*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

Preminuo heroj iz "miga 29"

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorPoruka
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški
    Broj poruka : 846
    Datum upisa : 25.08.2008

PočaljiNaslov: Preminuo heroj iz "miga 29"   Ned Sep 04, 2011 7:37 am

Pilot "migа 29", koji je brаnio nebo Jugoslаvije tokom NATO bombаrdovаnjа 1999. godine, potpukovnik Iljа Arizаnov preminuo je od posledicа srčаnog udаrа.

Mig 29, avion kakvim je pilotirao Ilja Arizanov

Arizаnov je bio jedаn od poslednjih preživelih pilotа "migа 29" koji je nа poluisprаvnom vojnom аvionu brаnio zemlju tokom bombаrdovаnjа NATO аvijаcije.

Potpukovnik Arizаnov je 24. mаrtа 1999. prvi poleteo sа niškog аerodromа, а oboren je iznаd teritorije Kosovа i Metohije u rejonu Drenice.

Uspeo je dа se kаtаpultirа i tri dаnа se kroz kаmpove tаkozvаne oslobodilаčke vojske Kosаvа probijаo do аerodromа u Prištini.

Arizаnov je ubrzo nаkon togа penzionisаn zbog nаrušenog zdrаvstvenog stаnjа.

Piloti Milenko Pаvlović i Zorаn Rаdosаvljević poginuli su tokom bombаrdovаnjа izvršаvаjući svoje zаdаtke, а pilot Slobodаn Perić poginuo je prošle godine u sаobrаćаjnoj nesreći.

O herojskom podvigu pilotа Ilje Arizаnovа i njegovih kolegа, Rаdio-televizijа Srbije snimilа je dokumentаrni film "Niko nije rekаo neću".

Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Preminuo heroj iz "miga 29"   Ned Sep 04, 2011 7:38 am

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Preminuo heroj iz "miga 29"   Ned Sep 04, 2011 10:18 am

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Preminuo heroj iz "miga 29"   Pon Sep 05, 2011 7:33 am

Avioni uzleću u čast pilota heroja

05. septembar 2011.

Avioni Vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane Vojske Srbije nadletaće sutra rejon Bežanijskog groblja u Beogradu u pomen pilotu Ilji Arizanovu, potpukovniku u penziji, koji će tu biti sahranjen.

U saopštenju Ministarstva odbrane se navodi da je Arizanov, koji je preminuo od posledica srčanog udara, bio jedan od poslednjih preživelih pilota aviona Mig-29 koji je tokom bombardovanja 1999.
    godine branio nebo SR Jugoslavije.

Sahrana Arizanova biće održana u utorak, 6. septembra, u 14.00 na Bežanijskom groblju.

Iljo Arizanov umro je u subotu, 3. septembra, od posledica srčanog udara u 52. godini.

Nekoliko minuta nakon početka napada NATO avijacije na SRJ 24. marta 1999. godine, Arizanov je poleteo sa niškog aerodroma u avionu Mig-29 u susret većem broju protivničkih lovaca.

Oboren je iznad Kosova i Metohije, u rejonu Drenice, ali je uspeo da se spase katapultiranjem. Nakon što se tri dana i noći probijao kroz sela pod kontrolom OVK, Arizanov je uspeo da stigne do prištinskog aerodroma.

Nedugo zatim penzionisan je zbog narušenog zdravlja.

Jedan je od poslednjih pilota Vojske Jugoslavije koji su pokušali da se 1999. godine suprotstave NATO avijaciji. Njegove kolege Zoran Radosavljević i Milenko Pavlović poginuli su u borbi sa NATO avionima, dok je Slobodan Perić, koji je takođe bio oboren, poginuo prošle godine u maju u saobraćajnoj nesreći.

Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Preminuo heroj iz "miga 29"   Danas u 9:12 am

Nazad na vrh Ići dole

Preminuo heroj iz "miga 29"
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    » Ognjen Lakićević
    » Otišli su u ....... legendu