*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******

PrijemRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Share | 

POUKE ZA CEO ŽIVOT

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2
    AutorPoruka
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 62
    Datum upisa : 15.12.2008

List lica
    x: 6
    y: 6

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Ned Feb 14, 2010 5:19 am

O prijateljicama

Mlada žena, koja se tek udala, otišla je jednog vrelog letnjeg dana svojoj majci u posetu.

Sela je u fotelju i, dok je pila ledeni čaj, pričale su o životu, o braku, o odgovornostima i obavezama zrelih ljudi.

Majka je zamišljeno promućkala kockice leda u svojoj čaši i onda je pažljivo pogledala svoju kćerku.

''Ne zaboravi svoje prijateljice", rekla je dok su listići čaja polako padali na dno čaše.

"Što si starija, one će ti biti sve važnije. Koliko god budeš volela svog muža, koliko god budeš volela svoju decu, i one će ti biti potrebne. Seti se da povremeno izađeš negde sa njima, da se i dalje družite. I zapamti da tvoje prijateljice nisu samo prijateljice - one su i tvoje sestre, tvoje kćeri i ostali tvoji rođaci. Biće ti potrebne druge žene! Ženama su uvek potrebne druge žene!"

"Kakav blesav savet ", pomislila je mlada žena. "Zar se nisam upravo udala? Zar nisam upravo zakoračila u svet parova? Za ime Boga, ja sam udata žena, odrasla! Nisam neka šiparica kojoj su potrebne prijateljice! Moj muž i moja porodica svakako će biti sve što mi je potrebno da moj život dobije pravi smisao."

Ipak je poslušala svoju majku i nastavila da održava kontakte sa prijateljicama.

Kako su godine prolazile jedna za drugom, ona je polako počela da uviđa da je njena majka, ustvari, tačno znala šta govori.

Pošto vreme i priroda donose promene i misterije u životu svake žene, prijateljice ostaju njen najveći oslonac.

Nakon četrdesetak godina života u ovom svetu, evo šta je naučila:

Vreme prolazi. Život se događa. Distanca razdvaja. Deca odrastaju. Ljubav bledi. Srca se slamaju. Poslovi dođu i prođu. Karijere se završavaju. Roditelji umiru. Kolege zaborave usluge. Muškarci imaju svoj svet. Ali, prijateljice ostaju uz tebe, koliko god vremena i milja bile daleko.

Prijateljica nikad nije toliko daleko da ne može biti uz tebe kada je potrebna.

Dok budeš išla tim usamljenim putem koji se zove život i kada budeš morala ići sama, tvoje prijateljice će biti tu, pored puta, navijajući za tebe, moleći se za tebe, trudeći se oko tebe, intervenišući u tvoje ime i čekajući te na kraju puta raširenih ruku. Katkad će čak i prekršiti pravila zbog tebe.

Moje prijateljice su blagoslovile moj život. Svet ne bi bio isti bez njih, ja ne bih bila ja.

Kad smo započele ovu avanturu zvanu ženskost, nismo imale pojma o neverovatnim radostima i tugama koje su nas čekale na tom putu, niti smo znale koliko ćemo biti potrebne jedna drugoj. I svakog dana smo sve potrebnije!

drinks uvek je tu neko koga i ne ocekujes drinks
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Čet Feb 18, 2010 12:34 pm

MISAO NEDJELJE

“Odluke su vrata koja otvaraju sudbinu." ~~ Edvin Merkam
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Čet Feb 18, 2010 1:24 pm

Ima jedna prica, verovatno je neki vec znaju,ali nema veze cita citajuci nesto asociralo me na ove reci, pricu:

Profesor na fakultetu je odlucio da zapocne raspravu sa studentima pitanjem: DA LI JE BOG STVORIO SVE STO POSTOJI?? Studenti su uglas rekli da JESTE. Profesor upita: BOG JE TAKODJE STVORIO I ZLO? Studenti su zacutali,a professor srecan zato sto je uspeo da dokaze da je vera samo mit. Ali, ustade jedan student i upita: PROFESORE, DA LI POSTOJI HLADNOCA? Profesor odgovori: DA. Student: GRESITE, HLADNOCA NE POSTOJI, MI SMO IZMISLILI TERMIN HLADNO DA BI OBJASNILI ODSUSTVO TOPLOTE. Student opet upita: DA LI POSTOJI TAMA? Profesor odgovori DA. Student: GRESITE, TAMA NE POSTOJI, POJAM TAMA SMO MI IZMISLILI DA BI OBJASNILI ODSUSTVO SVETLOSTI. I konacno student: A DA LI POSTOJI ZLO? Profesor odgovori: ZLO POSTOJI. Student: GRESITE OPET, BOG NIJE STVORIO ZLO, ZLO JE ODSUSTVO BOGA U COVEKOVOM SRCU, ODSUSTVO DOBROTE I COVECNOSTI. Ovog puta profesor je zacutao…..
    Student se zvao: ALBERT AJNSTAJN….
    drinks
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Čet Feb 18, 2010 1:26 pm

RIJEKA I PUSTINJA

Na svom mirnom putu prema moru jedna je rijeka stigla do pustinje i tu se zaustavila. Pred njom su na vidiku bile stijene, provalije, špilje i nanosi živog pijeska. Rijeka je zastala od straha.

“To je moj kraj. Pustinju neću preći, jer će pijesak progutati svu moju vodu i mene će nestati. Nikad neću stići do mora, sve je gotovo”, očajavala je.

Voda joj se počela postupno gubiti i rijeka je zaista nestajala u pustinji. Prolazeći onuda vjetar začuje njezino stalno jadikovanje i odluči je spasiti.

“Prepusti se suncu da te zagrije, uzdići ćeš na nebo u obliku vodene pare. Za ostalo ću se ja pobrinuti”, predloži vjetar.

Rijeka se još više uplaši.

“Ja sam stvorena da tečem između dviju obala polako, mirno i dostojanstveno, nisam stvorena da letim vazduhom.” Vjetar joj odgovori:

“Ne boj se, kad se digneš prema nebu u obliku vodene pare, postaćeš oblak. Oblak ću prenijeti preko pustinje i tamo ćeš ponovno pasti na zemlju kao kiša. Postaćeš opet rijeka i teći ćeš prema moru.” No rijeka se suviše bojala i pustinja ju je progutala.

Mnogi ljudi su zaboravili da postoji samo jedan način da se prevladaju iznenadne pustinje osjećanja i divlja bespuća koja ponekad zaustavljaju mirni tok života. Taj način je duhovni život. Treba dopustiti da nas preobrazi neiscrpan izvor energije koju možemo nazivati bog ili sasvim drugačije.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Uto Mar 02, 2010 6:36 pm

Kad bih ponovo mogla proživjeti život

Otišla bih u krevet kad sam bila bolesna, umjesto pretvaranja da će se svijet prestati okretati ako ne budem prisutna.
    Zapalila bih ružičastu svijeću napravljenu poput ruže prije nego što se otopi u skladištu.
    Manje bih pričala i više slušala.
    Pozvala bih prijatelje na večeru čak i ako je tepih umrljan ili je kauč izblijedio.
    Pojela bih kokice u "dobroj" dnevnoj sobi i manje bih brinula o nečistoći ako moji požele zapaliti vatru u kaminu.
    Odvojila bih vrijeme za slušanje mog djeda i lutanju kroz njegovu mladost.
    Preuzela bih više odgovornosti koje je nosio moj muž.
    Ne bih nikad inzistirala da prozori automobila budu zatvoreni usred ljetnog dana jer je moja kosa taman isfrizirana i uređena.
    Sjela bih na travnjak (bez obzira na mrlje od trave).
    Manje bih plakala i smijala se ispred televizora, a više promatrajući život.
    Ne bih nikad kupila nešto samo zato što je to praktično, što se neće vidjeti mrlje ili zato što ima doživotnu garanciju.
    Umjesto što sam željela da što prije prođe devet mjeseci trudnoće, cijenila bih svaki trenutak i shvatila da je čarolija koja raste u meni jedina prilika da pomognem Bogu u stvaranju čuda života.
    Kad bi me djeca naglo poljubila, ne bih nikad rekla: "Kasnije. Sada operi ruke prije ručka." Bilo bi puno više Volim te umjesto Žao mi je.
    Najviše bih, kad bih imala drugu priliku za život, cijenila svaku minutu, gledala je i zaista vidjela i nikad se ne bih osvrtala.
    Prestanimo se znojiti zbog malih stvari. Prestanimo brinuti o tome tko nas ne voli, tko ima više ili tko što radi. Umjesto toga, počnimo cijeniti odnose koje imamo s onima koji nas vole.
    Razmišljajmo o tome čime nas je Bog blagoslovio. I što činimo svaki dan da poboljšamo sebe umno, fizički i emocionalno.
    Nadam se da svi imate blagoslovljen dan.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Uto Mar 02, 2010 6:37 pm

Kamen mudre zene

Neka mudra zena, putujuci kroz planinu nadje u jednom potoku dragi kamen. Sutradan srete putnika koji bese gladan, te mudra zena otvori torbu da mu da nesto da pojede. On ugleda dragi kamen u njenoj torbi, ocara se njime i zatrazi od mudre zene da mu ga da. Mudra zena to ucini bez premisljanja.
    Putnik podje dalje, sav radostan zbog svoje dobre srece. Znao je da kamen dovoljno vredi da ga ucini bogatim.
    Ali, posle nekoliko dana, vrati se on nazad i potrazi mudru zenu. Kad je nadje, dade joj kamen i rece: "Razmisljao sam. Znam koliko je ovaj kamen vredan, ali ti ga vracam u nadi da cu od tebe dobiti nesto sto je mnogo, mnogo vrednije. Ako mozes, daj mi to sto imas u sebi, a sto ti je omogucilo da mi s takvom lakoćom daš ovaj skupoceni kamen."
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Uto Mar 02, 2010 6:41 pm

»Stvari koje nisi nikada ucinio«

Secaš li se onog dana kad sam te molila
    da mi posudiš svoj novi auto, koji sam zatim slupala?
    Mislila sam da ceš me ubiti,
    ali ti to nisi ucinio...
    A secaš li se kad sam te nagovorila
    da podemo na plažu iako si ti govorio da ce padati kiša,
    i kiša je zatim i padala?
    Mislila sam da ceš viknuti: »Jesam li ti rekao?!«
    Ali ti si ostao miran...
    Secaš li se kad sam ocijukala sa svima
    da kod tebe izazovem ljubomoru,
    i ti si bio ljubomoran.
    Mislila sam da ceš me ostaviti,
    ali ti to nisi ucinio...
    Secaš li se kad sam prevrnula tortu od jagoda na tepih tvoga auta?
    Mislila sam da ceš me istuci,
    ali ti to nisi ucinio...
    A seticeš se sigurno i one veceri
    kad sam ti zaboravila reci da na slavlje treba doci u vecernjem odelu,
    pa si došao u farmerkama?!
    Mislila sam da ceš me ostaviti,
    ali ti to nisi ucinio...
    Istina, mnogo toga nisi ucinio.
    Ali uvek si bio sa mnom strpljiv,
    voleo si me i štitio.
    Za mnoge stvari bih te molila za oproštenje da si se vratio iz Vijetnama...
    Ali, ti se nisi vratio...

Zlatno pravilo:
    Samo jednom živimo na ovom svetu.
    Sve ono dobro što ga jedni drugima možemo uciniti, ljubaznost koju možemo iskazati, ucinimo odmah.
    Ne odgadajmo to i ne zanemarujmo jer ovim svetom necemo proci drugi put.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Uto Mar 02, 2010 6:43 pm

Ljubav jednog slepca

Jedan mladić, slep od rođenja, zaljubio se u jednu slepu devojku. Ali, kada mu je jedan prijatelj rekao da je devojka ružnjikava, on je potpuno izgubio interesovanje za nju.
    Šteta! On je nju jako dobro »video«. Pravi slepac je bio njegov prijatelj.
    Pokušajte da analizirate ono što mnogi ljudi smatraju za slobodno odgovorno ponašanje, i najverovatnije ćete otkriti mehaničke reakcije i programirane odgovore. Umesto da stupe u kontakt sa stvarnošću, ljudi se uglavnom drže unapred utvrđenih stereotipa i krutih principa.
    Ono što ljudi vole ili mrze nije suština stvari ili drugih osoba, već samo njihov spoljashnji izgled.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Ned Mar 07, 2010 4:02 pm

Iz knjige Mali princ

Lisica ili ruza?

-Ko si ti? - upita mali princ. - Vrlo si lepa...

- Ja sam lisica - rece ona.

- Dodji da se igramo - predlozi joj mali princ - tako sam tuzan!

- Ne mogu se s tobom igrati, nisam pripitomljena - rece lisica.

- Sta to znaci pripitomiti?

- To je nesto vec odavno zaboravljeno. To znaci uspostaviti veze - rece lisica.

- Ti si za mene samo decak, slican stotinama drugih decaka. I nisi mi potreban. A ni ja tebi nisam potrebna. Ali, ako me pripitomis, bicemo zaista potrebni jedno drugome. - rece lisica. Ako me pripitomis, moj zivot ce biti obasjan suncem. Upoznacu bat koraka koji ce se razlikovati od drugih. Oni ce me poput muzike mamiti iz brloga. Vidis li ono zito? Ono meni nista ne znaci. Ali, bice mi divno kad me pripitomis, jer ti imas kosu boje zita. I ja cu voleti sapat vetra u zitu...

-Molim te, pripitomi me!- rece lisica.

Sta moram uciniti? - upita mali princ.

- Moras biti vrlo strpljiv. Prvo ces sesti malo dalje od mene, eto tako u travu. Ja cu te gledati krajickom oka, a ti neces nista govoriti. Govor je izvor svih nesporazuma. Ali ces svakog dana moci sesti malo blize...

Sutradan mali princ ponovo dodje.

- Bolje bi bilo da si dosao u isto vreme - rece lisica. - Ako dolazis, na primer u cetiri sata posle podne, ja cu biti srecna vec od tri sata. Sto vise vreme bude odmicalo, bicu sve srecnija. U cetiri sata bicu uzbudjena i uznemirena; otkricu cenu srece! Ali, ako budes dolazio bilo kada, ja necu znati za koji sat da pripremim srce.

Tako mali princ pripitomi lisicu. A, kad se priblizio dan rastanka:

- Ah! - rece lisica...-place mi se.

Sama si kriva - rece mali princ - ja ti nisam zeleo nikakva zla, ali ti si htela da te pripitomim...Ti znaci time nista ne dobijas?

- Dobijam - rece lisica - zbog boje zita. Podji ponovo pogledati ruze. Zatim se vrati da mi kazes zbogom i ja cu ti otkriti jednu tajnu.

Mali princ podje kod ruza. - Vi jos niste nista - rece im on. - Vas jos niko nije pripitomio. Lepe ste, ali ste prazne - rece im on.

I vrati se on lisici.

- Zbogom! - rece on.

- Zbogom !- rece lisica. - Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Covek samo srcem dobro vidi. Sustina se ocima ne da sagledati!!! Vreme sto si ga izgubio za svoju ruzu cini tu ruzu tako dragocenom. Ali, ne zaboravi, ti postajes odgovoran za ono sto si pripitomio!!!
    cita treba citati - ima se sta nauciti - normalno, ako se to zeli
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip

Ženski

List lica

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Pon Apr 12, 2010 11:20 am

HRABROST JEDNOG MIŠA

Po indijskoj basni postojao je miš koji je živeo u neprestanom strahu od mačaka. Jedan čarobnjak sažalio se na njega i pretvorio ga u mačku. Tada je on počeo da strahuje od pasa. Čarobnjak ga je pretvorio u psa, posle čega je ovaj počeo da se boji pantera. Kada je pretvoren u pantera, počeo je da se boji lovaca. Čarobnjak se predao, ponovo ga pretvorio u miša i rekao mu: »Nikako ne mogu da ti pomognem, jer uvek zadržavaš srce jednog miša«.

clap budi ono sto jesi.........to je za tebe naj bolje......... drinks
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   Danas u 8:45 am

Nazad na vrh Ići dole

POUKE ZA CEO ŽIVOT
    Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
    Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
     Similar topics
    -
    » Pouke za ceo život
    » " ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA " DOSITEJ OBRADOVIĆ