010. 04:43 RSS

Žumance kosi ne pomaže
    Blic - Pre 5 sati

Ugledni britanski triholog, stručnjak za kosu Filip Kingsli objašnjava koliko razni bapski recepti za negu kose zaista pomažu.

PIVO

Ispiranje kose pivom spada u metode naših baka i prabaka. Kad tečnost ispari i kosa se osuši, u vlasima ipak ostaju trunke od hmelja i ječma. Pivo, međutim, daje kosi volumen i težinu, a ako stavljate viklere posle pranja, prilično će vam učvrstiti frizuru. Ipak, rizikujete da oko sebe širite miris pivnice ako izađete iz kuće.

KIŠNICA

Kišnica je mekana za razliku od vode iz česme u većini naših mesta. Pre nego što su izmišljeni savremeni šamponi, ona je doprinosila tome da nam kosa ostane meka i sjajna. Međutim, dobar šampon ima isti efekat bez obzira na tvrdoću vode, tako da kišnicu danas koriste samo ekološki ratnici.

MASLINOVO ULJE

Nažalost, svi maslinjaci Italije ne mogu da se nose sa suvom kosom, osim ako se od maslina ne napravi kremasta emulzija sa vodom kako bi mogla da prodre u vlas i zaštiti je od raznih štetnih uticaja, pre svega od sunca. Ako na glavu stavite maslinovo ulje direktno iz boce, izgledaćete kao da vam je neko prosuo gel na glavu.

SIRĆE

Zabluda je da sirće uklanja masnoću, ono je samo raspoređuje po celoj kosi, što ne deluje nimalo lepo. Međutim, kiselost kose doprinosi njenom sjaju. Ali da ne biste mirisali na salatu, razredite sirće vodom: jedna kašika sirćeta na pola litra vode.

JAJA

Lecitin, belančevina iz žumanceta, oblaže dlaku, ali ne prodire u nju. Žumance na glavi vam neće škoditi, ali to pakovanje ne može da se poredi čak ni sa relativno jeftinim balzamom za kosu. Ako se ipak opredelite za žumance, nemojte ga ispirati vrućom vodom jer će vam glava mirisati na kajganu.

MAJONEZ

Spoj zejtina, vode i voska u majonezu teoretski znači da bi ovaj proizvod mogao da poveća vlažnost ćelija kose, mada je ovaj metod skuplji od primene standardnog balzama.

ZELENI ČAJ

Antioksidansi u čaju prijaju svakoj kosi, ali najveće iznenađenje krije se u činjenici da zeleni čaj pomaže muškarcima da odlože ćelavost. Stvar je u tome što čaj blokira enzim koji pretvara muški hormon testosteron u dihidrotestosteron koji ubrzava gubitak kose.

LIMUNOV SOK

Limunska kiselina iz limuna deluje kao varikina i posvetljuje plavu kosu. Ali nijedan frizerski salon ne koristi limun za posvetljivanje kose jer ne može da kontroliše stepen kiselosti.

ČAJ OD KAMILICE

Kamilica se koristi još od vremena starih Egipćana pošto prirodne boje iz te biljke boje kosu u žuto kao što kana boji vlasi u crveno. Međutim, efekat je nemoguće kontrolisati, a rezultat može biti jeftinoplava neujednačena nijansa.

KOKA-KOLA

Koka-kola daje kosi volumen i čvrstinu pošto šećer oblaže vlasi tankim filmom. Međutim, postoji opasnost da delujete ulepljeno. Oprez se savetuje osobama s osetljivom kožom.

BANANA

Banana možda lepo miriše, ali ona ne prodire u dlaku i stoga nema nikakvog efekta. Imaćete više koristi od nje ako je pojedete.

OMEKŠIVAČ

Kosa nije slična pamuku, pa se omekšivači za tkanine ne preporučuju. Mnogi ljudi su alergični na hemikalije iz industrijskih omekšivača, pa se ne savetuje njihovo sipanje na glavu.

KEČAP

Svaka plavuša koja redovno posećuje gradske bazene ili trenira plivanje zna koliko ružno deluje zelena nijansa koju dobija dlaka posle izvesnog vremena. Uzrok se ne krije u hloru, kao što mnogi misle, već u bakar-sulfatu (plavom kamenu) koji se stavlja u bazene da bi se sprečilo razmnožavanje algi. Ako vam se to dogodi, dobro će vam doći kečap. Crveno i zeleno se nalaze na suprotnim krajevima spektra, pa kečap može da neutrališe dejstvo plavog kamena za sat-dva. Ipak, postupak nije uvek uspešan.

VOTKA

Kao čist alkohol, votka će odstraniti masnoću sa vlasi, ali ova vrsta alkohola je higroskopna, što znači da izvlači svu vlagu iz dlake. Iako će vam kosa biti čistija, biće dehidrirana i izgubiće sjaj.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Pon Feb 15, 2010 6:55 pm

Beba prohodala sa šest meseci
    M.Milikšić/Blic online | 15. 02. 2010. - 23:29h | Foto: Ilustracija | Komentara: 0

Jedna šestomesečna beba iz Kembridža u Velikoj Britaniji šokirala je svoje roditelje i lekare kada je prohodola bez ičije pomoći, piše "Telegraf".

Meri King (30) i njen suprug Dejvid (27) rekli su da su znali da njihov sin Ksavijer brzo uči, nakon što je počeo da sedi samostalno sa svega tri meseca života, ali su bili zapanjeni kada je beba u januaru ove godine stala na svoje noge i prošetala dva metra bez ičije pomoći.
    "Ksavijer je mnogo napredniji od većine beba njegovog uzrasta. Bilo je neverovatno kada je ustao i počeo da korača", rekla je Meri King.
    "Sada je jedini problem što ga ne mogu ostaviti samog, pa smo morali da kupimo ogradicu za bebe, da se ne povredi", dodala je ona.
    Ksavijer, koji sada ima sedam meseci, rođen je u julu prošle godine, a težio je četiri kilograma.
    Stručnjaci za decu potvrdili su da je veoma retko da beba prohoda u tom uzrastu.
    "Prohodati u tako ranom uzrastu je veoma neuobičajeno ali, uzimajući da se svake godine u Velikoj Britaniji rodi 700.000 beba, to se događa s vremena na vreme". svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Pet Feb 19, 2010 7:59 pm

„Miško“ u suknji
    R. Bulatović - 19.02.2010. - 00:39
    Bobana je proputovala skoro sve evropske zemlje...
    Beograđanka Bobana Stojanović ima 23 godine, apsolvent je bankarstva i finansija, a na pitanje čime se bavi, kaže: „Vozim autobus"! I to ne bilo kakav bus, već čudo na dva sprata, dugačko 15 metara, i to na međunarodnim relacijama za kompaniju svog oca.

ŠOFERKA - Vozačku dozvolu za autobus dobila je pre godinu dana, a položila je ispit za sve kategorije, osim za motor.
    - Vožnja je mnogo sigurnija na četiri točka - objašnjava Bobana.
    Njen otac je, za razliku od majke, bio oduševljen što će ćerka nastaviti njegov posao.
    - Imam sestru, pa sam ja uvek bila „dečak“ u porodici. Kao mala sam maštala da ću jednog dana moći da pomognem tati i da ga pratim na putovanjima - priča Bobana.
    San joj se ostvario, ali majka nije bila saglasna da ćerka „šoferiše“.
    - Govorila mi je da treba da završim školu. Mislila je da je sramota da devojka vozi autobus. Brinula je šta će ljudi da kažu. Još pamtim njene reči: „Nemoj Bobana, zar nije bolje da budeš dama“. Sada je i ona zadovoljna. Završavam školu, ali ću nastaviti da se bavim turizmom - kaže ona.
    Bobana je proputovala skoro sve evropske zemlje. Ne zna tačan broj kilometara koje je prešla, ali dobro pamti reakcije ljudi kada shvate da ih vozi žensko.
    - Komentari su uglavnom pozitivni i duhoviti. Prošle godine smo išli u Trst, a žena koju je sin ispratio ispričala mi je kasnije da ju je pozvao pet minuta nakon što smo krenuli i uplašeno pitao: „Da li je sve u redu, bus vozi dete“. Majka ga je smirila i rekla da je potpuno bezbedna. Tako je uvek, muškarci imaju veći strah od žena i uglavnom se, kad me vide, uspaniče - uz osmeh priča Bobana.
    Sličnu situaciju doživela je i na granici s Hrvatskom.
    - Prva sam stala u kolonu da mi pogledaju pasoš kako bih mogla da preparkiram autobus. Kolega koji je bio iza mene ispričao mi je da je carinik rekao kolegi da proveri gde je „otrčala ona devojka u žutoj dukserici”. Čovek je došao i ljubazno me zamolio da mu pokažem dozvolu. Požurio je kasnije da kaže kolegi kako je oduševljen jer ja imam sve položene kategorije - priseća se Stojanovićeva.

„Baba, daj pare, ona vozi“
    „U oktobru prošle godine smo krenuli za Grčku. Vozila sam do motela Predejane, gde inače pravimo pauzu. Na parkingu su stajali gospodin i gospođa od oko 65-70 godina, nešto se domunđavali, a onda je on dotrčao do nas i pitao mog kolegu: ‘Da li ona vozi ili ti’. Kolega naravno kaže ‘ona’, a gospodin se okreće ka ženi i kaže: ‘E, sad baba daj pare dobio sam opkladu. Ona vozi’. Žena je bila zapanjena, prišla je, pozdravila me i rekla da ne može da veruje da tako malo i nežno stvorenje vozi ovoliki autobus“, priča Bobana
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sub Feb 20, 2010 7:48 pm

Prostitutke se obučavaju za oživljavanje klijenata
    T.Mitrović/Blic online | 20. 02. 2010. - 22:38h

Prostitutke u Luganu se obučavaju da koriste uređaje za oživljavanje, kako bi u slučaju da klijent u toku seksualnog odnosa doživi srčani udar, mogle da ga spase od smrti, prenosi britanski "Telegraf".

Vlasnici javnih kuća u ovom švajcarskom gradu uvode defibrilatore u svoje bordele, kako bi prostitutke na licu mesta mogle da pruže prvu pomoć mušterijama koje imaju srčanih problema.
    Vlasnik jednog od bordela kaže da su im uređaju za oživljavanje preko potrebni jer među klijentima ima mnogo starijih ljudi.

"Smrt naših mušterija nam i nije dobra reklama", kaže vlasnik bordela.
    "Najskoriji slučaj bio je penzioner, za kojeg smo prvo mislili da samo reaguje na lekove za potenciju, a on je ustvari doživeo srčani udar", kaže on.

Bilo je još sličnih incidenata, od kojih su neki bili sa smrtnim ishodom.
    Italijanski list "Corriere della Sera" piše da u Luganu i okolini ima 38 javnih kuća i "seks klubova", a planira se otvaranje novih da bi se zadovoljili apetiti velikog broje klijenata koji dolaze iz drugih zemalja. List piše da zainteresovani dolaze i iz Italije, gde su javne kuće zabranjene zakonom i da Italijani čine 80 odsto ljudi koji ovde plaćaju seksualne usluge.
    Lokalni lekari takođe su podržali planove o uvođenju defibrilatora.
    Defibrilatorima se pomoću kontrolisanog elekrtričnog šoka normalizuje rad srca, a moderni defibrilatori su veoma brzi i laki za upotrebu, kažu iz Britanske fondacije za bolesti srca.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Sub Feb 20, 2010 9:16 pm

cita izdata knjiga

PROCITAJ PODNASLOV!!!!
    scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   Danas u 9:13 am

Nazad na vrh Ići dole

ZANIMLJIVE VESTI
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 5 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Sledeći
     Similar topics
    -
    » Zanimljive činjenice o snu
    » Vesti iz Tenisa
    » Zanimljive priče o kompozitorima
    » Zanimljive činjenice o muzici
    » Omiljena istorijska ličnost

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: zabava-
    Skoči na: