*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

DOGODILO SE NA DANASNJI DAN

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
    AutorPoruka
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški
    Broj poruka : 846
    Datum upisa : 25.08.2008

PočaljiNaslov: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 11, 2008 9:29 pm

12. oktobar 2008.
    - Danas je Miholjdan, dan kada se slavi Sveti Kirijak Otšelnik. Sveti Kirijak, rođen je u Korintu krajem petog veka, još za života smatrali su ga stubom hrišćanstva i uzorom monaških vrlina. Mnoge srpske porodice slave Miholjdan kao krsnu slavu. Posebno ga često slave u Boki Kotorskoj, pošto se Sveti Kirijak poštuje i kao zaštitnik pomoraca. Po narodnom verovanju posle Miholjdana nastupa prava jesen, ali ako se topli dani još nastave taj period naziva se ''Miholjsko leto''.

Petar Drugi Karađorđević proglašen za kralja Jugoslavije
    12. oktobar 2008.

Na današnji dan 1934. Maloletni Petar Drugi Karađorđević je proglašen kraljem Jugoslavije, tri dana pošto je u Marselju ubijen njegov otac Aleksandar Prvi, u atentatu koji su izveli hrvatski teroristi - ustaše.

Poslednji izmenio vuuk dana Sub Okt 11, 2008 9:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 11, 2008 9:31 pm

12. oktobar 2008.

1492. Španski (kastiljanski) moreplovac Kristifor Kolumbo je otkrio Ameriku, iskrcavši se na ostrvce Gvanahani (sadašnji Votling) - on mu je dao ime San Salvador - u sastavu Bahamskih ostrva, posle 33 dana plovidbe Atlantskim okeanom od Kanarskih ostrva. Do 1504. je još tri puta prelazio okean, a 1506. je umro, uveren da između Evrope i Azije, kad se plovi u smeru zapada, nema kontinenta.

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 11, 2008 9:31 pm

12. oktobar 2008.

1873. Rođena je srpska slikarka Nadežda Petrović, profesor Akademije likovnih umetnosti u Beogradu i saosnivač ''Kola srpskih sestara'' (s Branislavom Nušićem). Slikarstvo je studirala u Minhenu i Parizu, a prvu samostalnu izložbu je priredila 1900. Njena dela nose snažan, originalan izraz i izvanredno bogatstvo boja. Sačuvano je oko 200 njenih dela, a pojedine slike (''Resnik'', ''Autoportret'', ''Notr Dam'', ''Bulonjska šuma'') su ravne radovima vrhunskih evropskih majstora tog vremena. Njeno delo obuhvata raspon od plenerizma do snažnog realizma prožetog ekspresionizmom. U Srbiji svog doba ona se najsnažnije vezala za modernu umetnost i anticipirala njen dalji razvoj. Rođena je u porodici u kojoj su dve sestre postale slikarke, jedna muzičar, a najmlađi brat Rastko pisac. Umrla je od tifusa 1915. u valjevskoj bolnici, gde je kao dobrovoljna bolničarka negovala ranjene srpske vojnike.

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 11, 2008 9:33 pm

12. oktobar 2008.

1897. U Beograd su iz Beča preneti posmrtni ostaci srpskog jezičkog reformatora Vuka Stefanovića Karadzića i sahranjeni u porti Saborne crkve.

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 11, 2008 9:33 pm

12. oktobar 2008.

1918. ''Marš na Drinu'' srpskog kompozitora Stanislava Biničkog je prvi put odjeknuo ulicama Niša, tek oslobođenog u Prvom svetskom ratu. Uz zvuke marša pobedonosno je koračala Drinska divizija srpske vojske.

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 25, 2008 9:57 am

1825. - Rođen je Johan Štraus Mlađi, čuveni austrijski kompozitor, violinista i dirigent. Kompozitor je veoma popularnih valcera ("Na lepom plavom Dunavu", "Bečka krv", "Priče iz Bečke šume"...) i tvorac bečke operete ("Slepi miš", "Ciganin baron"...). Sa svojim zabavnim orkestrom koncertirao je po celom svetu, pa i po Beogradu.

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 25, 2008 9:57 am

838. - Rođen je Žorž Bize, francuski kompozitor. Završio je Konzervatorijum u Parizu, kao učenik Gunoa. Njegovo stvaranje predstavlja najviši domet francuskog operskog realizma druge polovine 19. veka. Dela: opere "Karmen" (koja ga je i proslavila), "Lovci bisera", scenska muzika za Dodeovu "Arlezijanku", simfonijska muzika "Roma", "Simfonija u S-duru"...

Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 25, 2008 9:58 am

1881. - Rođen je Pablo Ruis Pikaso, slikar, vajar, dekorater i keramičar. Poreklom je bio Španac, ali je od rane mladosti živeo i radio u Parizu. Počeo je kao postimresionista, zatim osnovao kubizam, prošao klasičnu fazu, ponovo se vratio kubizmu i približio apstraktnoj umetnosti. Neobično ingeniozan, raznovrstan i plodan umetnik koji se besprimerenom slobodom kreće od helenske tradicije do umetnosti varvara svih naroda i vremena. U njegovom opusu posebno mesto zauzimaju rana kompozicija "Gospođice iz Avinjona", "Gernika" sa antiratnom porukom i velika zidna slika u palati UNESKO u Parizu. Imao je veliki uticaj na svetsku umetnost 20. veka.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Okt 25, 2008 9:45 pm

Na danasnji dan rodjen je iranski sah Pahlavi Mohamed Reza Sah/26.10.1919-27.07.1980./
    Bio je poznat po svojoj prozapadnoj orijentaciji i autokratskoj vladavini.Posle svog skolovanja u Svajcarskoj zamenio je svog oca Rezu Saha Pahlavija kao vladar Irana.NJegova vladavina obelezena je borbom za prevlast izmedju njega i njegovog premijera Mohameda Mosadeka,koji je 1953.uspeo da mu na kratko preotme vlast,tajna intervencija britanske i americke obavestajne sluzbe vratila ga je na celo zemlje vec naredne godine
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Ned Okt 26, 2008 12:06 pm

NIKOLO PAGANINI /rodjen-27.oktobra.1782. u DJenovi-umro 27.maja 1840./ italijanski violinista i kompozitor.Bio je cudo od deteta,sa devet godina poceo je da svira u orkestru.Bio je najveci virtouz na violini.Zahvaljujuci njegovom romanticarskom duhu i avanturama,oko njega su se plele legende i pridavane su mu magicne moci.
    Medju njegovim brojnim kompozicijama nalaze se 24 kaprica za solo violinu,u kojima su ispoljenenove tehnike sviranja,i sest violinskih koncerata.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Uto Okt 28, 2008 4:59 am

Na danasnji dan umro je francuski slikar i graficki umetnik Andre-Rene.
    Nakon studija slikarstva u Briselui Parizu tesko je ranjen u I svetskom ratu,i u njegovu umetnost prodro je pesimizam.Prikljucio se nadrealistickom pokretu 1924 godine. Tokom kasnih dvadesetih i tridesetih godina XX veka,stvarao je uzburkane predstave ,nasilja,fizickog bola,i fizickog preobrazaja,koristeci zavojite linije da bi oivicio biomorfske oblike.jedan period zivota proveo je u Spaniji a zatim u SAD-u,gde je postao spona izmedju nadrealizma i apstraktnog ekspresionizma.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Čet Okt 30, 2008 7:38 am

Na danasnji dan umro je Majkl Konard Rihter/30.10.2008/

Rodjen je 13.oktobra 1890 godine u Pensilvaniji-pripovedac i romanopisac.Poceo je kao urednik i izvestac i osnovao je casopis za mlade ,pre nego sto se preselio u NJu Meksiko.Postao je odusevljen americkom istorijom i godine je proveo istrazivajuci zivot u pogranicnim oblastima.

Najpoznatiji je po romanima
    -*More* trave*/epski roman o naseljavanju Jugozapada/
    -*Drvece*,*Polja* i *Grad *za koju je dobio 1950 godine Pulicerovu nagradu.
    -Nacionalnu knjizevnu nagradu dobio je za roman-*Vode Hronosa*

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Nov 01, 2008 12:06 pm

Na danasnji dan 2.novembra 1795.godine rodio se Dejms Polk Noks-Severna Karolina,SAD-umro je 15 juna 1849.godine.Bio je jedanaesti predsednik SAD i blizak prijatelj Endrua DZeksona.Polk napusta kongres 1839 godine jer postaje guverner drzave Tenesi.Kada je izabran za predsednikaimao je 49 godina i bio najmladji presednik SAD.

zaljubljen
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Ned Nov 02, 2008 4:44 am

1999 -[b] Crna Gora je uvela nemačku marku [/b]kao paralelnu valutu uzjugoslovenski dinar. 2001 - Posle više od pola veka u škole u Srbiji ponovo je uvedena veronauka.

1642 - Šveđani su u drugoj bici kod Brajtenfelda uTridesetogodišnjem ratu pobedili austrijske carske trupe pod nadvojvodom Leopoldom, koji je izgubio najmanje 10.000 ljudi.

1687 - U pobuni janjičara u Carigradu zbačen je sa vlastiturski sultan Muhamed IV, a na presto je došao njegov mlađi brat Sulejman III.

1721 - Posle ratova protiv Otomanskog carstva i Švedske kojimaje učvrstio Rusiju na Crnom moru i Baltiku, Petar Veliki je proglašen carem cele Rusije. 1755 - Rođena je francuska kraljica Marija Antoaneta (MarieAntoinette), žena Luja XVI (Louis), ćerka austrijske carice Marije Terezije (Maria Theresia). Omražena u narodu kojem je poručila: "Ako nemate hleba, jedite kolače", optužena tokom Francuske revolucije da je tajnim vezama sa bečkim dvorom izdala Francusku, pogubljena je na giljotini 1793.

1766 - Rođen je austrijski vojskovođa mađarskog poreklafeldmaršal Johan Jozef Radecki (Johann Joseph Radetzky), vojni reformator i nacionalni heroj koji je više od pola veka predvodio austrijske trupe. 1785 - Londonski proizvođač kočija Lionel Lukin patentirao jeprvi čamac za spašavanje.

1789 - U Francuskoj je konfiskovana imovina katoličke crkve,što je bio prvi težak udarac katoličkoj crkvi u njenoj istoriji.

1815 - Rođen je engleski matematičar Džordž Bul (GeorgeBoole), osnivač simboličke logike i "Bulove algebre", koja je imala presudan značaj za razvoj kompjutera. Značajni su njegovi radovi "Istraživanje zakona mišljenja" i "Matematička analiza logike".

1841 - Revoltirani britanskom okupacijom Kabula, Avganistanci su ma sakrirali 24 britanska oficira, što je izazvalo drugi Avganistanski rat.

1906 - Rođen je Lukino Viskonti (Lućino Visconti), jedan odnajznačajnijih italijanskih filmskih režisera, koji je filmom "Zemlja drhti" (1948) označio početak italijanskog neorealizma ("Bele noći", "Roko i njegova braća", "Gepard", "Sumrak bogova", "Smrt u Veneciji", "Nevino").

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Ned Nov 02, 2008 6:03 pm

Poslednji izmenio oblacic dana Sre Dec 03, 2008 1:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Pon Nov 03, 2008 12:40 pm

1307. - Švajcarska Konfederacija je proglasila nezavisnost od Austrije.

1814. - Proglašen je norveški ustav, kojim je ta zemlja postala nezavisna Kraljevina Norveška, vezana za Švedsku

1922. - U dolini kraljeva kod Luksora u Egiptu engleski arheolog Hauard Karter je otkrio grob faraona Tutankamona.

zaljubljen
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Uto Nov 04, 2008 12:16 pm

Milena Pavlović-Barili

Rođena je 05.11. 1909. godine u kući svog dede Stojana Pavlovića u Požarevcu, a umrla je 06.03. 1945. godine u Njujorku. Srpska slikarka i jedna od najinteresantnijih ličnosti umetničke Evrope između dva rata.

Na svom umetničkom putu Milena Pavlović-Barili prvo sreće Nemce, slikara De Kiriko koji ima uticaja na njen rad (delovi platna ostaju nepokriveni), a simboli su joj između sna i jave, ženski setno ljupki likovi, velovi, krilati mladići na štulama, antički stubovi, Venere bez ruku, Harlekini, biste, lepeze, ptice, a kasnije u njenom trećem, prelaznom periodu i simboli diskretnijeg nadrealizma. Odlaskom u Italiju ulazi u novu prerafaelitsku, u stvari romantičarsku školu, okrenuta više prošlosti nego sadašnjosti, te Milena postaje predstavnik nadrealističkog ili matafizičkog romantizma.

Za života je uradila preko 300 radova, puno skica i crteža. Mnoga platna su joj u Požarevcu, Muzeju savremene umetnosti i Narodnom muzeju u Beogradu, kao i u Rimu.

Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sre Nov 05, 2008 2:01 pm

1632 - Umro Gustav II Adolf, švedski kralj vojskovođa, vojni i državni reformator. (* 1594)

1860. - Abraham Linkoln postaje 16. predsednik SAD.
    1880. - Francuski vojni doktor Šarl Luj Alfons Laveran, u jednom uzorku krvi, kao prvi otkriva uzrok malarije Plasmodium falciparum.
    1962. - Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija donosi rezoluciju 1761, kojom se zbog aparthejda Južnoafričkoj republici uvode sankcije.

1987. - Rođena Ana Ivanović, srpska teniserka.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Čet Nov 06, 2008 5:39 pm

7. novembar (7.11.) je 311. dan godine po gregorijanskom kalendaru (312. u prestupnoj godini). Do kraja godine ima još 54 dana.

1913.- Rodio se Alber Kami, francuski pripovedač, esejista i novinar, dobitnik Nobelove nagrade za književnost 1957. godine.

1917. - Pod vođstvom Vladimira Lenjina , lidera boljševika, u Petrogradu počela Oktobarska revolucija i srušena privremena ruska vlada Aleksandra Kerenskog 1962. - Umrla Eleonor Ruzvelt, bivša prva dama Sjedinjenih Američkih Država.
    2000. - Na američkim predsedničkim izborima teksaški guverner Džordž V. Buš pobedio potpredsednika Ala Gora, ali je konačni rezultat saopšten tek posle mesec danas zbog žalbi i ponovnog prebrojavanja glasova u Floridi.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Pet Nov 07, 2008 10:56 pm

* 1656.- Rodio se Edmund Halej engleski astronom, po kome je nazvana Halejeva kometa.

* 1793. - Luvr, dvorac francuskih kraljeva u Parizu i jedan od najvećih i najpoznatijih muzeja na svetu, otvoren kao muzej od strane francuske revolucionarne vlade.

* 1848. - Rođen Gotlob Frege, nemački matematičar i fizičar.

* 1889. - Montana postala 41. država SAD-a.

* 1959. - Ujedinjeni Arapski Emirati i Sudan potpisali sporazum o iskorišćavanju
    vode reke Nil.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sub Nov 08, 2008 12:12 pm

9.novembar

* 1818. Rodio se Ivan Sergejevič Turgenjev, ruski književnik.

* 1888. - Ubijena Mari Džejn Keli, jedna od žrtava serijskog ubice Džeka Trboseka.

* 1939. - Kristalna noć, prvi masovni čin antijevrejskog nasilja u nacističkoj Nemačkoj.

* 1974. - Rođen Alesandro Del Pjero, italijanski fudbaler.

* 1989. - Istočnonemačke vlasti ukinule zabranu prelaska iz istočnog u zapadni deo Nemačke i isto veče hiljade građana okupilo se i otpočelo rušenje Berlinskog zida.

* 1993. - Nakon višednevnog bombardovanja od strane HVO srušen Stari most (na slici) u Mostaru.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Ned Nov 09, 2008 12:11 pm

10.novembar

1483.Rodio se Martin Luter, nemački teološki i verski reformator.
    1854. - Rodio se Artu
    Rembo, francuski pesnik koji je ostavio izuzetan uticaj na simbolističku peoziju, a smatra se i pretečom nadrealizma.

1938. - Umro Mustafa Kemal Ataturk (na slici), turski oficir i političar; osnivač moderne Turske republike

1943. - Radi lakšeg upravljanja okupiranom teritorijom, nemačke vlasti u Drugom svetskom ratu uspostavile kvislinšku "Narodnu upravu" u Crnoj Gori.

1975. - Vlade Jugoslavije i Italije potpisale ugovor o definitivnom rešenju graničnih i drugih pitanja između dveju zemalja. Ugovor potpisali ministri spoljnih poslova Miloš Minić i Marijano Rumor.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Pon Nov 10, 2008 12:13 pm

1331. - Umro je srpski kralj Stefan Dečanski Nemanjić, sin kralja Milutina. Tokom vladavine od 1322. osigurao je Srbiji premoć na Balkanu pobedivši Bugare u bici kod Velbužda 1330. S prestola ga je zbacio sin Dušan 1331. i držao u zatočeništvu u Zvečanu, gde je umro pod nerazjašnjenim okolnostima. Podigao je manastir Dečane, a njegova Dečanska hrisovulja dragocen je dokument sa popisom sela i stanovnika dečanskog vlastelinstva.

1405. - Umrla je srpska kneginja Milica, žena kneza Lazara Hrebeljanovića. Posle Kosovske bitke 1389. sklopila je mir s Turcima i upravljala Srbijom u ime maloletnog sina Stefana. Kasnije se zamonašila i podigla manastir Ljubostinja, gde je sahranjena kao monahinja Evgenija.

1500. - Francuski kralj Luj XII i Ferdinand Aragonski potpisali su tajni sporazum u Granadi o podeli Italije.

1792. - Svečanim polaganjem kamena temeljca, počela je izgradnja "Bele kuće" (White House) u Vašingtonu, u SAD.

1821. - Rođen je Fjodor Mihajlovič Dostojevski, jedan od najvećih ruskih i svetskih književnika. Njegovo delo postalo je u 20. veku neiscrpan izvor za najraznovrsnije književno-teorijske, estetičke, psihološke i filozofske studije i tumačenja. Uticao je na ukupnu evropsku i američku književnost, a posebno često su se na njega pozivali ekspresionisti u književnosti i egzistencijalisti u filozofiji ("Zločin i kazna", "Braća Karamazovi", "Bedni ljudi", "Poniženi i uvređeni", "Zapisi iz mrtvog doma, "Idiot").
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Uto Nov 11, 2008 6:21 pm

1833. Rođen ruski kompozitor i hemičar Aleksandar Porfirijevič Borodin, jedan od "Velike petorice", čije je delo značajno doprinelo razvoju ruske simfonijske i kamerne muzike.

1840. Rođen francuski vajar Ogist Roden, jedan od najvećih umetnika s kraja 19. i početka 20. veka.

1859. Rođen srpski arhitekta Andra Stevanović, član Srpske kraljevske akademije, profesor Velike škole i Beogradskog univerziteta. Projektovao više značajnih građevina, među kojima zgrade Narodnog muzeja i Akademije nauka u Beogradu.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Sre Nov 12, 2008 12:12 pm

354. - Rodio se Sveti Avgustin (na slici), hrišćanski svetac i jedan od najvećih filozofa srednjovekovne filozofije.

Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DOGODILO SE NA DANASNJI DAN   Danas u 8:44 pm

Nazad na vrh Ići dole

DOGODILO SE NA DANASNJI DAN
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 1 od 12Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
     Similar topics
    -
    » "Dogodilo se na današnji dan"
    » Televizija danas
    » Dnevni Horoskop